poczta

Artykuły - Poczta (177)

 • Poczta Polska ekspresem w outsourcing

  Poczta Polska ekspresem w outsourcing

  Nowa strategia Poczty Polskiej to trzy razy 1,5 mld zł. Operator tyle chce zaoszczędzić, zainwestować i jeszcze na tym zarobić.
 • Listonosz ukradł ponad 13 tysięcy listów

  Listonosz ukradł ponad 13 tysięcy listów

  Karę sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu otrzymał francuski listonosz uznany za winnego kradzieży ponad 13 tysięcy listów – donosi serwis AFP.
 • Poczta skupi się usługach związanych z handlem internetowym

  Poczta skupi się usługach związanych z handlem internetowym

  Kluczowym obszarem działalności Poczty Polskiej w najbliższej przyszłości będzie biznes paczkowy, związany z rozwojem handlu internetowego - powiedział PAP w piątek członek zarządu Poczty Polskiej Janusz Wojtas.
 • "Nasz Dziennik": Czarna przyszłość Poczty Polskiej

  Los Poczty Polskiej zależy od przetargu na świadczenie przez kolejne 10 lat powszechnych usług pocztowych. Rząd umywa ręce, bo to nie on, a Urząd Komunikacji Elektronicznej jest jego organizatorem - czytamy w "Naszym Dzienniku".
 • Nowy dowód osobisty w banku, na poczcie i u notariusza

  Nowy dowód osobisty w banku, na poczcie i u notariusza

  Od 1 marca w nowym dowodzie osobistym nie będzie już informacji o adresie zameldowania. Dzięki integracji rejestrów państwowych, urzędy same w razie potrzeby zweryfikują nasze dane adresowe w rejestrze PESEL. W banku czy u notariusza wystarczy oświadczenie obywatela potwierdzone własnoręcznym podpisem.
 • Poczta chce wymienić 200 000 samochodów. Zapłaci miliardy

  Poczta Stanów Zjednoczonych rozpisała przetarg na nowe samochody. Operator czeka na ofertę dostarczenia... 200 tysięcy pojazdów.
 • Mail lub list od fiskusa zawsze dociera do podatnika

  Mail lub list od fiskusa zawsze dociera do podatnika

  Nie można tłumaczyć nieodebrania maila od fiskusa jego przeoczeniem. Przy tradycyjnej formie korespondencji z urzędem skarbowym, jeśli podatnika nie było w domu czy w biurze, pismo urzędowe może trafić np. do sąsiada. W obu przypadkach po pewnym czasie pismo od fiskusa - nawet jeśli faktycznie nie zostało odebrane - uznaje się za doręczone.
 • UKE ogłosił konkurs na powszechnego operatora pocztowego

  UKE ogłosił konkurs na powszechnego operatora pocztowego

  Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił konkurs na powszechnego operatora pocztowego. Jego zwycięzca od 2016 roku będzie musiał odbierać i dostarczać listy i przesyłki w każdej polskiej gminie minimum pięć dni w tygodniu.
 • Zbliża się konkurs na pocztowego operatora wyznaczonego

  Zbliża się konkurs na pocztowego operatora wyznaczonego

  Będzie podzielony na dwa etapy i wyłoni firmę, która zdominuje rynek pocztowy. Urząd Komunikacji Elektronicznej do końca roku ogłosi konkurs na operatora wyznaczonego. Eksperci tłumaczą, jak go zorganizować, żeby uniknąć chaosu, jak w przypadku korespondencji z sądów i prokuratur.

Filmy - Poczta (4)

 • Pracują w jednym z najniebezpieczniejszych miejsc świata!

  Rocinha to favela w Rio de Janeiro - największa dzielnica slumsów w tym mieście, do niedawna rządzona przez potężne narkotykowe kartele. W 2011 r. brazylijska policja odbiła ją z rąk gangów. Od tego czasu mieszkańcy faveli stopniowo poznają smak normalnego życia. Dociera już do nich poczta państwowa - ale zasięg jej usług nie obejmuje wszystkich zakamarków dzielnicy. W Rocinha wciąż można znaleźć uliczki bez nazw, gdzie domy nie mają numerów... Właśnie tam zapuszczają się pracownicy prywatnej firmy "Przyjazny Listonosz", zapewniając swoim klientom kontakt ze światem.
 • Przechodnie złapali dziewczynkę, która wypadła z IV piętra

  Dzięki refleksowi kurierów pocztowych, dwulatka przeżyła upadek z czwartego piętra. Odpoczywający pod oknem jej mieszkania mężczyźni zwrócili uwagę na siedzące na parapecie dziecko. Gdy dziewczynka wypadła, udało im się złapać ją na ręce. Ma tylko lekkie zadrapania twarzy. Rodzice dziecka tłumaczą, że wyszli tylko na chwilę do apteki i zostawili dziewczynkę śpiącą (CNN Newsource/x-news).
 • Komisja Europejska chce, żeby przesyłki międzynarodowe były tańsze

  Unijni urzędnicy będą walczyć z wysokimi cenami przesyłek pocztowych na terenie Unii Europejskiej. Nad regulacjami dotyczącymi rynku pocztowego pracuje Komisja Europejska, a wkrótce zajmą się nimi parlamentarne komisje. - Paczka, która przekracza granice jest nawet siedem razy droższa, nawet jeśli jest to tylko kilka kilometrów, niż ta, która przebędzie setki kilometrów wewnątrz kraju - zwraca uwagę eurodeputowana Platformy Obywatelskiej, Róża Thun. To z kolei przekłada się na mniejsze tempo rozwoju handlu elektronicznego w Europie.
 • Poczta Polska jest "trendy"

  Przypominanie różnych aspektów z życia PRL-u to obecnie bardzo modny temat. To dobra sytuacja dla Poczty Polskiej, która pomimo drobnego liftingu, mentalnie nie wyszła jeszcze z tamtej epoki.