pożar

Synonimy:
pozar, pożar endogeniczny pożarna pożarowe pożary
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Pożar (1888)

 • Mazowieckie: 10 tysięcy kurczaków spłonęło w pożarze

  Mazowieckie: 10 tysięcy kurczaków spłonęło w pożarze

  Pożar kurników w Radzanowie w powiecie mławskim.
 • Rosja: Ugaszono pożar na atomowym okręcie podwodnym

  Rosja: Ugaszono pożar na atomowym okręcie podwodnym

  Ugaszono pożar, który wybuchł na remontowanym rosyjskim okręcie podwodnym z napędem atomowym klasy Oscar-II (w nomenklaturze NATO) - poinformował rzecznik stoczni Zwiozdoczka. Wcześniej podano, że ogień nie wyrządził jednostce poważnych szkód .
 • Chiny: Potężny pożar w zakładach chemicznych

  W zakładach chemicznych w Zhangzhou w Chinach doszło do potężnej eksplozji i pożaru. W wyniku zdarzenia rannych zostało 6 osób. Nie wiadomo jak groźne są ich obrażenia.
 • Płonie fabryka świeczek w pobliżu Elbląga

  Płonie fabryka świeczek w pobliżu Elbląga

  15 zastępów straży pożarnej bierze udział w akcji fabryce świec w Raczkach Elbląskich.
 • RMF24: Pożar w noclegowni. 24 osoby ewakuowane

  Pożar w noclegowni przy ul. Krzemienieckiej w Krakowie. 24 osoby zostały ewakuowane. Jedna osoba trafiła do szpitala.
 • W Szklarskiej Porębie spłonął budynek Muzeum Ziemi

  Potężny pożar w Szklarskie Porębie. Płonie budynek "Muzeum Ziemi JUNA". Ogień przedostał się na sąsiedni pensjonat. Informacja o pożarze została przesłana na Gorącą Linię RMF FM.
 • Pożar bloku w Poznaniu. Ewakuacja mieszkańców

  Pożar bloku w Poznaniu. Ewakuacja mieszkańców

  Pożar dachu bloku przy ulicy Roboczej w Poznaniu. W środku nocy po drabinach strażacy ewakuowali ponad 50 osób. Z okien podstawionego dla nich autobusu patrzą teraz, jak strażacy próbują uratować ich dobytek.
 • Pożar w Mysłowicach. Jedna osoba nie żyje

  Jedna osoba zginęła w potężnym pożarze w budynku przy ulicy Górniczej w Mysłowicach. Ogień pojawił się na poddaszu. 7 osób trzeba było ewakuować. Z ogniem walczy 17 wozów strażackich. Informacja o pożarze została przesłana na Gorącą Linię RMF FM.
 • Rosja: Ugaszono pożar Monasteru Nowodziewiczego

  Rosja: Ugaszono pożar Monasteru Nowodziewiczego

  Strażacy ugasili pożar zabytkowego Monasteru Nowodziewiczego, położonego w pobliżu murów Kremla - poinformowała w nocy z niedzieli na poniedziałek agencja TASS, powołując się na rosyjskie władze.
 • Pożar pustoszy Chile. Ewakuowano nadmorskie miasto

  Pożar pustoszy Chile. Ewakuowano nadmorskie miasto

  Po kilkunastu godzinach walki z ogniem strażacy nie zdołali opanować pożaru lasów w pobliżu portowego miasta Valparaiso 120 km od stolicy Chile, Santiago.

Zdjęcia - Pożar (0)

 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar autobusu na przystanku w Sosnowcu
 • Polska Lokalna
  Pożar hali przemysłowej w Płocku

Filmy - Pożar (43)

 • Gaśnica samochodowa. Czy jest w stanie ugasić pożar?

  Gaśnice samochodowe są małe i poręczne. Przepisy wymagają, by w każdym samochodzie znajdowała się jedna kilogramowa gaśnica. Ale czy taka gaśnica rzeczywiście jest w stanie ugasić pożar samochodu? I tak, i nie. Mała gaśnica może ugasić tylko niewielki pożar, natomiast przy większym się nie sprawdzi, ponieważ czas jej działania wynosi zaledwie 5 sekund. Podczas gaszenia pożaru samochodu warto pamiętać o odpowiednim dozowaniu środka gaszącego, ponieważ szybkie rozpylenie proszku może sprawić, że gaszenie będzie mniej skuteczne. Powód, dla którego najczęściej wozimy w samochodzie gaśnice proszkowe, to ich cena. - Takie gaśnice są po prostu najtańsze. Gaśnice piankowe czy śnieżne również ugaszą nam pożar, ale - po pierwsze - są droższe, a po drugie występują głównie w wariantach o masie 2 i 4 kg – wyjaśnia Agnieszka Wilkiewicz, specjalista ochrony przeciwpożarowej
 • Gronkiewicz-Waltz o pożarze Mostu Łazienkowskiego

  "Pierwsze sygnały są umiarkowanie optymistyczne, bo wynika z nich, że konstrukcja Mostu Łazienkowskiego nie została naruszona. Rozmawiałam z policją; trudno powiedzieć, jakie były przyczyny pożaru" - mówi w Kontrwywiadzie RMF FM prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, komentując sobotni pożar jednego z kluczowych elementów stołecznej infrastruktury. "Tam było dwóch pracowników agencji ochrony. Jeden podobno w stanie nietrzeźwym" - dodaje. A ewentualne zadośćuczynienie? "Będziemy - w zależności od stopnia zawinienia - tego oczekiwać. Może to był też zwykły przypadek" - mówi gość RMF FM.