poczta

Artykuły - Poczta (172)

 • Poczta będzie skanować nasze listy!

  Poczta będzie skanować nasze listy!

  Jeszcze w tym roku poczta będzie skanować nasze listy, a następnie dostarczać je w formie elektronicznej do naszych e-skrzynek - informuje "Gazeta Wyborcza".
 • PGP wzywa Pocztę Polską do poddania się audytowi i deklaruje 1 mln zł dla zwalnianych przez Pocztę w tym roku kilku tysięcy pracowników

  PGP wzywa Pocztę Polską do poddania się audytowi i deklaruje 1 mln zł dla zwalnianych przez Pocztę w tym roku kilku tysięcy pracowników

  Polska Grupa Pocztowa domaga się od Poczty Polskiej wspólnego powołania niezależnego audytora, który oceni jakość świadczonych usług. Audytor miałby porównać skuteczność dostarczania korespondencji z sądów i prokuratur przez PGP do obsługującej ten rynek w latach 2012 i 2013 Poczty Polskiej. Zdaniem prywatnego operatora, to odpowiedź na nieprawdziwe informacje, które przekazuje do mediów państwowy konkurent. PGP zarzuca także Poczcie Polskiej, że ta - nie chcąc udostępnić swoich punktów prywatnym operatorom - działa wbrew własnym interesom i jest zmuszona zwalniać pracowników.
 • Poczta zwolni 1600 pracowników! Będzie strajk?

  Poczta zwolni 1600 pracowników! Będzie strajk?

  Brytyjska poczta (Royal Mail) tnie koszty i planuje zwolnienie 1600 pracowników, głównie na... kierowniczych stanowiskach różnych szczebli. Efekt netto to 1300 zwolnień.
 • Spóźniona Poczta

  Spóźniona Poczta

  Czy nasz narodowy operator pocztowy - Poczta Polska - będzie w stanie zmierzyć się z wyzwaniami przyszłości i obronić przed coraz większą konkurencją na polskim rynku? Tego dzisiaj nie wie nawet samo kierownictwo Poczty. Jedno wydaje się pewne: dotychczasowy monopolista nie przygotował się do szybko zmieniających się realiów. Czy te zaniedbania uda się jeszcze nadrobić?
 • UKE wznowił kontrolę Polskiej Grupy Pocztowej

  UKE wznowił kontrolę Polskiej Grupy Pocztowej

  UKE wznowił w czwartek kontrolę Polskiej Grupy Pocztowej - poinformował PAP rzecznik UKE Dawid Piekarz. Wcześniej Urząd odrzucił zażalenie spółki, w którym sprzeciwiła się, by dokumenty ws. kontroli podpisywał zamiast szefa UKE upoważniony do tego wiceprezes.
 • Pocztowcy ogłosili drastyczną podwyżkę

  Pocztowcy ogłosili drastyczną podwyżkę

  Kilkaset złotych tygodniowo dopłacą kancelarie prawne Poczcie Polskiej po podwyżce opłat za nadawanie przesyłek - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Poczta Polska: Rewolucja w ubezpieczeniach. Polisę można kupić u listonosza i w placówce

  Poczta Polska: Rewolucja w ubezpieczeniach. Polisę można kupić u listonosza i w placówce

  Trwa ubezpieczeniowa ofensywa Poczty Polskiej. W ofercie są ubezpieczenia komunikacyjne i majątkowe, ale operator już pracuje nad wprowadzeniem kolejnych: ubezpieczeń rolnych i turystycznych. W drugiej połowie roku ma ruszyć sprzedaż polis na życie. Ubezpieczenia można kupić w większości placówek poczty lub u listonoszy - sieć dystrybucji jest stopniowo poszerzana, a listonosze są wyposażani w smartfony ze specjalną aplikacją, która ułatwia zawieranie transakcji.
 • Co zrobić, gdy zaginie list lub przesyłka?

  Co zrobić, gdy zaginie list lub przesyłka?

  Chociaż z roku na rok wysyłamy coraz mniej listów, wykorzystując nowoczesne środki porozumiewania się na odległość i usługi kurierskie, to jednak w dalszym ciągu korzystanie z usług pocztowych jest niezbędne. Co trzeba zrobić, gdy nadany przez nas list lub przesyłka nie dojdzie do adresata? Jakie odszkodowanie należy się nadawcy oraz jakie są zasady reklamowania usług pocztowych?
 • Poczta Polska żegna się z 500 milionami złotych

  Poczta Polska żegna się z 500 milionami złotych

  Poczta Polska żegna się z 500 milionami złotych - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Wczorajszy wyrok Krajowej Izby Odwoławczej przypieczętował spektakularne zwycięstwo prywatnego podmiotu w przetargu na dostarczanie pism z sądów i prokuratur w Polsce.
 • To przełom na rynku pocztowym

  Rafał Brzoska, prezes zarządu Grupy Integer.pl komentuje "wygrany przez PGP przetarg na obsługę korespondencji sądów powszechnych oraz prokuratur - to nie tylko przełomowe wydarzenie w historii polskiego rynku pocztowego.

Filmy - Poczta (4)

 • Pracują w jednym z najniebezpieczniejszych miejsc świata!

  Rocinha to favela w Rio de Janeiro - największa dzielnica slumsów w tym mieście, do niedawna rządzona przez potężne narkotykowe kartele. W 2011 r. brazylijska policja odbiła ją z rąk gangów. Od tego czasu mieszkańcy faveli stopniowo poznają smak normalnego życia. Dociera już do nich poczta państwowa - ale zasięg jej usług nie obejmuje wszystkich zakamarków dzielnicy. W Rocinha wciąż można znaleźć uliczki bez nazw, gdzie domy nie mają numerów... Właśnie tam zapuszczają się pracownicy prywatnej firmy "Przyjazny Listonosz", zapewniając swoim klientom kontakt ze światem.
 • Przechodnie złapali dziewczynkę, która wypadła z IV piętra

  Dzięki refleksowi kurierów pocztowych, dwulatka przeżyła upadek z czwartego piętra. Odpoczywający pod oknem jej mieszkania mężczyźni zwrócili uwagę na siedzące na parapecie dziecko. Gdy dziewczynka wypadła, udało im się złapać ją na ręce. Ma tylko lekkie zadrapania twarzy. Rodzice dziecka tłumaczą, że wyszli tylko na chwilę do apteki i zostawili dziewczynkę śpiącą (CNN Newsource/x-news).
 • Komisja Europejska chce, żeby przesyłki międzynarodowe były tańsze

  Unijni urzędnicy będą walczyć z wysokimi cenami przesyłek pocztowych na terenie Unii Europejskiej. Nad regulacjami dotyczącymi rynku pocztowego pracuje Komisja Europejska, a wkrótce zajmą się nimi parlamentarne komisje. - Paczka, która przekracza granice jest nawet siedem razy droższa, nawet jeśli jest to tylko kilka kilometrów, niż ta, która przebędzie setki kilometrów wewnątrz kraju - zwraca uwagę eurodeputowana Platformy Obywatelskiej, Róża Thun. To z kolei przekłada się na mniejsze tempo rozwoju handlu elektronicznego w Europie.
 • Poczta Polska jest "trendy"

  Przypominanie różnych aspektów z życia PRL-u to obecnie bardzo modny temat. To dobra sytuacja dla Poczty Polskiej, która pomimo drobnego liftingu, mentalnie nie wyszła jeszcze z tamtej epoki.