pożar

Synonimy:
pozar, pożar endogeniczny pożarna pożarowe pożary
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Pożar (2026)

 • USA: Wielkie pożary lasów w pobliżu Los Angeles

  USA: Wielkie pożary lasów w pobliżu Los Angeles

  Co najmniej jedna ofiara śmiertelna, w wyniku pożarów lasów w rejonie na północny zachód od Los Angeles. Spłonęło tam 18 budynków, a 1500 ludzi musiało opuścić swe domy. Z ogniem walczy ponad 1600 strażaków.
 • Nie żyje dwóch strażaków. Pożar trawi Cypr

  Nie żyje dwóch strażaków. Pożar trawi Cypr

  Od trzech dni płonie las w górach Troodos w południowo-zachodniej części Cypru. Pożar wymyka się spod kontroli, we wtorek zmarł drugi strażak; pierwszy poniósł śmierć dzień wcześniej - poinformowały władze. Jeden z rannych strażaków jest w stanie krytycznym.
 • Pożary lasów w Kalifornii. Ewakuowano tysiące osób

  Pożary lasów w Kalifornii. Ewakuowano tysiące osób

  Pożary lasów w amerykańskim stanie Kalifornia na północny zachód od Los Angeles. Ogień wybuchł w okolicy Calabasas i West Hills, w ciągu kilku godzin strawił 200 akrów ziemi. Płoną lasy i zarośla.
 • RMF24: Pożar w Ostrołęce. Spłonęły cysterny z paliwem

  RMF24: Pożar w Ostrołęce. Spłonęły cysterny z paliwem

  18 jednostek straży pożarnej uczestniczyło w akcji w Ostrołęce na Mazowszu, gdzie w płomieniach stanęły trzy cysterny z paliwem. Po północy pożar został ugaszony. Informacja pochodzi z Gorącej Linii RMF FM.
 • Pożary coraz bliżej terenów wydobycia ropy naftowej

  Pożary coraz bliżej terenów wydobycia ropy naftowej

  Pożary w Albercie strawiły już ponad 500 tys. hektarów lasów i niebezpiecznie zbliżyły się do obszarów, gdzie eksploatowane są piaski roponośne. Ogień rozprzestrzenił się w czwartek także na wschód, do prowincji Saskatchewan.
 • Pożar w Bydgoszczy: Nie żyją trzy osoby

  Pożar w Bydgoszczy: Nie żyją trzy osoby

  Trzy osoby zmarły, a jedna została ranna. To bilans pożaru w centrum Bydgoszczy. Strażacy nie ukrywają, że obiekt nie był w najlepszym stanie technicznym – informuje Gazeta Pomorska.
 • Pożar statku turystycznego. Uratowano 46 osób

  Pożar statku turystycznego. Uratowano 46 osób

  Katamaran z turystami zapalił się i zatonął na ciągnącej wzdłuż wschodnich wybrzeży Australii Wielkiej Rafie Koralowej. Wszystkich pasażerów i załogę, łącznie 46 osób, zdołano uratować - poinformowała w czwartek policja.
 • Tragiczny pożar w Gdańsku. Nie żyje jedna osoba

  Tragiczny pożar w Gdańsku. Nie żyje jedna osoba

  W Gdańsku wybuchł w nocy pożar, w którym zginął starszy mężczyzna – donosi "Dzienniki Bałtycki".
 • Wysiłki strażaków na nic. Pożar w Kanadzie coraz groźniejszy

  Wysiłki strażaków na nic. Pożar w Kanadzie coraz groźniejszy

  Mimo wysiłków strażaków pożary lasów w kanadyjskiej prowincji Alberta, podsycane przez gorące, suche wiatry, w sobotę rozszerzyły się i zagrażają już sąsiedniej prowincji Saskatchewan. Żywioł zmusił już do zamknięcia części instalacji na polach naftowych.
 • Słupsk: Pożar lakierni maszyn rolniczych

  Słupsk: Pożar lakierni maszyn rolniczych

  Kłęby czarnego dymu unosiły się nad Słupskiem. Paliła się lakiernia w zakładzie produkującym maszyny rolnicze. Z ogniem walczyło 12 zastępów straży pożarnej - informuje TVN24.

Zdjęcia - Pożar (0)

 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar na placu budowy we Wrocławiu
 • Polska Lokalna
  Pożar autobusu na przystanku w Sosnowcu
 • Polska Lokalna
  Pożar hali przemysłowej w Płocku

Filmy - Pożar (61)

 • Ogromny pożar. Strażacy musieli uciekać

  Australia. Pożar rozprzestrzeniał się tak szybko, że strażacy nie mieli szans nad nim zapanować. Musieli uciekać, niestety dwa wozy zderzyły się ze sobą. Na szczęście w końcu udało się stamtąd odjechać.
 • Chciał zażartować z żony

  To miał być tylko żart. Mężczyzna do suszarki swojej żony nasypał zasypkę dla niemowląt. Nie pomyślał o tym, że pod wpływem wysokiej temperatury może się ona zapalić. Najgorsze, że przez jego głupotę ucierpiała niczego nieświadoma kobieta.
 • Uratował żonę i dzieci... wyrzucając je przez okno!

  Mężczyzna stał się bohaterem gdy w czasie pożaru wyrzucił przez okno swoje dzieci i żonę idealnie trafiając w materiał trzymany przez grupę ludzi. Na koniec sam skoczył. Nie było to łatwe zadanie gdyż parter budynku, w którym mieszkali jest wysunięty.
 • Był poważnie poparzony. Dostał nową skorupę!

  Żółw Freddy przeżył pożar w Brazylii. Niestety 85% jego pancerza się spaliło. Dodatkowo gad cierpiał na zapalenie płuc i nie jadł przez 45 dni! W końcu uśmiechnęło się do niego szczęście. Ludzie, którzy się nim zajęli postanowili stworzyć dla niego nowy pancerz. Wydrukowany na drukarce 3D. To pierwszy taki przypadek na świecie. Żeby zwierzak zbytnio się nie wyróżniał skorupę pomalowano, tak aby jak najbardziej przypominała naturalną. Żółw został nazwany Freddy, gdyż bez pancerza przypominał Freddy'ego Krueger'a znanego z filmu "Koszmar z ulicy Wiązów".