Poczta Polska SA

Synonimy:
poczta polska,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Poczta Polska SA (80)

 • PGP wygrała obie sprawy wytoczone przez Pocztę Polską

  W dniu 8 lipca 2014 roku Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok stanowiący, że kontrakt na obsługę korespondencji na rzecz sądów i prokuratur - realizowany przez Polską Grupę Pocztową - jest ważny i spełnia wszystkie warunki wygranego w ubiegłym roku przetargu.
 • Poczta Polska świętuje najpiękniejszym znaczkiem

  Poczta Polska świętuje najpiękniejszym znaczkiem

  Znaczek wydany przez Pocztę Polską z okazji 455. rocznicy jej istnienia uznano podczas 44. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Filatelistycznej w Asiago (Włochy) za najpiękniejszy spośród wszystkich wyemitowanych w ubiegłym roku na świecie.
 • Poczta Polska idzie na giełdę

  Poczta Polska idzie na giełdę

  Debiut Poczty Polskiej na Giełdzie Papierów Wartościowych jest możliwy do końca 2016 roku.
 • Klienci ZUS załatwią sprawy w placówkach Poczty Polskiej dzięki zusomatom

  Klienci ZUS załatwią sprawy w placówkach Poczty Polskiej dzięki zusomatom

  Klienci Poczty Polskiej będą mogli już nie tylko na miejscu, w okienku, uregulować należne składki ZUS, lecz także złożyć dokumenty oraz zasięgnąć informacji dotyczących ubezpieczeń społecznych. Nowe usługi będą dostępne dzięki zusomatom, czyli interaktywnym urządzeniom podłączonym do elektronicznego systemu informatycznego ZUS. Poczta Polska w porozumieniu z ZUS uruchomiła pilotażowy projekt w pięciu miastach, ale operator już teraz planuje zwiększenie liczby urządzeń.
 • UKE ujawnia skutki obalenia monopolu Poczty Polskiej

  UKE ujawnia skutki obalenia monopolu Poczty Polskiej

  W 2013 r. Poczta Polska zrealizowała 2 mld usług i uzyskała 5 mld zł przychodu. W tym czasie prywatni operatorzy pocztowi wykonali 2,9 mld usług, co przełożyło się na ponad 2,5 mld zł przychodu - wynika z raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
 • Poczta Polska, DHL i Amazon idą na wojnę

  Poczta Polska, DHL i Amazon idą na wojnę

  Poczta Polska (PP), DHL i Amazon rzucają wyzwanie grupie należącej do Rafała Brzoski. Firmy te zamierzają, podobnie jak InPost, spółka córka Integera, rozwijać sieć paczkomatów podaje Parkiet.
 • Zaległego abonamentu rtv płacić nie trzeba?

  Zaległego abonamentu rtv płacić nie trzeba?

  Czesław Starosta, radny Orzesza, twierdzi, że wraz z gronem przyjaciół znalazł sposób na skuteczną odmowę w majestacie prawa zapłaty zaległego abonamentu rtv, a także kar i odsetek z tym związanych, wykazywanych w upomnieniach wysyłanych przez Pocztę Polską, - pisze "Dziennik Zachodni".
 • Spóźniona Poczta

  Spóźniona Poczta

  Czy nasz narodowy operator pocztowy - Poczta Polska - będzie w stanie zmierzyć się z wyzwaniami przyszłości i obronić przed coraz większą konkurencją na polskim rynku? Tego dzisiaj nie wie nawet samo kierownictwo Poczty. Jedno wydaje się pewne: dotychczasowy monopolista nie przygotował się do szybko zmieniających się realiów. Czy te zaniedbania uda się jeszcze nadrobić?
 • UKE wznowił kontrolę Polskiej Grupy Pocztowej

  UKE wznowił kontrolę Polskiej Grupy Pocztowej

  UKE wznowił w czwartek kontrolę Polskiej Grupy Pocztowej - poinformował PAP rzecznik UKE Dawid Piekarz. Wcześniej Urząd odrzucił zażalenie spółki, w którym sprzeciwiła się, by dokumenty ws. kontroli podpisywał zamiast szefa UKE upoważniony do tego wiceprezes.
 • Operatorzy pocztowi mogą już korzystać z infrastruktury Poczty Polskiej

  Operatorzy pocztowi mogą już korzystać z infrastruktury Poczty Polskiej

  Każda firma pocztowa działająca na rynku może bez kłopotu korzystać z infrastruktury Poczty Polskiej. Oferta operatora była dostępna już w ubiegłym roku, ale dopiero niedawno konkurenci Poczty zgłosili chęć korzystania z jej skrytek pocztowych - jednego z elementów tej infrastruktury.

Filmy - Poczta Polska SA (20)

 • PGP wzywa Pocztę Polską do poddania się audytowi

  Polska Grupa Pocztowa domaga się od Poczty Polskiej wspólnego powołania niezależnego audytora, który oceni jakość świadczonych usług. Audytor miałby porównać skuteczność dostarczania korespondencji z sądów i prokuratur przez PGP do obsługującej ten rynek w latach 2012 i 2013 Poczty Polskiej. Zdaniem prywatnego operatora, to odpowiedź na nieprawdziwe informacje, które przekazuje do mediów państwowy konkurent. PGP zarzuca także Poczcie Polskiej, że ta – nie chcąc udostępnić swoich punktów prywatnym operatorom – działa wbrew własnym interesom i jest zmuszona zwalniać pracowników. Komentuje Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Pocztowej.
 • Operatorzy pocztowi mogą już korzystać z infrastruktury Poczty Polskiej

  Każda firma pocztowa działająca na rynku może bez kłopotu korzystać z infrastruktury Poczty Polskiej. Oferta operatora była dostępna już w ubiegłym roku, ale dopiero niedawno konkurenci Poczty zgłosili chęć korzystania z jej skrytek pocztowych – jednego z elementów tej infrastruktury. – W tym przypadku chodzi o dostęp do naszych skrzynek oddawczych, skrytek pocztowych oraz do informacji o bazie kodów adresowych – mówi Łukasz Gołębiowski, dyrektor zarządzający pionem sprzedaży Poczty Polskiej. – W ubiegłym roku nikt nie zainteresował się tą ofertą, ale od nowego roku Polska Grupa Pocztowa rozpoczęła z nami współpracę w zakresie dostępu do skrytek pocztowych, które mamy w naszej sieci.
 • Poczta Polska: Rewolucja w ubezpieczeniach. Polisę można kupić u listonosza i w placówce

  Trwa ubezpieczeniowa ofensywa Poczty Polskiej. W ofercie są ubezpieczenia komunikacyjne i majątkowe, ale operator już pracuje nad wprowadzeniem kolejnych: ubezpieczeń rolnych i turystycznych. W drugiej połowie roku ma ruszyć sprzedaż polis na życie. Ubezpieczenia można kupić w większości placówek poczty lub u listonoszy – sieć dystrybucji jest stopniowo poszerzana, a listonosze są wyposażani w smartfony ze specjalną aplikacją, która ułatwia zawieranie transakcji. Komentuje Aleksandra Widziewicz, prezes Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.
 • Poczta Polska zapowiada rewolucję w systemie dostaw paczek

  Największy na polskim rynku dostawca listów i przesyłek wprowadza zmiany w dostawach. Paczki, w zależności od wybranej usługi, mają docierać do adresatów w ciągu 24 lub 48 godzin. Poczta Polska zapewnia również bezpłatne ubezpieczenie i elektroniczny monitoring przesyłki. Komentuje Sławomir Żurawski, dyrektor obszaru paczkowego Poczty Polskiej.