poczta

Artykuły - Poczta (184)

Filmy - Poczta (5)

 • Wielkanocna kartka z guzikami

  Wielkanoc - szczególny okres, kiedy w końcu cały świat budzi się do życia! Zamiast kupować drogie kartki, które potem wysyłamy do rodziny i znajomych z życzeniami, warto zrobić samodzielnie wielkanocną kartkę. Wbrew pozorom to naprawdę proste - wystarczy tylko parę starych, nieużywanych guzików!
 • Pracują w jednym z najniebezpieczniejszych miejsc świata!

  Rocinha to favela w Rio de Janeiro - największa dzielnica slumsów w tym mieście, do niedawna rządzona przez potężne narkotykowe kartele. W 2011 r. brazylijska policja odbiła ją z rąk gangów. Od tego czasu mieszkańcy faveli stopniowo poznają smak normalnego życia. Dociera już do nich poczta państwowa - ale zasięg jej usług nie obejmuje wszystkich zakamarków dzielnicy. W Rocinha wciąż można znaleźć uliczki bez nazw, gdzie domy nie mają numerów... Właśnie tam zapuszczają się pracownicy prywatnej firmy "Przyjazny Listonosz", zapewniając swoim klientom kontakt ze światem.
 • Przechodnie złapali dziewczynkę, która wypadła z IV piętra

  Dzięki refleksowi kurierów pocztowych, dwulatka przeżyła upadek z czwartego piętra. Odpoczywający pod oknem jej mieszkania mężczyźni zwrócili uwagę na siedzące na parapecie dziecko. Gdy dziewczynka wypadła, udało im się złapać ją na ręce. Ma tylko lekkie zadrapania twarzy. Rodzice dziecka tłumaczą, że wyszli tylko na chwilę do apteki i zostawili dziewczynkę śpiącą (CNN Newsource/x-news).
 • Komisja Europejska chce, żeby przesyłki międzynarodowe były tańsze

  Unijni urzędnicy będą walczyć z wysokimi cenami przesyłek pocztowych na terenie Unii Europejskiej. Nad regulacjami dotyczącymi rynku pocztowego pracuje Komisja Europejska, a wkrótce zajmą się nimi parlamentarne komisje. - Paczka, która przekracza granice jest nawet siedem razy droższa, nawet jeśli jest to tylko kilka kilometrów, niż ta, która przebędzie setki kilometrów wewnątrz kraju - zwraca uwagę eurodeputowana Platformy Obywatelskiej, Róża Thun. To z kolei przekłada się na mniejsze tempo rozwoju handlu elektronicznego w Europie.