powstanie

Synonimy:
powstaniec, powstańcy
Inne znaczenia:
Powstanie (Film (2001)[Uprising] Reż.Jon Avnet) ,

Artykuły - Powstanie (220)

Filmy - Powstanie (8)

 • Mogherini: W najbliższym czasie nie powstanie armia Unii Europejskiej

  W najbliższym czasie nie powstanie armia Unii Europejskiej - zapewniła Federica Mogherini - szefowa dyplomacji UE.
 • "Po raz pierwszy nie ma z nami generała Ścibora-Rylskiego". Apel pamięci na placu Krasińskich

  Obchody 72. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego odbywają się po raz pierwszy bez generała Zbigniewa Ścibor-Rylskiego. - Rany odniesione w partyzantce i powstaniu oraz sędziwy wiek uniemożliwiają mu poruszanie się o własnych siłach. Towarzyszyć będą mu nasze serdeczne myśli - mówił w niedzielę wieczorem (31.07) Zbigniew Galperyn, wiceprezes Związku Powstańców Warszawskich podczas uroczystości przed Pomnikiem Powstania Warszawskiego na pl. Krasińskich. Prezydent Warszawy w swoim przemówieniu podkreśliła, że jest jej niezwykłe przykro z powodu nieobecności generała Ścibora-Rylskiego. Z kolei szef MON Antoni Macierewicz nazwał powstanie „osią” historii polskiej walki o niepodległość. (TVN24/X-news)
 • "Czas honoru": Będzie film?

  Siódma seria „Czasu honoru”, która opowie o powstaniu warszawskim, będzie ostatnią częścią popularnego serialu. W mediach regularnie powraca plotka, że twórcy przymierzają się do wersji kinowej serialu. Maciej Zakościelny, odtwórca roli Bronka Woyciechowskiego, potwierdza, że ekipa dyskutuje o ewentualnej ekranizacji, ale prace nad nią zaczną się najwcześniej w przyszłym roku.
 • Komorowski o gwizdach na Powązkach: Jestem głuchy na takie ekscesy

  - Przychodzę tu, odkąd żyję świadomie na tym świecie. Przychodziłem tu z moim ojcem, z jego kolegami z partyzantki, z ciotką, która brała udział w powstaniu. Nie chcę psuć sobie tych dobrych, ciepłych myśli. Głuchy jestem na takie ekscesy - powiedział Bronisław Komorowski, który skomentował gwizdy i buczenie w czasie składania wieńców pod pomnikiem Gloria Victis od niego, premiera i Władysława Bartoszewskiego. W czwartek na warszawskich Powązkach uroczyście uczczono godzinę "W" i 69. rocznicę Powstania Warszawskiego (Fakty TVN/x-news).