Poczta Polska SA

Synonimy:
poczta polska,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Poczta Polska SA (84)

 • Poczta Polska wystartuje w konkursie na operatora wyznaczonego

  Poczta Polska wystartuje w konkursie na operatora wyznaczonego

  Zwycięzca konkursu ogłoszonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej od początku 2016 r. będzie świadczyć powszechne usługi pocztowe. We wszystkich państwach UE zadania te wykonują firmy całkowicie lub częściowo państwowe. Jak przekonuje Poczta Polska, cena nie powinna być głównym czynnikiem rozstrzygającym w postępowaniu na operatora wyznaczonego usług pocztowych.
 • Abonenci kontra Poczta Polska: Dzięki luce prawnej nie płacą abonamentu

  Abonenci kontra Poczta Polska: Dzięki luce prawnej nie płacą abonamentu

  Abonenci, którzy dostali wezwania do zapłaty, wykorzystują lukę prawną, by odmawiać operatorowi. Ten przekonuje, że nie mają racji. Według ekspertów problem powinien rozwiązać sąd.
 • Rodzimy moloch w obce ręce? Zaczyna się walka o wielką forsę

  Rodzimy moloch w obce ręce? Zaczyna się walka o wielką forsę

  Wejście Poczty Polskiej na Giełdę Papierów Wartościowych i nowy system płac to najważniejsze wyzwania, o jakich mówi prezes narodowego operatora Jerzy Jóźkowiak. Zaznaczył, że Bank Pocztowy powinien pozostać własnością grupy.
 • Cyberprzestępcy podszywają się pod Pocztę Polską

  Cyberprzestępcy podszywają się pod Pocztę Polską

  Cyberprzestępcy na swój kolejny cel wybrali sobie klientów Poczty Polskiej wysyłając do nich maile z zainfekowanym załącznikiem. Jak podają eksperci z laboratorium ESET w Krakowie, zagrożenie rozsyłane na terenie Polski w imieniu Poczty wykryto od już ponad 15 tysięcy razy.
 • Do OFE z pieczątką poczty!

  Osoby, które przebywają na wakacjach za granicą, mogą mieć problemy ze złożeniem oświadczeń o kontynuowaniu opłacania składek w Otwartym Funduszu Emerytalnym. O sprawie pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Rynek usług pocztowych w Polce i w Niemczech - konkurencja służy konsumentom

  Rynek usług pocztowych w Polce i w Niemczech - konkurencja służy konsumentom

  Złe prawo i nadmierne regulacje są kosztowne przede wszystkim dla ostatecznych odbiorców usług pocztowych w Polsce. Zaburzając funkcjonowanie prywatnej konkurencji niszczy się szanse na stworzenie innowacyjnych produktów i usług - wynika z analizy FOR. Otwarcie rynku na konkurencję ze strony prywatnych operatorów pocztowych zmusza Pocztę Polską do wzmożonej aktywności, prowadząc do polepszenia jakości usług oraz obniżenia dotychczasowych cen - zauważają autorzy raportu.
 • Listonosz wpadnie o każdej porze

  Listonosz wpadnie o każdej porze

  Zmieni się system wynagradzania listonoszy w Poczcie Polskiej. Najwięcej zarobi doręczyciel, który dostarczy przesyłkę do rąk odbiorcy.
 • Karty Klubu TV Republika w placówkach Poczty Polskiej

  Karty Klubu TV Republika w placówkach Poczty Polskiej

  Telewizja Niezależna, nadawca informacyjno-publicystycznej TV Republika, nawiązała współpracę z Pocztą Polską. W jej ramach, w wybranych placówkach operatora pocztowego na terenie całego kraju można nabyć karty Klubu TV Republika.
 • PGP wygrała obie sprawy wytoczone przez Pocztę Polską

  W dniu 8 lipca 2014 roku Sąd Okręgowy w Krakowie wydał wyrok stanowiący, że kontrakt na obsługę korespondencji na rzecz sądów i prokuratur - realizowany przez Polską Grupę Pocztową - jest ważny i spełnia wszystkie warunki wygranego w ubiegłym roku przetargu.
 • Poczta Polska świętuje najpiękniejszym znaczkiem

  Poczta Polska świętuje najpiękniejszym znaczkiem

  Znaczek wydany przez Pocztę Polską z okazji 455. rocznicy jej istnienia uznano podczas 44. Międzynarodowego Konkursu Sztuki Filatelistycznej w Asiago (Włochy) za najpiękniejszy spośród wszystkich wyemitowanych w ubiegłym roku na świecie.

Filmy - Poczta Polska SA (21)

 • Poczta Polska wystartuje w konkursie na operatora wyznaczonego

  Zwycięzca konkursu ogłoszonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej od początku 2016 r. będzie świadczyć powszechne usługi pocztowe. We wszystkich państwach UE zadania te wykonują firmy całkowicie lub częściowo państwowe. Jak przekonuje Poczta Polska, cena nie powinna być głównym czynnikiem rozstrzygającym w postępowaniu na operatora wyznaczonego usług pocztowych. Komentuje Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej SA.
 • PGP wzywa Pocztę Polską do poddania się audytowi

  Polska Grupa Pocztowa domaga się od Poczty Polskiej wspólnego powołania niezależnego audytora, który oceni jakość świadczonych usług. Audytor miałby porównać skuteczność dostarczania korespondencji z sądów i prokuratur przez PGP do obsługującej ten rynek w latach 2012 i 2013 Poczty Polskiej. Zdaniem prywatnego operatora, to odpowiedź na nieprawdziwe informacje, które przekazuje do mediów państwowy konkurent. PGP zarzuca także Poczcie Polskiej, że ta – nie chcąc udostępnić swoich punktów prywatnym operatorom – działa wbrew własnym interesom i jest zmuszona zwalniać pracowników. Komentuje Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Pocztowej.
 • Operatorzy pocztowi mogą już korzystać z infrastruktury Poczty Polskiej

  Każda firma pocztowa działająca na rynku może bez kłopotu korzystać z infrastruktury Poczty Polskiej. Oferta operatora była dostępna już w ubiegłym roku, ale dopiero niedawno konkurenci Poczty zgłosili chęć korzystania z jej skrytek pocztowych – jednego z elementów tej infrastruktury. – W tym przypadku chodzi o dostęp do naszych skrzynek oddawczych, skrytek pocztowych oraz do informacji o bazie kodów adresowych – mówi Łukasz Gołębiowski, dyrektor zarządzający pionem sprzedaży Poczty Polskiej. – W ubiegłym roku nikt nie zainteresował się tą ofertą, ale od nowego roku Polska Grupa Pocztowa rozpoczęła z nami współpracę w zakresie dostępu do skrytek pocztowych, które mamy w naszej sieci.
 • Poczta Polska: Rewolucja w ubezpieczeniach. Polisę można kupić u listonosza i w placówce

  Trwa ubezpieczeniowa ofensywa Poczty Polskiej. W ofercie są ubezpieczenia komunikacyjne i majątkowe, ale operator już pracuje nad wprowadzeniem kolejnych: ubezpieczeń rolnych i turystycznych. W drugiej połowie roku ma ruszyć sprzedaż polis na życie. Ubezpieczenia można kupić w większości placówek poczty lub u listonoszy – sieć dystrybucji jest stopniowo poszerzana, a listonosze są wyposażani w smartfony ze specjalną aplikacją, która ułatwia zawieranie transakcji. Komentuje Aleksandra Widziewicz, prezes Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych.