polisy zdrowotne

Artykuły - Polisy zdrowotne (2)

 • Ubezpieczenie zdrowotne zastępuje usługi NFZ

  Ubezpieczenie zdrowotne zastępuje usługi NFZ

  Polacy coraz częściej wykupują prywatne pakiety medyczne. Już 40% Polaków korzysta w sposób "mieszany" z usług NFZ oraz opłacanej prywatnie opieki medycznej. Eksperci rynku ubezpieczeń zdrowotnych zauważają, że pacjenci rezygnują z NFZ na rzecz usług oferowanych w ramach polisy.
 • Nie masz ubezpieczenia - żebyś nie żałował!

  Nie masz ubezpieczenia - żebyś nie żałował!

  Czy ty także ubezpieczasz się głównie wtedy, gdy jest to obowiązkowe - kupujesz polisę OC jeśli masz samochód oraz polisę mieszkaniową, bo wymaga tego bank przy udzielaniu kredytu?
 • Polacy niechętnie wykupują polisy na życie

  Polacy niechętnie wykupują polisy na życie

  Przeszło połowa Polaków najbardziej obawia się choroby lub śmierci najbliższych - wynika z badań ankietowych. Jednocześnie większość pytanych nie bierze pod uwagę zakupu polisy ubezpieczeniowej, zapewniającej "finansową poduszkę" na wypadek takich przykrych zdarzeń.
 • Spokojny sen i bezpieczna przyszłość? Tylko z poduszką finansową

  Spokojny sen i bezpieczna przyszłość? Tylko z poduszką finansową

  Według raportu "Miej serce do zdrowia", większość Polaków uważa, że warto oszczędzać pieniądze na "czarną godzinę". To dobra wiadomość, bo pokazuje wysoki poziom świadomości związanej z koniecznością podejmowania działań profilaktycznych, nie tylko w dziedzinie zdrowia, ale i finansów. Odpowiednie zabezpieczenie może pozwolić nam poradzić sobie z nagłymi trudnościami związanymi m.in. z poważną chorobą. Dlatego ważna jest wiedza o tym, w jaki sposób można zbudować swoją poduszkę finansową.
 • Sprawdź zakres ubezpieczenia szkolnego

  Sprawdź zakres ubezpieczenia szkolnego

  W roku szkolnym 2014/2015 doszło do ponad 71 tys. wypadków w placówkach oświatowych. Dlatego dyrektorzy szkół dbają o to, by uczniowie byli objęci ubezpieczeniem następstw nieszczęśliwych wypadków. W interesie rodziców leży to, by przed podpisaniem umowy sprawdzić zakres oraz sumę ubezpieczenia.
 • Polisa z biura podróży? Wystarczy na zapalenie ucha

  Polisa z biura podróży? Wystarczy na zapalenie ucha

  Przeziębienia, infekcje górnych dróg oddechowych, zatrucia pokarmowe, schorzenia kardiologiczne i urazy kończyn - to najczęstsze problemy zdrowotne polskich turystów na zagranicznych wakacjach. Są jednak miejsca, w których lepiej nie chorować, bo przed płaceniem za leczenie z własnej kieszeni może nie uchronić nawet droga polisa.
 • Polacy wykupują polisy na życie

  Polacy wykupują polisy na życie

  Ponad połowa Polaków wybiera ubezpieczenia na życie na kwotę od 50 tys. do 100 tys. zł. Zdaniem ekspertów, by zapewnić rodzinie prawdziwą ochronę, polisa na życie powinna opiewać na sumę odpowiadającą co najmniej pięcioletnim zarobkom.
 • Lawinowo rośnie ilość osób kupujących abonamenty medyczne

  Lawinowo rośnie ilość osób kupujących abonamenty medyczne

  Lawinowo rośnie ilość osób ubezpieczających się w prywatnych ubezpieczeniach medycznych - poinformowała Polska Izba Ubezpieczeń. Zdaniem ekspertów, dane te potwierdzają problemy publicznej służby zdrowia.
 • "Rzeczpospolita": Polacy chcą sami się ubezpieczać

  "Rzeczpospolita": Polacy chcą sami się ubezpieczać

  Kolejki do lekarzy i ogólnie niska jakość oferty NFZ sprawiają, że szybko przybywa chętnych na polisy zdrowotne - pisze "Rzeczpospolita".
 • Ubezpieczenia: Rodzice obstawiają najgorszy scenariusz

  Ubezpieczenia: Rodzice obstawiają najgorszy scenariusz

  Śmierć dziecka to niewyobrażalna tragedia, niestety czasem się zdarza. Kwoty odszkodowania za takie zdarzenie w polisach ubezpieczeniowych opiewają zazwyczaj na kilka, kilkanaście tysięcy złotych, choć zdarzają się też znacznie wyższe, liczące 50 tysięcy zł.