PKO BP SA

Synonimy:
PKO BP, PKO BP Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PKO BP SA (495)

 • PKO BP zawiesi raty poszkodowanym w nawałnicach

  PKO BP zawiesi raty poszkodowanym w nawałnicach

  Gigantyczny rozmiar szkód po ostatnich nawałnicach, jakie przeszły nad częścią Polski, spowodował, że instytucje państwowe i komercyjne deklarują, że chcą wyciągnąć rękę do poszkodowanych.
 • Szczegóły pomysłu na skrócenie kolejek do lekarza

  Szczegóły pomysłu na skrócenie kolejek do lekarza

  W służbie zdrowia potrzebny jest identyfikator pacjenta oraz zestaw informacji do szybkiej analizy, czyli tzw. big data. Do potwierdzenie tożsamości docelowo mógłby służyć dowód elektroniczny, a na razie karta bankomatowa. Jeśli obywatel będzie miał profil zaufany, kartę do identyfikacji i dzięki temu będzie mógł zdalnie umówić wizytę u lekarza, to szybko odczuje korzyści - tłumaczy Maciej Wyszoczarski, dyrektor pionu sieci i operacji w PKO BP, koordynator biznesowy projektu "Od papierowej do cyfrowej Polski" w rozmowie z Moniką Krześniak-Sajewicz.
 • PKO zwiększy finansowanie małych firm

  PKO Leasing i Raiffeisen-Leasing Polska od 1 maja będą już działać jako jeden połączony podmiot, z 13-procentowym udziałem w rynku. Celem jest utrzymanie pozycji lidera nie tylko pod względem wartości sprzedaży, ale jakości usług i poziomu obsługi.
 • Wiceprezes PKO BP: Trzeba dbać o inwestorów zagranicznych

  Wiceprezes PKO BP: Trzeba dbać o inwestorów zagranicznych

  Podwyżki stóp procentowych w USA mogą mieć wpływ na zmianę proporcji przyszłych emisji długu i skupienie się przez polskich emitentów bardziej na rynku europejskim, zamiast amerykańskiego - ocenia w rozmowie z Interią Jakub Papierski, wiceprezes PKO Banku Polskiego.
 • PKO finansuje leasing samolotów

  PKO finansuje leasing samolotów

  PKO Leasing, spółka zależna PKO Banku Polskiego, sfinansuje linii Enter Air leasingiem zwrotnym samolot Boeing 737-800 za 26 mln dolarów. To już siódma transakcja firmy leasingowej z tym przewoźnikiem.
 • BZ WBK, PKO BP, BGŻ BNP Paribas oraz ING Bank Śląski dostały ostrzeżenie

  BZ WBK, PKO BP, BGŻ BNP Paribas oraz ING Bank Śląski dostały ostrzeżenie

  Cztery banki: BZ WBK, PKO BP, BGŻ BNP Paribas oraz ING Bank Śląski - poinformowały w ciągu ostatnich dniach w komunikatach, że Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła im zatrzymanie zysku za 2016 r. i niewypłacanie dywidendy.
 • Zysk PKO BP zbliżony do oczekiwań

  Zysk netto grupy PKO BP w czwartym kwartale 2016 roku wzrósł do 593,3 mln zł z 444,3 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się zbliżony do oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 611 mln zł.
 • PKO BP prezentuje nową strategię

  PKO BP prezentuje nową strategię

  Zarząd banku zaprezentował nową strategię rozwoju na lata 2016-2020. Zakłada m.in. dwucyfrowy wzrost przychodów. Bank chce kontynuować cięcia kosztów. Nie wyklucza także wypłaty dywidendy w najbliższych latach.
 • Przyspiesza repolonizacja sektora finansowego

  Przyspiesza repolonizacja sektora finansowego

  Mateusz Morawiecki, minister rozwoju i finansów, wielokrotnie zapowiadał, że będzie wspierać proces repolonizacji sektora bankowego w Polsce. PKO BP - największy krajowy bank - zrobił kolejny krok w stronę urzeczywistnienia planów wicepremiera Morawieckiego, przejmując za 850 mln zł Raiffeisen-Leasing Polska. Na fuzji mają skorzystać przede wszystkim przedsiębiorcy.

Filmy - PKO BP SA (9)

 • PKO BP: Polska gospodarka rozpędza się

  Przez większość przyszłego roku stopy procentowe będą stabilne, natomiast pod koniec roku, po tym, jak wzrost gospodarczy przyspieszy, polityka pieniężna będzie stopniowo zacieśniana – zaznacza Radosław Bodys, główny ekonomista PKO BP.
 • Prezes PKO BP o przejęciu Nordei

  Warszawa. Nordea będzie wkrótce przejęta przez PKO BP. Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP argumentował, że zakup Nordei poszerzy udziały PKO w polskich aglomeracjach oraz zwiększy aktywa banku (TVN CNBC/x-news).
 • Resort skarbu chce połączenia Banku Pocztowego z PKO BP

  Ministerstwo Skarbu Państwa włącza się w rozmowy o ewentualnym połączeniu PKO BP i Banku Pocztowego. - Nie ma uzasadnienia biznesowego, ekonomicznego, by obie te instytucje działały osobno - twierdzi minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski. Na razie przeciwna przejęciu jest Poczta Polska, posiadacz większościowego pakietu akcji Banku Pocztowego, który odrzucił już dwie propozycje PKO BP.
 • PKO BP planuje rozwój przez fuzje i przejęcia

  Bank PKO BP rozważa kolejne fuzje i przejęcia, jeśli na polskim rynku usług finansowych pojawią się okazje korzystnych transakcji. Ze względu na strategiczne plany banku, który chce powiększyć portfel zamożnych klientów z dużych miast, dobrym kandydatem jest Bank Millennium. PKO BP złożył także nową ofertę Bankowi Pocztowemu. - PKO Bank Polski analizuje różne ścieżki rozwoju, ale oczywiście podstawowym scenariuszem naszego wzrostu jest dalsza realizacja strategii wzrostu organicznego, którą realizujemy w PKO Banku Polskim już od kilku lat. Natomiast biorąc pod uwagę szansę, które wynikają z okazji rynkowych, chcemy również zagrać wyraźną rolę na rynku fuzji i przejęć innych, mniejszych instytucji finansowych - mówi Agencji Informacyjnej Newseria wiceprezes banku, Jakub Papierski.