podróże

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Podróże (Film (1999)[Voyages] Reż.Emmanuel Finkiel) ,

Artykuły - Podróże (407)

Filmy - Podróże (65)

 • Zamiast jechać drogą, spływa rzeką. Mieszkaniec Monachium odkrył relaksującą drogę do pracy

  Monachium, Niemcy. Mieszkaniec Monachium Benjamin David wykorzystuje alternatywną drogę do pracy, pokonując rzekę Izara. Mężczyzna zaczął pływać do pracy dwa lata temu i tłumaczy, że taki sposób dotarcia do pracy jest znacznie bardziej relaksujący. - Droga z domu do pracy wynosi ok. 2 km i zajmuje mi od 12 do 27 minut, w zależności od szybkości prądu i tego, czy po prostu daję się nieść wodzie czy płynę - dodaje. (RUPTLY/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Lepiej nie czekać. Ofert last minute jest mniej

  W tym roku lepiej nie czekać na atrakcyjne przeceny zagranicznych wycieczek. Ofert last minute nie będzie zbyt wiele, bo w biurach podróży najpopularniejsze kierunki sprzedają się bardzo szybko np. wyspy greckie, Bułgaria, Majorka, Chorwacja czy Sycylia. - Oferta turystyczna w takiej najbardziej popularnej formie, czyli hotele 3,5 i 4 gwiazdkowe z all inclusive sprzedają się bardzo szybko. Dlatego jeśli planujemy wakacje w lipcu czy sierpniu nie warto czekać z rezerwacją do ostatniej chwili. Szczególnie widać to na najpopularniejszych kierunkach, postrzeganych za bezpieczne; mam tu na myśli Bułgarię, wyspy greckie, Majorkę, Chorwację, czy Sycylię – mówi Magda Plutecka rzecznik prasowy jednego z biur podróży. – Najczęściej wybierane kierunki last minute w których jeszcze można znaleźć wolne miejsca to m.in. Kreta, Rodos, Majorka.
 • Pierwsza daleka podróż z dzieckiem. Jak się przygotować?

  Dr Aneta Górska-Kot wyjaśniła, kiedy jest najlepszy czas na podróżowanie z małym dzieckiem. Czy należy konsultować się z lekarzem? Co ze sobą zabrać? Czym jechać? Dowiecie się z materiału. (Dzień Dobry TVN/ x-news)
 • Boom w biurach podróży. Rosną wydatki Polaków na różne formy spędzania czasu wolnego

  Polacy kochają długie weekendy. Na wypoczynek na początku maja ze względu na korzystny układ kalendarza zdecydowało się znacznie więcej osób niż przed rokiem. Polacy przywiązują coraz większą wagę do tego, jak i gdzie spędzają czas wolny – ocenia dr Daniel Puciato z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. Przemysł, który pozwala nam ten czas zagospodarować, to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi gospodarki. Częściej niż w latach ubiegłych decydujemy się na zagraniczną podróż, w dużej mierze ze względu na sprzyjający układ wolnych dni, a także na bardzo zimny kwiecień, który zmusił Polaków do poszukiwania słońca gdzieś dalej. Ze statystyk Neckermann Podróże wynika, że w tym roku na weekend majowy z biurem podróży wybrało się się 30 proc. więcej klientów niż w 2016 roku. Travelplanet.pl wskazuje, że w poświątecznym tygodniu liczba rezerwacji wyjazdów na początek maja była nawet o 80 proc. wyższa niż w okresie przedświątecznym.