Poczta Polska SA

Synonimy:
poczta polska,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Poczta Polska SA (92)

 • Odwołano Jerzego Jóźkowiaka, prezesa Poczty Polskiej

  Odwołano Jerzego Jóźkowiaka, prezesa Poczty Polskiej

  26. stycznia br. rada nadzorcza Poczty Polskiej odwołała z zajmowanego stanowiska Jerzego Jóźkowiaka, prezesa Poczty Polskiej oraz Janusza Wojtasa i Piotra Michalskiego, członków zarządu spółki.
 • Tu trafiają nasze życzenia

  Tu trafiają nasze życzenia

  Zdjęcie zostało wykonane w Centrum Ekspedycyjno-Rozdzielczym Poczty Polskiej w Warszawie 18 grudnia. Warszawska sortownia ma powierzchnię ponad 45 tys. metrów kwadratowych i jest jednym z największych terminali pocztowych w Europie Środkowo-Wschodniej.
 • Technologiczna wojna na rynku kurierskim

  Na rynku pocztowym technologiczna wojna. Poszczególni operatorzy korzystają z nowinek technicznych, żeby przyśpieszyć pracę i zmniejszyć koszty działalności.
 • Poczta Polska wygrała przetarg na obsługę polskich sądów do 2018 roku

  Poczta Polska wygrała przetarg na obsługę polskich sądów do 2018 roku

  Poczta Polska wygrała przetarg na obsługę polskich sądów w latach 2016-2018. Zdaniem szefa resortu infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka zdecydowała o tym cena oraz jakość usług proponowanych przez narodowego operatora. Usługa ma być świadczona od lutego 2016 r.
 • Poczta Polska: Polskie emisje znajdują uznanie na świecie

  Jak przekonują przedstawiciele Poczty Polskiej, znaczek to nie tylko potwierdzenie opłaty pocztowej, lecz także miniaturowe dzieło sztuki. Wciąż nie słabnie zainteresowanie specjalnymi wydaniami znaczków, a polskie emisje znajdują uznanie na świecie.
 • Poczta Polska i MSW idą na wojnę z oszustami

  Poczta Polska i MSW idą na wojnę z oszustami

  Poczta Polska razem z Ministerstwem Spraw Wewnętrznych idzie na wojnę z oszustami. MSW przygotowało specjalne materiały, które za pośrednictwem Poczty Polskiej trafią do osób starszych.
 • Poczta Polska uderza w internet i chce podbić e-commerce

  Poczta Polska uderza w internet i chce podbić e-commerce

  Poczta Polska ruszyła od września z nową ofertą dla Allegrowiczów i wszystkich sprzedających towary przez internet. Zdaniem analityków, poczta rzuca rękawicę InPostowi w walce o rynek e-commerce warty nawet 37 mld zł.
 • Ruch powalczy z Pocztą i InPostem o sądy

  Ruch chce rzucić wyzwanie liderom rynku usług pocztowych i zdobyć wart 0,7 mld zł kontrakt na obsługę sądów - ustaliła "Rzeczpospolita"
 • Sejm zwalnia automatem z płacenia abonamentu rtv

  Sejm zwalnia automatem z płacenia abonamentu rtv

  Abonament rtv. Sejm zwolnił automatem osoby po 75. roku życia z płacenia abonamentu. Do tej pory, takie osoby musiały składać oświadczenia w odpowiednim urzędzie pocztowym.
 • Prawidłowe doręczenia podstawą procesu sądowego

  Prawidłowe doręczenia podstawą procesu sądowego

  Sprawny proces sądowy to nie tylko niezwłoczne rozpoznawanie spraw i wyznaczanie szybkich terminów rozpraw, ale także prawidłowe doręczanie korespondencji sądowej. Przez wynikającą z K.p.c. fikcję doręczenia, postępowanie listonosza może wpłynąć pośrednio na wynik procesu. Dlatego duże emocje wywołuje informacja o ogłoszeniu kolejnego przetargu na obsługę korespondencji sądowej.

Filmy - Poczta Polska SA (24)

 • Poczta Polska ze znaczkami poświęconymi Janowi Pawłowi II

  Znaczek to nie tylko potwierdzenie opłaty pocztowej, lecz także miniaturowe dzieło sztuki – przekonują przedstawiciele Poczty Polskiej. Zainteresowanie specjalnymi wydaniami znaczków nie słabnie. Co więcej, polskie emisje znajdują uznanie na świecie. Jedną z ostatnich inicjatyw popularyzujących filatelistykę wśród Polaków jest wystawa „Święty Jan Paweł II na znaczkach Poczty Polskiej”. Organizatorzy zebrali łącznie kilkadziesiąt emisji i ponad sto unikatowych znaczków wydanych od czasu pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski w 1979 roku.
 • Powstało pierwsze Centrum Aktywności Cyfrowej. Do połowy przyszłego roku ma ich być 500

  W Sosnowcu w jednej z placówek Poczty Polskiej otwarto w tym tygodniu pierwsze Centrum Aktywności Cyfrowej, mające ułatwić dostęp do usług administracji elektronicznej. W ten sposób Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji chce zachęcić Polaków do załatwiania spraw urzędowych online. Na miejscu będzie można skorzystać z ponad stu usług, w tym otworzyć działalność gospodarczą bądź złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego w przypadku jego zagubienia. – Dzięki Centrum Aktywności Cyfrowej mamy możliwość dostępu do wszystkich usług administracji rządowej i możliwość korzystania z nich w przyjaznym środowisku z pomocą specjalistów – przekonuje Andrzej Halicki, minister administracji i cyfryzacji. – Bo tak naprawdę chodzi tylko o to, żeby zapoznać się z tymi narzędziami, do których wystarczy komputer. Aby jednak wejść w ten cyfrowy świat, potrzebny jest ktoś, kto nas będzie w niego wprowadzał – dodaje.
 • Poczta Polska umożliwia wysłanie listu poleconego z samodzielnie wydrukowanym znaczkiem

  Envelo, platforma internetowa należąca do spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe, ma już ponad 50 tys. użytkowników, a jej aplikacja mobilna 30 tys. Dzięki Envelo bez wychodzenia z domu można kupić znaczek, wysłać list, kartkę oraz przesyłać kontrahentom faktury. Nową funkcjonalnością platformy jest zakup znaczka na list polecony. Znaczek można wydrukować w biurze lub w domu, podobnie jak potwierdzenie nadania lub książkę nadawczą. – Obecnie mamy ponad 50 tys. użytkowników, prawie 30 tys. instalacji aplikacji mobilnych i blisko 20 tys. klientów na platformie – informuje Grzegorz Świdwiński, prezes zarządu spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe, należącej do grupy kapitałowej Poczty Polskiej. – Cały czas obserwujemy wzrost liczby osób i firm korzystających z cyfrowych rozwiązań.
 • Poczta Polska wystartuje w konkursie na operatora wyznaczonego

  Zwycięzca konkursu ogłoszonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej od początku 2016 r. będzie świadczyć powszechne usługi pocztowe. We wszystkich państwach UE zadania te wykonują firmy całkowicie lub częściowo państwowe. Jak przekonuje Poczta Polska, cena nie powinna być głównym czynnikiem rozstrzygającym w postępowaniu na operatora wyznaczonego usług pocztowych. Komentuje Jerzy Jóźkowiak, prezes Poczty Polskiej SA.