Poczta Polska SA

Synonimy:
poczta polska,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Poczta Polska SA (90)

 • Poczta Polska: Polskie emisje znajdują uznanie na świecie

  Jak przekonują przedstawiciele Poczty Polskiej, znaczek to nie tylko potwierdzenie opłaty pocztowej, lecz także miniaturowe dzieło sztuki. Wciąż nie słabnie zainteresowanie specjalnymi wydaniami znaczków, a polskie emisje znajdują uznanie na świecie.
 • Poczta Polska i MSW idą na wojnę z oszustami

  Poczta Polska i MSW idą na wojnę z oszustami

  Poczta Polska razem z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych idzie na wojnę z oszustami. MSW przygotowało specjalne materiały, które za pośrednictwem Poczty Polskiej trafią do osób starszych.
 • Poczta Polska uderza w internet i chce podbić e-commerce

  Poczta Polska uderza w internet i chce podbić e-commerce

  Poczta Polska ruszyła od września z nową ofertą dla Allegrowiczów i wszystkich sprzedających towary przez internet. Zdaniem analityków, poczta rzuca rękawicę InPostowi w walce o rynek e-commerce warty nawet 37 mld zł.
 • Ruch powalczy z Pocztą i InPostem o sądy

  Ruch chce rzucić wyzwanie liderom rynku usług pocztowych i zdobyć wart 0,7 mld zł kontrakt na obsługę sądów - ustaliła "Rzeczpospolita"
 • Sejm zwalnia automatem z płacenia abonamentu rtv

  Sejm zwalnia automatem z płacenia abonamentu rtv

  Abonament rtv. Sejm zwolnił automatem osoby po 75. roku życia z płacenia abonamentu. Do tej pory, takie osoby musiały składać oświadczenia w odpowiednim urzędzie pocztowym.
 • Prawidłowe doręczenia podstawą procesu sądowego

  Prawidłowe doręczenia podstawą procesu sądowego

  Sprawny proces sądowy to nie tylko niezwłoczne rozpoznawanie spraw i wyznaczanie szybkich terminów rozpraw, ale także prawidłowe doręczanie korespondencji sądowej. Przez wynikającą z K.p.c. fikcję doręczenia, postępowanie listonosza może wpłynąć pośrednio na wynik procesu. Dlatego duże emocje wywołuje informacja o ogłoszeniu kolejnego przetargu na obsługę korespondencji sądowej.
 • UKE: Poczta Polska operatorem wyznaczonym na lata 2016-2025

  UKE: Poczta Polska operatorem wyznaczonym na lata 2016-2025

  Poczta Polska wygrała konkurs na pocztowego operatora wyznaczonego do świadczenia usługi powszechnej na lata 2016-2025 - poinformował w środę Urząd Komunikacji Elektronicznej. Oferta Polskiej Grupy Pocztowej została odrzucona przez niespełnienie wymogów formalnych.
 • KE podejrzewa, że nasz kraj faworyzuje w przetargu Pocztę Polską

  KE podejrzewa, że nasz kraj faworyzuje w przetargu Pocztę Polską

  Z naszych informacji wynika, że Bruksela ma wątpliwości, czy warunki postawione podmiotom starającym się o status pocztowego operatora wyznaczonego gwarantują wybór najbardziej konkurencyjnej oferty i czy nie faworyzują Poczty Polskiej.
 • MSP liczy na giełdowe debiuty Banku Pocztowego i Poczty Polskiej

  MSP liczy na giełdowe debiuty Banku Pocztowego i Poczty Polskiej

  Resort skarbu liczy w tym roku na giełdowy debiut Banku Pocztowego, a w przyszłym roku Poczty Polskiej - powiedział podczas konferencji z okazji 25-lecia reform gospodarczych w Polsce minister skarbu, Włodzimierz Karpiński.
 • InPost otrzymał dostęp do skrzynek Poczty

  InPost otrzymał dostęp do skrzynek Poczty

  Obywatele to najwięksi beneficjenci podpisanej w piątek umowy o udostępnieniu skrzynek Poczty Polskiej InPostowi - twierdzi prezes InPostu Sebastian Anioł. Poczta zaznacza, że obowiązek udostępnienia skrzynek wynika jej z funkcji - tzw. operatora wyznaczonego.

Filmy - Poczta Polska SA (24)

 • Poczta Polska ze znaczkami poświęconymi Janowi Pawłowi II

  Znaczek to nie tylko potwierdzenie opłaty pocztowej, lecz także miniaturowe dzieło sztuki – przekonują przedstawiciele Poczty Polskiej. Zainteresowanie specjalnymi wydaniami znaczków nie słabnie. Co więcej, polskie emisje znajdują uznanie na świecie. Jedną z ostatnich inicjatyw popularyzujących filatelistykę wśród Polaków jest wystawa „Święty Jan Paweł II na znaczkach Poczty Polskiej”. Organizatorzy zebrali łącznie kilkadziesiąt emisji i ponad sto unikatowych znaczków wydanych od czasu pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 roku.
 • Powstało pierwsze Centrum Aktywności Cyfrowej. Do połowy przyszłego roku ma ich być 500

  W Sosnowcu w jednej z placówek Poczty Polskiej otwarto w tym tygodniu pierwsze Centrum Aktywności Cyfrowej, mające ułatwić dostęp do usług administracji elektronicznej. W ten sposób Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji chce zachęcić Polaków do załatwiania spraw urzędowych online. Na miejscu będzie można skorzystać z ponad stu usług, w tym otworzyć działalność gospodarczą bądź złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego w przypadku jego zagubienia. – Dzięki Centrum Aktywności Cyfrowej mamy możliwość dostępu do wszystkich usług administracji rządowej i możliwość korzystania z nich w przyjaznym środowisku z pomocą specjalistów – przekonuje Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji. – Bo tak naprawdę chodzi tylko o to, żeby zapoznać się z tymi narzędziami, do których wystarczy komputer. Aby jednak wejść w ten cyfrowy świat, potrzebny jest ktoś, kto nas będzie w niego wprowadzał – dodaje.
 • Poczta Polska umożliwia wysłanie listu poleconego z samodzielnie wydrukowanym znaczkiem

  Envelo, platforma internetowa należąca do spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe, ma już ponad 50 tys. użytkowników, a jej aplikacja mobilna 30 tys. Dzięki Envelo bez wychodzenia z domu można kupić znaczek, wysłać list, kartkę oraz przesyłać kontrahentom faktury. Nową funkcjonalnością platformy jest zakup znaczka na list polecony. Znaczek można wydrukować w biurze lub w domu, podobnie jak potwierdzenie nadania lub książkę nadawczą. – Obecnie mamy ponad 50 tys. użytkowników, prawie 30 tys. instalacji aplikacji mobilnych i blisko 20 tys. klientów na platformie – informuje Grzegorz Świdwiński, prezes zarządu spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe, należącej do grupy kapitałowej Poczty Polskiej. – Cały czas obserwujemy wzrost liczby osób i firm korzystających z cyfrowych rozwiązań.
 • Poczta Polska wystartuje w konkursie na operatora wyznaczonego

  Zwycięzca konkursu ogłoszonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej od początku 2016 r. będzie świadczyć powszechne usługi pocztowe. We wszystkich państwach UE zadania te wykonują firmy całkowicie lub częściowo państwowe. Jak przekonuje Poczta Polska, cena nie powinna być głównym czynnikiem rozstrzygającym w postępowaniu na operatora wyznaczonego usług pocztowych. Komentuje Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej SA.