poród

Artykuły - Poród (622)

 • 12-latka pomogła przyjść na świat braciszkowi

  12-latka pomogła przyjść na świat braciszkowi

  Najczęściej nowo narodzone rodzeństwo widzimy po raz pierwszy w szpitalu w objęciach uśmiechniętej mamy, czyściutkie i owinięte w pachnący kocyk. 12-letniej Jacee z Missisipi w Stanach Zjednoczonych pozwolono na dużo więcej. Nie tylko była przy porodzie, ale nawet go przyjmowała.
 • Odebrała swój poród

  Odebrała swój poród

  Mimo postępów medycyny, niestety nie da się jeszcze zaplanować terminu porodu co do minuty. W rezultacie wiele kobiet ma kłopoty z dotarciem do szpitala, gdy rozpoczyna się akcja porodowa. Nie raz i nie dwa słyszy się o rodzeniu w samochodach. Jednak pewna pielęgniarka z Pensylwanii przebiła je wszystkie. Stojąc w korku odebrała swój poród.
 • Kilkanaście procedur u noworodka

  Kilkanaście procedur u noworodka

  Noworodek, który przychodzi na świat w szpitalu, jest nie tylko ważony i mierzony. Personel medyczny ma obowiązek wykonać szereg procedur. Sprawdź, jakie i po co.
 • Za co punktuje się noworodka

  Za co punktuje się noworodka

  Pierwsze oceny dziecko dostaje już w pierwszej minucie jego życia - mowa o skali Apgar. Jeśli noworodek otrzyma 8-10 punktów, jego stan uważa się za dobry.
 • ​Dziesięciolatka reanimowała noworodka

  ​Dziesięciolatka reanimowała noworodka

  Do niezwykłego wydarzenia doszło w Szczecinie. Dziesięcioletnia dziewczynka nie tylko wezwała służby ratunkowe do rodzącej matki, ale jeszcze reanimowała swojego nowego braciszka.
 • Czy można przeżyć orgazm podczas porodu?

  Czy można przeżyć orgazm podczas porodu?

  Biblijna, grzmiąca groźba: „w bólu będziesz rodziła dzieci” po dziś dzień straciła niewiele na aktualności. Mimo coraz powszechniej stosowanych różnych form znieczulenia i innych udogodnień oferowanych ciężarnym, cierpienie wydaje się być nieodłącznym elementem porodu. Są jednak kobiety gotowe przysiąc, że rodząc doświadczyły prawdziwej ekstazy.
 • Ważna rola położnej

  Ważna rola położnej

  Kobieta jest w stanie urodzić bez znieczulenia. Sporo zależy od jej nastawienia i wiedzy przekazanej przez położną.
 • Kobiety nigdy tego nie zrozumieją

  Kobiety nigdy tego nie zrozumieją

  ​Informacja o byciu ojcem często dociera do panów w nieoczekiwanych okolicznościach. U jednych budzi panikę, u innych radość, a do niektórych dociera z pewnym opóźnieniem. Reakcje również są różne, podobnie jak okazywanie radości po narodzinach dziecka. Zebraliśmy kilka interesujących historii, które powinny rzucić nieco światła na męską psychikę.
 • Ciąża zmienia mózg kobiety

  Ciąża zmienia mózg kobiety

  Pod wpływem ciąży następują w mózgu kobiet zmiany, które bardziej predysponują je do opieki nad dzieckiem i pełnienia obowiązków matki – twierdzą hiszpańscy i holenderscy specjaliści na łamach „Nature Neuroscience”.
 • Zlikwidowano standardy w opiece okołoporodowej

  Zlikwidowano standardy w opiece okołoporodowej

  Ministerstwo Zdrowia zmieniło ustawę o działalności leczniczej i zlikwidowało standardy w opiece okołoporodowej. Co to oznacza?

Filmy - Poród (38)

 • Opieka nad dzieckiem po porodzie. O czym należy pamiętać?

  Pierwsze godziny po porodzie są dla noworodka bardzo ważne. Jak zaopiekować się dzieckiem tuż po przyjściu na świat? Jakie procedury obowiązują w szpitalach? Czy rodzice mogą nie zgodzić się na szczepienia i podawanie leków swojemu dziecku? Wyjaśnił to pediatra lek. med. Łukasz Durajski. Czy faktycznie międzynarodowym standardem jest niemycie dziecka tuż po porodzie? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Boa i niesamowity poród małych węży

  Trzy zdrowe małe węże boa właśnie przyszły na świat. Jak przebiegł poród? Dzięki temu rzadkiemu nagraniu można zobaczyć to na własne oczy. Niesamowite!
 • Prawa matek po poronieniu

  Jakie prawa ma kobieta po poronieniu? Powiedziała o tym w "Dzień Dobry TVN" Katarzyna Łodygowska, prawniczka, która prowadzi bloga dla kobiet w ciąży i młodych matek. - Kobieta, która ma stwierdzone poronienie ciąży, ma prawo do wszystkiego, co gwarantuje ustawodawstwo, czyli urlop macierzyński, urlopy okolicznościowe i możliwość pochowania dziecka - wyjaśniła Łodygowska. Do jakich informacji ma prawo kobieta? Dlaczego ważne jest ustalenie płci dziecka? Prawniczka powiedziała też, jaka pomoc powinna być zagwarantowana dla kobiety w szpitalu. (Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news).
 • Tort z pieluch - jak go zrobić?

  Tort z pieluszek to świetny pomysł na niezapomniany prezent dla wszystkich świeżo upieczonych rodziców! To z jednej strony ciekawa, efektowna dekoracja, ale przede wszystkim praktyczny prezent - dzięki temu rodzice zyskują kolejne, dodatkowe pieluszki, które w przypadku każdego niemowlaka są towarem wiecznie deficytowym. Zobaczcie, jak w parę chwil zrobić piękny, ogromny tort z pieluch!