Poczta Polska SA

Synonimy:
poczta polska,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Poczta Polska SA (99)

 • Jarosław Sellin: Projekt ustawy ws. abonamentu rtv w lutym

  Jarosław Sellin: Projekt ustawy ws. abonamentu rtv w lutym

  Projekt ustawy usprawniający ściągalność abonamentu radiowo-telewizyjnego będzie gotowy jeszcze w lutym - zadeklarował wczoraj wieczorem wiceminister kultury Jarosław Sellin. Pytany o obniżkę abonamentu, odpowiedział: "można to rozważyć".
 • Drogi znaczek dla samorządów. Poczta Polska radykalnie podniosła ceny

  Drogi znaczek dla samorządów. Poczta Polska radykalnie podniosła ceny

  Miasta donoszą, że Poczta Polska radykalnie podniosła im ceny za swoje usługi. Stawki skoczyły nawet o 87 proc. To efekt braku konkurencji na rynku.
 • Poczta Polska będzie reaktywować zlikwidowane placówki

  Poczta Polska będzie reaktywować zlikwidowane placówki

  Kilkadziesiąt placówek pocztowych, które kiedyś zostały zlikwidowane w niewielkich miejscowościach, teraz będzie reaktywowanych, dzięki współpracy rządu z samorządami - zapowiedział w czwartek minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk. Minister zapowiedział także, że okienka pocztowe będą uruchamiane na dworcach kolejowych, gdzie zajmą się m.in. sprzedażą biletów kolejowych.
 • Na Poczcie Polskiej zapłacimy kartą

  Na Poczcie Polskiej zapłacimy kartą

  W ponad 4600 placówkach Poczty Polskiej można płacić kartami Visa i Mastercard - poinformował w środę rzecznik prasowy Poczty Polskiej Zbigniew Baranowski.
 • Poczta Polska rozmawia z Lotosem i Żabką

  Poczta Polska rozmawia z Lotosem i Żabką

  Poczta Polska negocjuje z Grupą Lotos. Dzięki ewentualnemu porozumieniu odbiór paczek ma być łatwiejszy. Z ustaleń Informacyjnej Agencji Radiowej wynika, że podobne rozmowy toczą się z siecią sklepów Żabka. Od listopada będzie można odebrać paczki w sieci kiosków Ruchu.
 • Poczta Polska przejmuje urzędowe przesyłki. Koniec przetargów na dostarczanie korespondencji z sądów i prokuratur

  Poczta Polska przejmuje urzędowe przesyłki. Koniec przetargów na dostarczanie korespondencji z sądów i prokuratur

  Koniec z przetargami na dostarczanie korespondencji z sądów, prokuratur czy urzędów. Rząd przygotowuje zmianę przepisów, która ma ustawowo oddać te usługi w ręce Poczty Polskiej.
 • Poczta Polska: Kupujący na Allegro szybciej otrzymają swoje paczki

  Poczta Polska: Kupujący na Allegro szybciej otrzymają swoje paczki

  Priorytetowe "pakiety polecone eCommerce" dla handlujących w internecie, także na Allegro - to nowa oferta Poczty Polskiej dla podmiotów prowadzących sprzedaż w sieci. Dzięki niej, klienci jeszcze szybciej otrzymają towary zakupione elektronicznie. - To kolejna - po wprowadzeniu nowych kategorii wagowych paczek, odsłona walki o dynamicznie rosnący rynek - podkreśla Paweł Kopeć, dyrektor ds. sprzedaży Poczty Polskiej.
 • Poczta Polska zwiększa zatrudnienie

  Poczta Polska zwiększa zatrudnienie

  Po raz pierwszy od 8 lat Poczta Polska zwiększa zatrudnienie. Chodzi głównie o listonoszy, ale także o pracowników placówek.
 • Jak rozliczyć sprzedaż wysyłkową na terytorium kraju?

  Jak rozliczyć sprzedaż wysyłkową na terytorium kraju?

  Sposób opodatkowania sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju uregulowano w art. 24 ustawy o VAT. Wskazano tam, że w przypadku sprzedaży wysyłkowej na terytorium kraju dostawę towarów generalnie uznaje się za dokonaną na terytorium kraju. Przy czym obowiązują tutaj limity sprzedaży.

Filmy - Poczta Polska SA (24)

 • Poczta Polska ze znaczkami poświęconymi Janowi Pawłowi II

  Znaczek to nie tylko potwierdzenie opłaty pocztowej, lecz także miniaturowe dzieło sztuki – przekonują przedstawiciele Poczty Polskiej. Zainteresowanie specjalnymi wydaniami znaczków nie słabnie. Co więcej, polskie emisje znajdują uznanie na świecie. Jedną z ostatnich inicjatyw popularyzujących filatelistykę wśród Polaków jest wystawa „Święty Jan Paweł II na znaczkach Poczty Polskiej”. Organizatorzy zebrali łącznie kilkadziesiąt emisji i ponad sto unikatowych znaczków wydanych od czasu pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 roku.
 • Powstało pierwsze Centrum Aktywności Cyfrowej. Do połowy przyszłego roku ma ich być 500

  W Sosnowcu w jednej z placówek Poczty Polskiej otwarto w tym tygodniu pierwsze Centrum Aktywności Cyfrowej, mające ułatwić dostęp do usług administracji elektronicznej. W ten sposób Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji chce zachęcić Polaków do załatwiania spraw urzędowych online. Na miejscu będzie można skorzystać z ponad stu usług, w tym otworzyć działalność gospodarczą bądź złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego w przypadku jego zagubienia. – Dzięki Centrum Aktywności Cyfrowej mamy możliwość dostępu do wszystkich usług administracji rządowej i możliwość korzystania z nich w przyjaznym środowisku z pomocą specjalistów – przekonuje Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji. – Bo tak naprawdę chodzi tylko o to, żeby zapoznać się z tymi narzędziami, do których wystarczy komputer. Aby jednak wejść w ten cyfrowy świat, potrzebny jest ktoś, kto nas będzie w niego wprowadzał – dodaje.
 • Poczta Polska umożliwia wysłanie listu poleconego z samodzielnie wydrukowanym znaczkiem

  Envelo, platforma internetowa należąca do spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe, ma już ponad 50 tys. użytkowników, a jej aplikacja mobilna 30 tys. Dzięki Envelo bez wychodzenia z domu można kupić znaczek, wysłać list, kartkę oraz przesyłać kontrahentom faktury. Nową funkcjonalnością platformy jest zakup znaczka na list polecony. Znaczek można wydrukować w biurze lub w domu, podobnie jak potwierdzenie nadania lub książkę nadawczą. – Obecnie mamy ponad 50 tys. użytkowników, prawie 30 tys. instalacji aplikacji mobilnych i blisko 20 tys. klientów na platformie – informuje Grzegorz Świdwiński, prezes zarządu spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe, należącej do grupy kapitałowej Poczty Polskiej. – Cały czas obserwujemy wzrost liczby osób i firm korzystających z cyfrowych rozwiązań.
 • Poczta Polska wystartuje w konkursie na operatora wyznaczonego

  Zwycięzca konkursu ogłoszonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej od początku 2016 r. będzie świadczyć powszechne usługi pocztowe. We wszystkich państwach UE zadania te wykonują firmy całkowicie lub częściowo państwowe. Jak przekonuje Poczta Polska, cena nie powinna być głównym czynnikiem rozstrzygającym w postępowaniu na operatora wyznaczonego usług pocztowych. Komentuje Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej SA.