Polka

Artykuły - Polka (2612)

Filmy - Polka (15)

 • Napaść na Polaków w Rimini. "Szef gangu" zatrzymany

  Czterej poszukiwani po brutalnej napaści na parę Polaków w Rimini mężczyźni są już w rękach włoskiej policji. Ostatni podejrzany został zatrzymany na stacji kolejowej. To domniemany szef gangu, Kongijczyk. Kongijczyk jest prawdopodobnie jedynym pełnoletnim w grupie, która w nocy z 25 na 26 sierpnia zgwałciła dwie osoby: Polkę i peruwiańskiego transseksualistę i pobiła Polaka. Wcześniej na posterunek karabinierów koło miasta Pesaro we Włoszech zgłosili się dwaj bracia, Marokańczycy, w wieku 15 i 16 lat, którzy mieli przyznać się do brutalnych napaści.
 • Prokurator i biegły lecą do Egiptu. Śledczy z Jeleniej Góry chcą mieć pełny wgląd w dokumentację dot. Magdaleny Ż.

  Przedstawiciel Prokuratury Okręgowej w Jeleniej Górze, która prowadzi śledztwo w sprawie śmierci Magdaleny Ż., oraz biegły z zakresu medycyny sądowej lecą do Egiptu, by tam wziąć udział w sekcji zwłok zmarłej. - Podjęto decyzję o wystąpieniu o międzynarodową pomoc prawną do władz Egiptu, polegającą na wyrażeniu zgody na udział polskiego prokuratora oraz biegłego z zakresu medycyny sądowej w zaplanowanej sekcji zwłok Magdaleny Ż. - poinformowała rzecznik jeleniogórskiej prokuratury Violetta Niziołek. Jeleniogórska prokuratura wystąpi do władz Egiptu także o przekazanie dokumentacji medycznej zmarłej kobiety oraz przeprowadzenie szeregu czynności, w tym m.in. przesłuchanie świadków.
 • Polka w Moulin Rouge tworzy historię

  W tym roku słynny kabaret Moulin Rouge obchodzi swoje 125. urodziny. W najnowszej rewii występuje doskonale zgrany 80-osobowy zespół złożony z artystek i artystów 14 narodowości. Wśród nich jest 23-letnia Polka – Justyna. Nasza rodaczka tańczy w Moulin Rouge od dwóch lat. Kandydatki na tancerki Moulin Rouge muszą znać taniec klasyczny, mieć 175 cm wzrostu i idealną sylwetkę. W czasie obowiązywania kontraktu nie mogą przytyć więcej niż 2 kilogramy – ale nie mogą też być zbyt chude. Kobiece kształty to w końcu znak rozpoznawczy tancerek najsłynniejszej rewii świata – podobnie jak świadomość własnego ciała. Na scenie w Moulin Rouge fałszywy wstyd nie istnieje. Kiedy trzeba, tancerki bez skrępowania odsłaniają swoje wdzięki.
 • "Każda Polka kocha Hołka"

  Popularny rajdowiec, Krzysztof Hołowczyc opowiada o rajdzie w Rosji przy minus 30 stopniach oraz rajdzie w USA, gdzie nasz kierowca został przyjęty wyjątkowo ciepło...