Poczta Polska SA

Synonimy:
poczta polska,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Poczta Polska SA (84)

 • Emerytury zajmowane za zaległy abonament RTV: Na wniosek Poczty urzędy skarbowe weszły na setki tysięcy kont

  Emerytury zajmowane za zaległy abonament RTV: Na wniosek Poczty urzędy skarbowe weszły na setki tysięcy kont

  Na wniosek Poczty Polskiej urzędy skarbowe weszły na setki tysięcy kont. Ale egzekucję można zawiesić. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji tonie we wnioskach o umorzenie lub rozłożenie na raty zaległego abonamentu radiowo-telewizyjnego.
 • Być albo nie być Poczty Polskiej. Musi wygrać konkurs

  Być albo nie być Poczty Polskiej. Musi wygrać konkurs

  Przegrana Poczty Polskiej podniesie koszty jej działalności. A to oznacza zwolnienia pracowników.
 • Poczta ratuje TVP

  Poczta ratuje TVP

  W 2013 roku ponad połowę wpływów z abonamentu rtv stanowiły zaległości ściągane przez Pocztę Polską - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • Rynek pocztowy na rozdrożu

  Rynek pocztowy na rozdrożu

  Najbliższe miesiące będą kluczowe dla rynku pocztowego w Polsce - wynika z raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.
 • Poczta Polska umożliwia wysłanie listu poleconego z samodzielnie wydrukowanym znaczkiem

  Poczta Polska umożliwia wysłanie listu poleconego z samodzielnie wydrukowanym znaczkiem

  Envelo, platforma internetowa należąca do spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe, ma już ponad 50 tys. użytkowników, a jej aplikacja mobilna 30 tys. Dzięki Envelo bez wychodzenia z domu można kupić znaczek, wysłać list, kartkę oraz przesyłać kontrahentom faktury. Nową funkcjonalnością platformy jest zakup znaczka na list polecony. Znaczek można wydrukować w biurze lub w domu, podobnie jak potwierdzenie nadania lub książkę nadawczą.
 • InPost wygrał z Pocztą Polską walkę o KRUS

  InPost wygrał z Pocztą Polską walkę o KRUS

  W wojnie operatorów o zamówienia publiczne tym razem zwyciężyła prywatna firma. Ale decydująca bitwa dopiero przed nami.
 • RPO wspiera abonentów RTV: Dlaczego konsekwencje ma ponosić obywatel, a nie Poczta Polska?

  RPO wspiera abonentów RTV: Dlaczego konsekwencje ma ponosić obywatel, a nie Poczta Polska?

  Nie do zaakceptowania jest to, że negatywne konsekwencje zaniedbania obowiązków formalnych związanych z abonamentem radiowo-telewizyjnym ponosi tylko obywatel, zaś nie odpowiada za to w żadnym stopniu Poczta Polska, odpowiedzialna za jego pobieranie. Twierdzi rzecznik praw obywatelskich.
 • Płace nie dla wszystkich

  Płace nie dla wszystkich

  Tydzień temu kilka tysięcy pracowników Poczty Polskiej protestowało przed Ministerstwem Administracji i Cyfryzacji. Chcieli m.in. zademonstrować, że zamierzają walczyć o lepsze zarobki. Główną przyczyną zorganizowanego przez pocztowców protestu był plan wprowadzenia w przyszłym roku w ich firmie nowego regulaminu wynagrodzeń. Będą one teraz zależały od efektywności ich pracy. Z jego wprowadzeniem wiązało się wypowiedzenie w lipcu br. obowiązującego od 2011 r. zakładowego układu zbiorowego.
 • Poczta Polska wystartuje w konkursie na operatora wyznaczonego

  Poczta Polska wystartuje w konkursie na operatora wyznaczonego

  Zwycięzca konkursu ogłoszonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej od początku 2016 r. będzie świadczyć powszechne usługi pocztowe. We wszystkich państwach UE zadania te wykonują firmy całkowicie lub częściowo państwowe. Jak przekonuje Poczta Polska, cena nie powinna być głównym czynnikiem rozstrzygającym w postępowaniu na operatora wyznaczonego usług pocztowych.
 • Abonenci kontra Poczta Polska: Dzięki luce prawnej nie płacą abonamentu

  Abonenci kontra Poczta Polska: Dzięki luce prawnej nie płacą abonamentu

  Abonenci, którzy dostali wezwania do zapłaty, wykorzystują lukę prawną, by odmawiać operatorowi. Ten przekonuje, że nie mają racji. Według ekspertów problem powinien rozwiązać sąd.

Filmy - Poczta Polska SA (22)

 • Poczta Polska umożliwia wysłanie listu poleconego z samodzielnie wydrukowanym znaczkiem

  Envelo, platforma internetowa należąca do spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe, ma już ponad 50 tys. użytkowników, a jej aplikacja mobilna 30 tys. Dzięki Envelo bez wychodzenia z domu można kupić znaczek, wysłać list, kartkę oraz przesyłać kontrahentom faktury. Nową funkcjonalnością platformy jest zakup znaczka na list polecony. Znaczek można wydrukować w biurze lub w domu, podobnie jak potwierdzenie nadania lub książkę nadawczą. – Obecnie mamy ponad 50 tys. użytkowników, prawie 30 tys. instalacji aplikacji mobilnych i blisko 20 tys. klientów na platformie – informuje Grzegorz Świdwiński, prezes zarządu spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe, należącej do grupy kapitałowej Poczty Polskiej. – Cały czas obserwujemy wzrost liczby osób i firm korzystających z cyfrowych rozwiązań.
 • Poczta Polska wystartuje w konkursie na operatora wyznaczonego

  Zwycięzca konkursu ogłoszonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej od początku 2016 r. będzie świadczyć powszechne usługi pocztowe. We wszystkich państwach UE zadania te wykonują firmy całkowicie lub częściowo państwowe. Jak przekonuje Poczta Polska, cena nie powinna być głównym czynnikiem rozstrzygającym w postępowaniu na operatora wyznaczonego usług pocztowych. Komentuje Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej SA.
 • PGP wzywa Pocztę Polską do poddania się audytowi

  Polska Grupa Pocztowa domaga się od Poczty Polskiej wspólnego powołania niezależnego audytora, który oceni jakość świadczonych usług. Audytor miałby porównać skuteczność dostarczania korespondencji z sądów i prokuratur przez PGP do obsługującej ten rynek w latach 2012 i 2013 Poczty Polskiej. Zdaniem prywatnego operatora, to odpowiedź na nieprawdziwe informacje, które przekazuje do mediów państwowy konkurent. PGP zarzuca także Poczcie Polskiej, że ta – nie chcąc udostępnić swoich punktów prywatnym operatorom – działa wbrew własnym interesom i jest zmuszona zwalniać pracowników. Komentuje Wojciech Kądziołka, rzecznik prasowy Polskiej Grupy Pocztowej.
 • Operatorzy pocztowi mogą już korzystać z infrastruktury Poczty Polskiej

  Każda firma pocztowa działająca na rynku może bez kłopotu korzystać z infrastruktury Poczty Polskiej. Oferta operatora była dostępna już w ubiegłym roku, ale dopiero niedawno konkurenci Poczty zgłosili chęć korzystania z jej skrytek pocztowych – jednego z elementów tej infrastruktury. – W tym przypadku chodzi o dostęp do naszych skrzynek oddawczych, skrytek pocztowych oraz do informacji o bazie kodów adresowych – mówi Łukasz Gołębiowski, dyrektor zarządzający pionem sprzedaży Poczty Polskiej. – W ubiegłym roku nikt nie zainteresował się tą ofertą, ale od nowego roku Polska Grupa Pocztowa rozpoczęła z nami współpracę w zakresie dostępu do skrytek pocztowych, które mamy w naszej sieci.