poczta

Artykuły - Poczta (172)

 • UKE ogłosił konkurs na powszechnego operatora pocztowego

  UKE ogłosił konkurs na powszechnego operatora pocztowego

  Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił konkurs na powszechnego operatora pocztowego. Jego zwycięzca od 2016 roku będzie musiał odbierać i dostarczać listy i przesyłki w każdej polskiej gminie minimum pięć dni w tygodniu.
 • Zbliża się konkurs na pocztowego operatora wyznaczonego

  Zbliża się konkurs na pocztowego operatora wyznaczonego

  Będzie podzielony na dwa etapy i wyłoni firmę, która zdominuje rynek pocztowy. Urząd Komunikacji Elektronicznej do końca roku ogłosi konkurs na operatora wyznaczonego. Eksperci tłumaczą, jak go zorganizować, żeby uniknąć chaosu, jak w przypadku korespondencji z sądów i prokuratur.
 • Rynek pocztowy na rozdrożu

  Rynek pocztowy na rozdrożu

  Najbliższe miesiące będą kluczowe dla rynku pocztowego w Polsce - wynika z raportu Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową.
 • InPost ogłosił strategiczną współpracę z Allegro

  W ramach współpracy z serwisem aukcyjnym operator zaoferuje najtańsze opcje dostawy Allegro InPost: Paczkomaty za 7,99 zł lub list polecony za 3,94 zł i darmowe zwroty.
 • Poczta Polska wystartuje w konkursie na operatora wyznaczonego

  Poczta Polska wystartuje w konkursie na operatora wyznaczonego

  Zwycięzca konkursu ogłoszonego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej od początku 2016 r. będzie świadczyć powszechne usługi pocztowe. We wszystkich państwach UE zadania te wykonują firmy całkowicie lub częściowo państwowe. Jak przekonuje Poczta Polska, cena nie powinna być głównym czynnikiem rozstrzygającym w postępowaniu na operatora wyznaczonego usług pocztowych.
 • Jak KRUS i ZUS mogą oszczędzić na przekazach dla świadczeniobiorców?

  Jak KRUS i ZUS mogą oszczędzić na przekazach dla świadczeniobiorców?

  Czy to prawda, że niektóre KRUSy płacą za jeden przekaz ze świadczeniami tylko 2,70 zł? Dlaczego więc ZUS płaci za takie same przekazy aż 5,95 zł? Ile taka usługa kosztuje naprawdę i czy Poczta Polska oraz prywatni operatorzy pocztowi są w stanie realizować ją nawet poniżej 3 złotych?
 • Rynek usług pocztowych w Polce i w Niemczech - konkurencja służy konsumentom

  Rynek usług pocztowych w Polce i w Niemczech - konkurencja służy konsumentom

  Złe prawo i nadmierne regulacje są kosztowne przede wszystkim dla ostatecznych odbiorców usług pocztowych w Polsce. Zaburzając funkcjonowanie prywatnej konkurencji niszczy się szanse na stworzenie innowacyjnych produktów i usług - wynika z analizy FOR. Otwarcie rynku na konkurencję ze strony prywatnych operatorów pocztowych zmusza Pocztę Polską do wzmożonej aktywności, prowadząc do polepszenia jakości usług oraz obniżenia dotychczasowych cen - zauważają autorzy raportu.
 • Amazon instaluje skrytki do odbioru zamówień w londyńskim metrze

  Przedstawiciele transportu miejskiego w Londynie (Transport for London) potwierdzili, że dwie skrytki paczkowe Amazona pojawią się na parkingach przy stacjach londyńskiego metra: Finchley Central oraz Newbury Park. Na stacjach londyńskiego metra, oprócz nowych skrytek Amazona, działają już Paczkomaty InPost, a sklepy spożywcze Tesco oraz Asda uruchomiły w tej lokalizacji swoje punkty click&collect.
 • Nowoczesna komunikacja biznesowa

  Nowoczesna komunikacja biznesowa

  Tradycyjna poczta powoli odchodzi w zapomnienie. Najlepiej wiedzą o tym ci, którzy prowadzą własny biznes.
 • Poczta będzie skanować nasze listy!

  Poczta będzie skanować nasze listy!

  Jeszcze w tym roku poczta będzie skanować nasze listy, a następnie dostarczać je w formie elektronicznej do naszych e-skrzynek - informuje "Gazeta Wyborcza".

Filmy - Poczta (4)

 • Pracują w jednym z najniebezpieczniejszych miejsc świata!

  Rocinha to favela w Rio de Janeiro - największa dzielnica slumsów w tym mieście, do niedawna rządzona przez potężne narkotykowe kartele. W 2011 r. brazylijska policja odbiła ją z rąk gangów. Od tego czasu mieszkańcy faveli stopniowo poznają smak normalnego życia. Dociera już do nich poczta państwowa - ale zasięg jej usług nie obejmuje wszystkich zakamarków dzielnicy. W Rocinha wciąż można znaleźć uliczki bez nazw, gdzie domy nie mają numerów... Właśnie tam zapuszczają się pracownicy prywatnej firmy "Przyjazny Listonosz", zapewniając swoim klientom kontakt ze światem.
 • Przechodnie złapali dziewczynkę, która wypadła z IV piętra

  Dzięki refleksowi kurierów pocztowych, dwulatka przeżyła upadek z czwartego piętra. Odpoczywający pod oknem jej mieszkania mężczyźni zwrócili uwagę na siedzące na parapecie dziecko. Gdy dziewczynka wypadła, udało im się złapać ją na ręce. Ma tylko lekkie zadrapania twarzy. Rodzice dziecka tłumaczą, że wyszli tylko na chwilę do apteki i zostawili dziewczynkę śpiącą (CNN Newsource/x-news).
 • Komisja Europejska chce, żeby przesyłki międzynarodowe były tańsze

  Unijni urzędnicy będą walczyć z wysokimi cenami przesyłek pocztowych na terenie Unii Europejskiej. Nad regulacjami dotyczącymi rynku pocztowego pracuje Komisja Europejska, a wkrótce zajmą się nimi parlamentarne komisje. - Paczka, która przekracza granice jest nawet siedem razy droższa, nawet jeśli jest to tylko kilka kilometrów, niż ta, która przebędzie setki kilometrów wewnątrz kraju - zwraca uwagę eurodeputowana Platformy Obywatelskiej, Róża Thun. To z kolei przekłada się na mniejsze tempo rozwoju handlu elektronicznego w Europie.
 • Poczta Polska jest "trendy"

  Przypominanie różnych aspektów z życia PRL-u to obecnie bardzo modny temat. To dobra sytuacja dla Poczty Polskiej, która pomimo drobnego liftingu, mentalnie nie wyszła jeszcze z tamtej epoki.