płacenie podatków

Artykuły - Płacenie podatków (0)

 • 92 proc. Polaków za płaceniem podatków; ich zdaniem są jednak za wysokie - CBOS

  92 proc. Polaków za płaceniem podatków; ich zdaniem są jednak za wysokie - CBOS

  92 proc. badanych Polaków uważa, że należy płacić podatki, bo z nich finansowane jest m.in. bezpieczeństwo i zdrowie - wynika z sondażu CBOS. Z drugiej strony według 87 proc. Polaków podatki są za wysokie, a zdaniem 90 proc. pieniądze trafiające do budżetu są nieracjonalnie wydawane.
 • Kto daje i odbiera, płaci podatek do sprzedaży mieszkania

  Kto daje i odbiera, płaci podatek do sprzedaży mieszkania

  Zwrot darowizny z punktu widzenia podatkowego jest równoznaczny z jej nabyciem. A więc szybka sprzedaż takiego odzyskanego mieszkania będzie wiązać się z koniecznością zapłaty podatku. I na dodatek nie można obniżyć kwoty dochodu z transakcji o wydatki poniesione na zakup mieszkania - uważa Izba Skarbowa w Bydgoszczy.
 • Impreza firmowa: Pracownik nie musi płacić podatku

  Impreza firmowa: Pracownik nie musi płacić podatku

  Przyjęcie świąteczne nie jest świadczeniem pozapłacowym, zatem pracownik nie musi płacić od niego podatku. Firma z kolei może uznać wydatki związane z imprezą za koszt uzyskania przychodów. Ważne jest jednak, aby w komunikacji podkreślić, że celem wydarzenia jest integracja i wzrost motywacji personelu.
 • Przez unikanie płacenia podatków dotychczas straciliśmy już ponad 100 mld zł

  Przez unikanie płacenia podatków dotychczas straciliśmy już ponad 100 mld zł

  Z unikania płacenia podatków: VAT i akcyzy Skarb Państwa stracił już przeszło 100 mld złotych. Ekipa rządząca zapowiedziała wprowadzenie nowych przepisów, które ograniczą możliwości sprzyjające niepłaceniu podatków. Aby jednak uszczelnić system VAT-u i akcyzy nie wystarczy napisać nowe przepisy.
 • Berlin proponuje Atenom blokadę kont bogaczy nie płacących podatków

  Berlin proponuje Atenom blokadę kont bogaczy nie płacących podatków

  Niemiecki wicekanclerz i minister gospodarki Sigmar Gabriel (SPD) zaproponował w piątek, aby rząd w Atenach zablokował w całej Europie konta bankowe najzamożniejszych Greków, którzy unikają płacenia podatków we własnym kraju.
 • Jak nie płacić podatku od sprzedaży nieruchomości?

  Jak nie płacić podatku od sprzedaży nieruchomości?

  Osoby fizyczne, zamieszkałe na terenie naszego kraju, podlegają obowiązkowi podatkowemu od całości swoich przychodów. Wśród nich wyróżnić można nie tylko przychody z pracy czy działalności gospodarczej, ale także z nieruchomości położonych na terenie Polski, w tym także ze sprzedaży takiej nieruchomości. Istnieją jednak przypadki, w których zapłaty takiego podatku można uniknąć. Co trzeba zrobić?
 • Płacenie podatków nadal niemodne

  Płacenie podatków nadal niemodne

  Dług podatników wobec fiskusa narasta, podaje "Puls Biznesu". Już na koniec 2013 roku, zaległości z tytułu VAT, PIT i CIT odpowiadały zawrotnej kwocie 29 mld zł, a w ub. roku wzrost był jeszcze boleśniejszy dla fiskusa - aż o 9 mld zł, do ponad 38 mld zł.
 • Ulga na dzieci także dla niepłacących podatku

  Ulga na dzieci także dla niepłacących podatku

  Ulgę na dzieci otrzymają osoby, które nie wykazały podatku w zeznaniu rocznym - pisze dzisiejsza Rzeczpospolita.
 • Ryczałtowcy i płacący podatek w formie karty już składają deklaracje roczne

  Ryczałtowcy i płacący podatek w formie karty już składają deklaracje roczne

  Koniec stycznia dla części przedsiębiorców to okres rozliczeń podatkowych. Do 2 lutego deklaracje za ubiegły rok powinny złożyć osoby płacące ryczałt od przychodów ewidencjonowanych z działalności gospodarczej lub z tytułu umów najmu czy dzierżawy oraz ci, którzy opłacają podatek w formie karty podatkowej - przypomina Tax Care.
 • Pracownicy nie muszą płacić podatku od firmowej wigilii

  Pracownicy nie muszą płacić podatku od firmowej wigilii

  Pracownicy biorąc udział w firmowych wigiliach nie uzyskują przychodu, który należałoby doliczyć do ich podstawy opodatkowania. Jak podkreśla doradca podatkowy Dominika Dragan-Berestecka, wątpliwości z tym związane rozstrzygnął wyrok Trybunału Konstytucyjnego, z którego wynika, że tego typu spotkania nie powodują powstania korzyści dla pracowników.