poczta

Artykuły - Poczta (182)

 • Obsługa gotówki w gospodarce kosztuje 17 mld zł. Bank Pocztowy i Poczta Polska chcą upowszechnić płatności bezgotówkowe

  Obsługa gotówki w gospodarce kosztuje 17 mld zł. Bank Pocztowy i Poczta Polska chcą upowszechnić płatności bezgotówkowe

  W Polsce wciąż dominuje gotówka - w ten sposób przeprowadzanych jest nawet 90 proc. transakcji. To jednak kosztowne. Szacunki mówią o tym, że nawet 1 proc. PKB, czyli 17 mld zł. W rozpowszechnianie obrotu bezgotówkowego angażuje się więc także Poczta Polska i Bank Pocztowy.
 • Poczta filarem e-państwa

  Poczta filarem e-państwa

  Operator planuje zostać strategicznym partnerem administracji publicznej i spółek Skarbu Państwa - wynika z zaprezentowanej w zeszłym tygodniu strategii na lata 2017-2021. W oparciu o technologie cyfrowe Poczta Polska zbuduje jeden z kluczowych filarów swojego przyszłego wzrostu.
 • Poczta Polska rezygnuje z planów upublicznienia

  Poczta Polska rezygnuje z planów upublicznienia

  Poczta Polska w nowej strategii rezygnuje z planów upublicznienia, pozostanie w 100 proc. spółką Skarbu Państwa. Poczta Polska liczy, że jej przychody wzrosną do 6,9 mld zł w 2021 roku z 5,5 mld zł w 2015 roku - poinformowała spółka na konferencji. Jednym z elementów nowego planu operatora pocztowego jest poprawa warunków pracy - wyjaśnia prezes Poczty Polskiej Przemysław Sypniewski. Jego zdaniem, zysk firmy powinien być inwestowany w wynagrodzenia pracowników oraz infrastrukturę pocztową.
 • "DGP": List nie doszedł ? To nie problem poczty

  "DGP": List nie doszedł ? To nie problem poczty

  Wyższe ceny, monopol na obsługę sądów i admnistracji a do tego brak odszkodowań za niedostarczone listy - tak zmienia się operator - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
 • Integer wycofuje się z działalności paczkomatowej

  Integer wycofuje się z działalności paczkomatowej

  Zarząd Integera zdecydował o wycofaniu się z działalności paczkomatowej w Malezji i na Ukrainie - poinformował Integer w komunikacie. W połowie stycznia grupa Integer miała poinformować o pozyskaniu inwestora strategicznego albo partnera dla paczkomatów - donosił wcześniej "Parkiet".
 • Kurierzy dostaną pojazdy na prąd

  Kurierzy dostaną pojazdy na prąd

  Znany fundusz inwestycyjny znad Wisły i mózgi z Politechniki Warszawskiej pracują nad pojazdem na baterie m.in. dla dostawców paczek - informuje "Puls Biznesu".
 • Koniec sprzątania w Integerze po wojnie z pocztą. Na razie zysków brak

  Koniec sprzątania w Integerze po wojnie z pocztą. Na razie zysków brak

  Nie udało się zbudować globalnej sieci paczkomatów. Firma stała się jednak znaczącym graczem na rynku usług kurierskich. Została zrestrukturyzowana, ale na razie nie przynosi zysków.
 • Ambitne plany ekspansji polskiej poczty

  Ambitne plany ekspansji polskiej poczty

  Rosnący handel między Azją a Europą gigantyczną szansą dla Polski i krajowej branży logistycznej. Poczta Polska liczy na dodatkowy 1 mld euro przychodów w ciągu kilku lat.
 • Poczta Polska podwyższa ceny listów i paczek

  Poczta Polska podwyższa ceny listów i paczek

  1 marca zmienia się cennik usług powszechnych w zakresie niektórych przesyłek listowych i paczek pocztowych. W przypadku paczek to pierwsza zmiana od siedmiu lat. O 14 groszy podrożeją nierejestrowane listy krajowe, o 39 groszy w obrocie zagranicznym. Podrożeją też niektóre paczki.
 • Jak fiskus będzie doręczać pisma firmom w 2016 r.?

  Jak fiskus będzie doręczać pisma firmom w 2016 r.?

  Fiskus zyska od przyszłego roku nowe możliwości doręczania firmom korespondencji. Pisma, których nie uda się zostawić w siedzibie adresata, będzie mógł odebrać zarządca lub dozorca budynku. Korespondencję wolno będzie także kierować na skrytkę pocztową. Pisma dla firmy posługującej się fikcyjnymi danymi adresowymi zostaną wysłane do osoby upoważnionej do jej reprezentowania.

Filmy - Poczta (9)