Poczta Polska SA

Synonimy:
poczta polska,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Poczta Polska SA (108)

 • Poczta Polska chce inwestować w innowacje

  Poczta Polska chce inwestować w innowacje

  Poczta Polska inwestuje w innowacje. Na liście pomysłów m.in. kreator opakowań czy - naśladujące konkurencyjne paczkomaty - tzw. automaty do odbierania przesyłek w miejscu zamieszkania.
 • "Gazeta Pomorska": Pracujący na poczcie więźniowie kradli cenne przesyłki

  "Gazeta Pomorska": Pracujący na poczcie więźniowie kradli cenne przesyłki

  Jak donosi "Gazeta Pomorska", więźniowie sortujący paczki pocztowe w Lisim Ogonie mieli kraść zawartość cenniejszych przesyłek. Przedmiotem łupu były przede wszystkim drogie telefony komórkowe, które chowali na terenie olbrzymiego węzła ekspedycyjno-rozdzielczego Poczty Polskiej.
 • Poczta Polska dołączyła do programu Mieszkanie Plus

  Poczta Polska dołączyła do programu Mieszkanie Plus

  Rząd szykuje przyspieszenie w realizacji programu Mieszkanie Plus.Teraz Poczta Polska wytypowała kolejne grunty pod budowę tanich mieszkań. W budowie i planach jest już 12 tys. mieszkań.
 • Ekspert: Poczta Polska straci na braku prywatyzacji

  Ekspert: Poczta Polska straci na braku prywatyzacji

  Poczta Polska nie będzie prywatyzowana. Zamiast tego zyskała przywileje, dzięki którym jej przychody mogą wzrosnąć o 1 mld zł. Nie oznacza to jednak, że będzie zdrowym, konkurencyjnym przedsiębiorstwem na wolnym rynku.
 • Minister Gliński zapowiada nowelizację ustawy abonamentowej

  Minister Gliński zapowiada nowelizację ustawy abonamentowej

  Projektowana nowelizacja ustawy abonamentowej jest rozwiązaniem tymczasowym, mającym na celu uszczelnienie poboru - podkreślił wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Według niego trwają prace nad rozwiązaniem systemowym, zgodnie z którym każdy podatnik będzie płacić ok. 8 zł miesięcznie.
 • Profile Zaufane można zakładać za pośrednictwem nie tylko banków

  Profile Zaufane można zakładać za pośrednictwem nie tylko banków

  Kolejny polski bank umożliwił założenie Profilu Zaufanego za pośrednictwem swojego systemu transakcyjnego. Taką możliwość uzyskali właśnie klienci Banku Pekao SA. Profil Zaufany pozwala w e-urzędach składać wnioski i załatwiać sprawy przez internet. Kierowcy mogą również sprawdzać online liczbę punktów karnych. Dzięki nim można załatwiać sprawy urzędowe i sprawdzać punkty karne przez internet.
 • Poczta filarem e-państwa

  Poczta filarem e-państwa

  Operator planuje zostać strategicznym partnerem administracji publicznej i spółek Skarbu Państwa - wynika z zaprezentowanej w zeszłym tygodniu strategii na lata 2017-2021. W oparciu o technologie cyfrowe Poczta Polska zbuduje jeden z kluczowych filarów swojego przyszłego wzrostu.
 • Poczta Polska: Rozwój nowych usług zamiast zwolnień

  Poczta Polska: Rozwój nowych usług zamiast zwolnień

  Do 2021 roku przychody Poczty Polskiej mają wzrosnąć z nieco ponad 5,3 mld do 7 mld zł. Spółka chce to osiągnąć nie przez cięcia kosztów i zwolnienia pracowników, ale przez rozwój istniejących i nowych segmentów działalności. Usługi cyfrowe i administracyjne, obsługa rynku e-commerce oraz logistyka dla handlu międzynarodowego to główne filary nowej strategii Poczty Polskiej. Spółka stawia na aktywne włączenie się w obsługę rządowych programów i chce się stać partnerem państwa przy cyfryzacji usług administracyjnych.
 • Poczta Polska rezygnuje z planów upublicznienia

  Poczta Polska rezygnuje z planów upublicznienia

  Poczta Polska w nowej strategii rezygnuje z planów upublicznienia, pozostanie w 100 proc. spółką Skarbu Państwa. Poczta Polska liczy, że jej przychody wzrosną do 6,9 mld zł w 2021 roku z 5,5 mld zł w 2015 roku - poinformowała spółka na konferencji. Jednym z elementów nowego planu operatora pocztowego jest poprawa warunków pracy - wyjaśnia prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski. Jego zdaniem, zysk firmy powinien być inwestowany w wynagrodzenia pracowników oraz infrastrukturę pocztową.
 • Wielki spis odbiorników RTV budzi ogromne kontrowersje. Wątpliwości mają nawet resort cyfryzacji i Poczta Polska

  Wielki spis odbiorników RTV budzi ogromne kontrowersje. Wątpliwości mają nawet resort cyfryzacji i Poczta Polska

  Sposób łatania dziur w bazie gospodarstw domowych zobowiązanych do płacenia abonamentu jest kluczową przeszkodą w reformie systemu finansowania mediów publicznych. Dziś zasadza się on na obowiązku rejestracji odbiorników. Poczta może więc domagać się opłaty tylko od tych gospodarstw, które zarejestrowały swoje radio i telewizor. Sęk w tym, że większość Polaków tego nie robi.

Filmy - Poczta Polska SA (25)

 • Poczta Polska straci na braku prywatyzacji

  Poczta Polska nie będzie prywatyzowana. Zamiast tego zyskała przywileje, dzięki którym jej przychody mogą wzrosnąć o 1 mld zł. Nie oznacza to jednak, że będzie zdrowym przedsiębiorstwem, konkurencyjnym na wolnym rynku.
 • Poczta Polska ze znaczkami poświęconymi Janowi Pawłowi II

  Znaczek to nie tylko potwierdzenie opłaty pocztowej, lecz także miniaturowe dzieło sztuki – przekonują przedstawiciele Poczty Polskiej. Zainteresowanie specjalnymi wydaniami znaczków nie słabnie. Co więcej, polskie emisje znajdują uznanie na świecie. Jedną z ostatnich inicjatyw popularyzujących filatelistykę wśród Polaków jest wystawa „Święty Jan Paweł II na znaczkach Poczty Polskiej”. Organizatorzy zebrali łącznie kilkadziesiąt emisji i ponad sto unikatowych znaczków wydanych od czasu pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 roku.
 • Powstało pierwsze Centrum Aktywności Cyfrowej. Do połowy przyszłego roku ma ich być 500

  W Sosnowcu w jednej z placówek Poczty Polskiej otwarto w tym tygodniu pierwsze Centrum Aktywności Cyfrowej, mające ułatwić dostęp do usług administracji elektronicznej. W ten sposób Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji chce zachęcić Polaków do załatwiania spraw urzędowych online. Na miejscu będzie można skorzystać z ponad stu usług, w tym otworzyć działalność gospodarczą bądź złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego w przypadku jego zagubienia. – Dzięki Centrum Aktywności Cyfrowej mamy możliwość dostępu do wszystkich usług administracji rządowej i możliwość korzystania z nich w przyjaznym środowisku z pomocą specjalistów – przekonuje Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji. – Bo tak naprawdę chodzi tylko o to, żeby zapoznać się z tymi narzędziami, do których wystarczy komputer. Aby jednak wejść w ten cyfrowy świat, potrzebny jest ktoś, kto nas będzie w niego wprowadzał – dodaje.
 • Poczta Polska umożliwia wysłanie listu poleconego z samodzielnie wydrukowanym znaczkiem

  Envelo, platforma internetowa należąca do spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe, ma już ponad 50 tys. użytkowników, a jej aplikacja mobilna 30 tys. Dzięki Envelo bez wychodzenia z domu można kupić znaczek, wysłać list, kartkę oraz przesyłać kontrahentom faktury. Nową funkcjonalnością platformy jest zakup znaczka na list polecony. Znaczek można wydrukować w biurze lub w domu, podobnie jak potwierdzenie nadania lub książkę nadawczą. – Obecnie mamy ponad 50 tys. użytkowników, prawie 30 tys. instalacji aplikacji mobilnych i blisko 20 tys. klientów na platformie – informuje Grzegorz Świdwiński, prezes zarządu spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe, należącej do grupy kapitałowej Poczty Polskiej. – Cały czas obserwujemy wzrost liczby osób i firm korzystających z cyfrowych rozwiązań.