PKO BP SA

Synonimy:
PKO BP, PKO BP Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PKO BP SA (492)

 • PKO BP liczy na ok. 88,9 mln euro z transakcji przejęcia Visa Europe

  PKO BP liczy na ok. 88,9 mln euro z transakcji przejęcia Visa Europe

  PKO BP, w wyniku udziału w transakcji przejęcia Visa Europe przez Visa Inc., szacuje swój udział w przychodach z transakcji na ok. 88,9 mln euro, z czego 66,2 mln euro gotówki oraz 22,7 mln euro w akcjach Visa Inc. PKO BP przyjął w piątek warunki udziału w transakcji.
 • Zmiany w radzie nadzorczej banku po podniesieniu opłat przez PKO BP

  Zmiany w radzie nadzorczej banku po podniesieniu opłat przez PKO BP

  - W najbliższym czasie odbędzie się Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy PKO BP, nastąpią zmiany w radzie nadzorczej banku - poinformował w piątek minister skarbu Dawid Jackiewicz. To efekt zapowiedzianej przez PKO BP podwyżki prowizji i opłat.
 • PKO BP podnosi swoje prowizje

  PKO BP podnosi swoje prowizje

  Największy bank w Polsce PKO BP wprowadził zmiany w taryfie prowizji i opłat. Bank nie planuje dalszych zmian cen w 2016 r, podwyżki mają wejść w życie 1 maja.
 • Agencja S&P przy okazji wycofania ratingu PKO BP obniżyła długoterminową ocenę banku do BBB

  Agencja S&P przy okazji wycofania ratingu PKO BP obniżyła długoterminową ocenę banku do BBB

  Agencja ratingowa Standard&Poor's na wniosek PKO BP wycofała się z wydania ratingów dla polskiego banku. W końcowej ocenie agencja obniżyła rating długoterminowy banku do poziomu BBB z BBB+ wcześniej.
 • PKO BP umacnia się w samorządach

  PKO BP umacnia się w samorządach

  Bank PKO BP umacnia się w obsłudze samorządów. Poznań, Rzeszów, Katowice, Kraków, to największe miasta, z którymi w mijającym roku bank podpisał umowę lub rozpoczął współpracę w zakresie obsługi budżetu.
 • PKO BP oczekuje "istotnych wpływów" w wyniku nabycia Visa Europe przez Visa Inc.

  PKO BP oczekuje "istotnych wpływów" w wyniku nabycia Visa Europe przez Visa Inc.

  PKO BP, jako członek Visa Europe Ltd., spodziewa się "istotnych wpływów" w wyniku zamknięcia transakcji nabycia Visa Europe przez Visa Inc.
 • Optymistyczne prognozy dla Polski

  Optymistyczne prognozy dla Polski

  Polska gospodarka w najbliższych kwartałach będzie nadal rozwijała się stabilnie. W latach 2015-2016 średnioroczny wzrost PKB powinien wynieść solidne 3,3-3,5%. Po przejściowym spadku we wrześniu w kolejnych miesiącach inflacja będzie stopniowo wzrastać, by w grudniu zbliżyć się w okolice zera. Złoty pozostaje pod presją spowolnienia w Chinach oraz negatywnego sentymentu inwestorów wobec rynków wschodzących.
 • "Afera spalinowa" w Volkswagenie zaszkodzi polskiej gospodarce?

  Skandal w VW, związany z manipulowaniem wynikami pomiarów emisji spalin, nie powinien znacząco wpłynąć na dynamikę PKB, a to z powodu niewielkiego udziału motoryzacji w wartości dodanej wytwarzanej w gospodarce - ocenia Piotr Bujak z PKO BP.
 • Kraków nowym klientem PKO Banku Polskiego

  PKO Bank Polski wygrał przetarg na obsługę budżetu Krakowa, miejskich instytucji kultury i prawie 180 jednostek budżetowych miasta, umacniając pozycję lidera w zakresie usług bankowych dla samorządów. Umowa zostanie zawarta na 5 lat. Kraków to kolejne, obok Katowic, Wrocławia, Szczecina, Poznania i Rzeszowa - miasto wojewódzkie obsługiwane przez bank.
 • PKO Bank Polski złożył wniosek o upadłość Prokomu

  PKO Bank Polski złożył wniosek o upadłość Prokomu

  - PKO Bank Polski złożył wniosek o upadłość Prokomu Investments - poinformował Tomasz Adamski, rzecznik SO w Gdańsku. Wiceprezes spółki Marcin Dukaczewski poinformował z kolei, że Prokom uzgodnił z bankiem wszystkie elementy porozumienia, zgodnie z którym PKO BP wycofa w krótkim czasie wniosek.

Filmy - PKO BP SA (9)

 • PKO BP: Polska gospodarka rozpędza się

  Przez większość przyszłego roku stopy procentowe będą stabilne, natomiast pod koniec roku, po tym, jak wzrost gospodarczy przyspieszy, polityka pieniężna będzie stopniowo zacieśniana – zaznacza Radosław Bodys, główny ekonomista PKO BP.
 • Prezes PKO BP o przejęciu Nordei

  Warszawa. Nordea będzie wkrótce przejęta przez PKO BP. Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP argumentował, że zakup Nordei poszerzy udziały PKO w polskich aglomeracjach oraz zwiększy aktywa banku (TVN CNBC/x-news).
 • Resort skarbu chce połączenia Banku Pocztowego z PKO BP

  Ministerstwo Skarbu Państwa włącza się w rozmowy o ewentualnym połączeniu PKO BP i Banku Pocztowego. - Nie ma uzasadnienia biznesowego, ekonomicznego, by obie te instytucje działały osobno - twierdzi minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski. Na razie przeciwna przejęciu jest Poczta Polska, posiadacz większościowego pakietu akcji Banku Pocztowego, który odrzucił już dwie propozycje PKO BP.
 • PKO BP planuje rozwój przez fuzje i przejęcia

  Bank PKO BP rozważa kolejne fuzje i przejęcia, jeśli na polskim rynku usług finansowych pojawią się okazje korzystnych transakcji. Ze względu na strategiczne plany banku, który chce powiększyć portfel zamożnych klientów z dużych miast, dobrym kandydatem jest Bank Millennium. PKO BP złożył także nową ofertę Bankowi Pocztowemu. - PKO Bank Polski analizuje różne ścieżki rozwoju, ale oczywiście podstawowym scenariuszem naszego wzrostu jest dalsza realizacja strategii wzrostu organicznego, którą realizujemy w PKO Banku Polskim już od kilku lat. Natomiast biorąc pod uwagę szansę, które wynikają z okazji rynkowych, chcemy również zagrać wyraźną rolę na rynku fuzji i przejęć innych, mniejszych instytucji finansowych - mówi Agencji Informacyjnej Newseria wiceprezes banku, Jakub Papierski.