pomnik smoleński

Artykuły - Pomnik smoleński (32)

 • Jarosław Kaczyński: To się nie mieści w polskiej kulturze

  Jarosław Kaczyński: To się nie mieści w polskiej kulturze

  To działania o charakterze skandalicznym, całkowicie niemieszczącym się w polskiej kulturze - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński odpowiedział na pytanie o doniesienia ws. usunięcia tablic upamiętniających katastrofę smoleńską: przed Pałacem Prezydenckim i ratuszem.
 • "Dziennik Gazeta Prawna": Kto wygra wojnę o pomnik smoleński w Warszawie?

  "Dziennik Gazeta Prawna": Kto wygra wojnę o pomnik smoleński w Warszawie?

  Ostateczną decyzję w sprawie monumentu smoleńskiego podejmie pewnie minister Piotr Gliński. Samorząd stolicy grozi nadzorem budowlanym. Obie strony szykują się do prawnej batalii – czytamy w dzienniku.
 • Hanna Gronkiewicz-Waltz: Przestrzeń Warszawy to nie prywatny folwark minstra Glińskiego

  Hanna Gronkiewicz-Waltz: Przestrzeń Warszawy to nie prywatny folwark minstra Glińskiego

  W wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" wicepremier i minister kultury Piotr Gliński stwierdził, że pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej "stanie przed Pałacem Prezydenckim prędzej czy później". Dzisiaj do jego słów odniosła się prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz. "Poniesie odpowiedzialność i to historyczną za zburzenie Krakowskiego Przedmieścia jako zamkniętej architektonicznie przestrzeni" - stwierdziła na antenie TOK FM.
 • Rzeszów: Odsłonięto pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej

  Rzeszów: Odsłonięto pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej

  W niedzielę przed urzędem marszałkowskim w Rzeszowie odsłonięto pomnik poświęcony ofiarom katastrofy smoleńskiej, związanym z Podkarpaciem. W uroczystości udział wziął marszałek Sejmu Marek Kuchciński, który odczytał list Jarosława Kaczyńskiego.
 • RMF 24: Ratusz odpowiada Dudzie: Pomnik smoleński na pewno nie stanie przed Pałacem Prezydenckim

  "Pomnik smoleński na pewno nie stanie przed Pałacem Prezydenckim" - mówi w rozmowie z dziennikarzem RMF FM Michałem Dobrołowiczem Bartosz Milczarczyk, rzecznik warszawskiego ratusza. Odpowiada tym samym na sugestie nowego prezydenta Andrzeja Dudy, który wielokrotnie podkreślał, że monument powinien stanąć w miejscu, gdzie pięć lat temu zbierały się tysiące ludzi oddając hołd ofiarom katastrofy.
 • Dyskusja o pomniku smoleńskim dopiero po wyborach

  Dyskusja o pomniku smoleńskim dopiero po wyborach

  - Jesteśmy gotowi na rozmowę w sprawie pomnika smoleńskiego - zadeklarował w środę wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak. Jednak dyskusja na temat usytuowania pomnika powinna odbyć się dopiero po wyborach parlamentarnych.
 • Pomnik smoleński. Spadkobiercy działki chcą biurowca albo odszkodowania

  Pomnik smoleński. Spadkobiercy działki chcą biurowca albo odszkodowania

  Biurowiec, który przesłoni pomnik smoleński w Warszawie, albo kolejne miliony złotych odszkodowania. RMF FM ujawnia nowe fakty w sprawie monumentu, który powstać ma u zbiegu ulic Trębackiej i Focha. Jak dowiedziała się dziennikarka RMF FM Magdalena Gawlik, spadkobiercy właścicieli działki graniczącej z miejscem, gdzie ma stanąć pomnik, zamierzają postawić tam biurowiec.
 • RMF24: Miliony złotych odszkodowania za działkę na pomnik smoleński

  RMF24: Miliony złotych odszkodowania za działkę na pomnik smoleński

  Około 5 milionów złotych odszkodowania stołeczny ratusz będzie musiał zapłacić spadkobiercy działki u zbiegu ulic Trębackiej i Focha - ustaliła reporterka RMF FM Magdalena Gawlik. Właśnie w tym miejscu ma stanąć pomnik upamiętniający ofiary katastrofy smoleńskiej. Lokalizację zatwierdziła już rada miasta, a prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiada, że monument pojawi się w ciągu dwóch lat.
 • Tomasz Nałęcz: Nie będziemy handlować pomnikiem smoleńskim

  Tomasz Nałęcz: Nie będziemy handlować pomnikiem smoleńskim

  Rządy Polski i Rosji podpisały umowę w sprawie budowy pomnika w Smoleńsku - mówi doradca prezydenta Tomasz Nałęcz. Skomentował w ten sposób doniesienia, że w zamian za zgodę na budowę pomnika w Smoleńsku, strona rosyjska oczekuje, iż Polska zezwoli na wybudowanie w Krakowie pomnika czerwonoarmistów.
 • Pomnik smoleński za pomnik czerwonoarmistów w Krakowie?

  Pomnik smoleński za pomnik czerwonoarmistów w Krakowie?

  Ambasador RP w Moskwie Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz spotkała się we wtorek z rosyjskim z ministrem kultury Władimirem Medinskim. Rozmowy dotyczyły budowy pomnika ofiar katastrofy smoleńskiej, miejsc pamięci oraz współpracy kulturalnej.

Filmy - Pomnik smoleński (4)