Poczta Polska SA

Synonimy:
poczta polska,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Poczta Polska SA (109)

 • Poczta Polska zwiększa zatrudnienie i poszukuje nowych pracowników

  Poczta Polska zwiększa zatrudnienie i poszukuje nowych pracowników

  Od 2016 r. Poczta Polska, największy pracodawca w Polsce, zwiększyła zatrudnienie o ponad 2,5 tys. pracowników. Nowe osoby do pracy w spółce (m.in. listonosze, pracownicy placówek handlowych, kierowcy oraz pracownicy sortowni) wciąż są poszukiwane - na umowy o pracę, oraz sezonowo - do obsługi szczytu świątecznego - na umowy zlecenia.
 • Wiceprezes UKE: Wysyłamy coraz mniej listów, rozwija się natomiast rynek usług kurierskich

  Wiceprezes UKE: Wysyłamy coraz mniej listów, rozwija się natomiast rynek usług kurierskich

  W 2016 roku można było zaobserwować spadek przychodów z listów, wzrosły natomiast przychody z przesyłek kurierskich - wynika z raportu o stanie rynku pocztowego w 2016 roku, przedstawionego w czwartek na posiedzeniu sejmowej komisji infrastruktury przez wiceprezesa UKE.
 • Ubezpieczenia: Polisy dla rolników będą sprzedawane na poczcie

  Ubezpieczenia: Polisy dla rolników będą sprzedawane na poczcie

  Nawet 80 proc. upraw ma być objętych ochroną dzięki dystrybucji ubezpieczeń przez Pocztę Polską. W ciągu 3 lat dopłaty rządowe do ochrony upraw i zwierząt gospodarskich mają sięgnąć 1,8 mld zł
 • Coraz więcej usług dostępnych na poczcie

  Poczta Polska rozwija swoją sieć i zwiększa zatrudnienie. Takim przykładem jest KRUS i ubezpieczenia rolne, które będą oferowane w placówkach - deklarują minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej.
 • "Puls Biznesu": Poczta czuje pociąg do Chin

  "Puls Biznesu": Poczta czuje pociąg do Chin

  Poczta Polska podpisała porozumienie z grupą China Post. Będzie rozwozić chińskie towary do trzydziestu krajów europejskich - informuje w poniedziałek "Puls Biznesu". Nasz główny "pocztowy operator ma być bardziej międzynarodowy" - dodaje.
 • Poczta Polska chce inwestować w innowacje

  Poczta Polska chce inwestować w innowacje

  Poczta Polska inwestuje w innowacje. Na liście pomysłów m.in. kreator opakowań czy - naśladujące konkurencyjne paczkomaty - tzw. automaty do odbierania przesyłek w miejscu zamieszkania.
 • "Gazeta Pomorska": Pracujący na poczcie więźniowie kradli cenne przesyłki

  "Gazeta Pomorska": Pracujący na poczcie więźniowie kradli cenne przesyłki

  Jak donosi "Gazeta Pomorska", więźniowie sortujący paczki pocztowe w Lisim Ogonie mieli kraść zawartość cenniejszych przesyłek. Przedmiotem łupu były przede wszystkim drogie telefony komórkowe, które chowali na terenie olbrzymiego węzła ekspedycyjno-rozdzielczego Poczty Polskiej.
 • Poczta Polska dołączyła do programu Mieszkanie Plus

  Poczta Polska dołączyła do programu Mieszkanie Plus

  Rząd szykuje przyspieszenie w realizacji programu Mieszkanie Plus.Teraz Poczta Polska wytypowała kolejne grunty pod budowę tanich mieszkań. W budowie i planach jest już 12 tys. mieszkań.
 • Ekspert: Poczta Polska straci na braku prywatyzacji

  Ekspert: Poczta Polska straci na braku prywatyzacji

  Poczta Polska nie będzie prywatyzowana. Zamiast tego zyskała przywileje, dzięki którym jej przychody mogą wzrosnąć o 1 mld zł. Nie oznacza to jednak, że będzie zdrowym, konkurencyjnym przedsiębiorstwem na wolnym rynku.

Filmy - Poczta Polska SA (26)

 • Coraz więcej usług dostępnych na poczcie

  Poczta Polska rozwija swoją sieć i zwiększa zatrudnienie. Takim przykładem jest KRUS i ubezpieczenia rolne, które będziemy oferować w naszych placówkach – mówi Przemysław Sypniewski, prezes Poczty Polskiej.
 • Poczta Polska straci na braku prywatyzacji

  Poczta Polska nie będzie prywatyzowana. Zamiast tego zyskała przywileje, dzięki którym jej przychody mogą wzrosnąć o 1 mld zł. Nie oznacza to jednak, że będzie zdrowym przedsiębiorstwem, konkurencyjnym na wolnym rynku.
 • Poczta Polska ze znaczkami poświęconymi Janowi Pawłowi II

  Znaczek to nie tylko potwierdzenie opłaty pocztowej, lecz także miniaturowe dzieło sztuki – przekonują przedstawiciele Poczty Polskiej. Zainteresowanie specjalnymi wydaniami znaczków nie słabnie. Co więcej, polskie emisje znajdują uznanie na świecie. Jedną z ostatnich inicjatyw popularyzujących filatelistykę wśród Polaków jest wystawa „Święty Jan Paweł II na znaczkach Poczty Polskiej”. Organizatorzy zebrali łącznie kilkadziesiąt emisji i ponad sto unikatowych znaczków wydanych od czasu pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 roku.
 • Powstało pierwsze Centrum Aktywności Cyfrowej. Do połowy przyszłego roku ma ich być 500

  W Sosnowcu w jednej z placówek Poczty Polskiej otwarto w tym tygodniu pierwsze Centrum Aktywności Cyfrowej, mające ułatwić dostęp do usług administracji elektronicznej. W ten sposób Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji chce zachęcić Polaków do załatwiania spraw urzędowych online. Na miejscu będzie można skorzystać z ponad stu usług, w tym otworzyć działalność gospodarczą bądź złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego w przypadku jego zagubienia. – Dzięki Centrum Aktywności Cyfrowej mamy możliwość dostępu do wszystkich usług administracji rządowej i możliwość korzystania z nich w przyjaznym środowisku z pomocą specjalistów – przekonuje Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji. – Bo tak naprawdę chodzi tylko o to, żeby zapoznać się z tymi narzędziami, do których wystarczy komputer. Aby jednak wejść w ten cyfrowy świat, potrzebny jest ktoś, kto nas będzie w niego wprowadzał – dodaje.