PKO BP SA

Synonimy:
PKO BP, PKO BP Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PKO BP SA (484)

 • Przejęcie aktywów Nordea przez PKO BP

  Od 1 kwietnia Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego powiększyła się o Nordea Bank Polska, Nordea Finance Polska oraz Nordea TUnŻ.
 • PKO BP przejął aktywa Nordei za blisko 2,81 mld zł

  PKO BP przejął aktywa Nordei za blisko 2,81 mld zł

  PKO BP zamknął transakcję zakupu akcji Nordea Bank Polska, Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie oraz Nordea Finance Polska. Ostateczna łączna kwota za przejęte spółki wyniosła blisko 2,81 mld zł - poinformował bank we wtorkowym komunikacie.
 • PKO Bank Polski ze zgodą na przejęcie Nordea Bank Polska

  PKO Bank Polski ze zgodą na przejęcie Nordea Bank Polska

  Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do wyrażenia sprzeciwu wobec nabycia przez PKO Bank Polski akcji Nordea Banku Polska. Dzisiejszą decyzję Komisji poprzedziła zgoda dotycząca nabycia akcji Nordea Polska Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie wydana 25 lutego. Zamknięcie transakcji i włączenie banku, towarzystwa ubezpieczeniowego oraz spółki leasingowo-faktoringowej do grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego planowane jest na 1 kwietnia 2014 r.
 • PKO BP zamknęło biura Kredobanku w Kijowie i Lwowie, a XTB w Kijowie

  PKO BP zamknęło biura Kredobanku w Kijowie i Lwowie, a XTB w Kijowie

  Należący do grupy PKO BP ukraiński Kredobank zamknął swoje placówki w Kijowie i Lwowie, a dom maklerski XTB zamknął przedstawicielstwo w Kijowie - poinformowano w środę.
 • Bank rozważa uruchomienie oddziału lub biura za granicą

  Prezes banku PKO BP Zbigniew Jagiełło poinformował "Puls Biznesu", że bank rozważa uruchomienie przedstawicielstw lub oddziałów w krajach gdzie prowadzą działalność klienci banku. We wrześniu 2013 r. PKO zrejestrował w Szwecji spółkę PKO Leasing Sverige do obsługi Solaris Bus&Coach na szwedzkim rynku.
 • PKO BP chce utworzyć bank hipoteczny

  PKO BP chce utworzyć bank hipoteczny

  PKO Bank Polski złożył wniosek do Komisji Nadzoru Finansowego o wydanie zezwolenia na utworzenie banku hipotecznego - poinformował w czwartek w komunikacie bank. Jeżeli KNF się zgodzi, PKO Bank Hipoteczny zacznie działać na przełomie 2014 i 2015 r.
 • UOKiK nałożył karę na PKO BP w wysokości 29,06 mln zł

  UOKiK nałożył karę na PKO BP w wysokości 29,06 mln zł

  Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów nałożył na PKO BP 29,06 mln zł kary za niewypełnienie przez bank obowiązków informacyjnych oraz za wzorce umowne o kredyt konsumencki, które zawierały niedozwolone postanowienia - podał Urząd w piątkowym komunikacie. Bank planuje odwołać się do sądu.
 • PKO BP: W 2014 r. ożywienie w światowej i polskiej gospodarce

  PKO BP: W 2014 r. ożywienie w światowej i polskiej gospodarce

  Rok 2014 będzie rokiem ożywienia w światowej i polskiej gospodarce - uważają specjaliści z PKO BP. Pod koniec roku polska gospodarka może się rozwijać w tempie 3,5 proc.; można się spodziewać realizacji przetargów infrastrukturalnych o dużej wartości.
 • Kredyt na całą nieruchomość w last minute

  Kredyt na całą nieruchomość w last minute

  Na zaciągnięcie kredytu na 100 proc. wartości nieruchomości zostało bardzo mało czasu. W Pekao, BOŚ i BPS nie ma już co ryzykować. W tych bankach liczą się tylko kredyty udzielone do 31 grudnia, a formalności zabierają kilka tygodni. Na warcie do końca roku pozostaną jednak: PKO BP, Millennium, EuroBank i Nordea. W innych wkrótce kończy się czas przyjmowania wniosków.
 • PKO BP planuje krajową kartę bankową

  PKO BP planuje krajową kartę bankową

  Nowy plastik będzie służył do płatności na terenie Polski.

Filmy - PKO BP SA (9)

 • PKO BP: Polska gospodarka rozpędza się

  Przez większość przyszłego roku stopy procentowe będą stabilne, natomiast pod koniec roku, po tym, jak wzrost gospodarczy przyspieszy, polityka pieniężna będzie stopniowo zacieśniana – zaznacza Radosław Bodys, główny ekonomista PKO BP.
 • Prezes PKO BP o przejęciu Nordei

  Warszawa. Nordea będzie wkrótce przejęta przez PKO BP. Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP argumentował, że zakup Nordei poszerzy udziały PKO w polskich aglomeracjach oraz zwiększy aktywa banku (TVN CNBC/x-news).
 • Resort skarbu chce połączenia Banku Pocztowego z PKO BP

  Ministerstwo Skarbu Państwa włącza się w rozmowy o ewentualnym połączeniu PKO BP i Banku Pocztowego. - Nie ma uzasadnienia biznesowego, ekonomicznego, by obie te instytucje działały osobno - twierdzi minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski. Na razie przeciwna przejęciu jest Poczta Polska, posiadacz większościowego pakietu akcji Banku Pocztowego, który odrzucił już dwie propozycje PKO BP.
 • PKO BP planuje rozwój przez fuzje i przejęcia

  Bank PKO BP rozważa kolejne fuzje i przejęcia, jeśli na polskim rynku usług finansowych pojawią się okazje korzystnych transakcji. Ze względu na strategiczne plany banku, który chce powiększyć portfel zamożnych klientów z dużych miast, dobrym kandydatem jest Bank Millennium. PKO BP złożył także nową ofertę Bankowi Pocztowemu. - PKO Bank Polski analizuje różne ścieżki rozwoju, ale oczywiście podstawowym scenariuszem naszego wzrostu jest dalsza realizacja strategii wzrostu organicznego, którą realizujemy w PKO Banku Polskim już od kilku lat. Natomiast biorąc pod uwagę szansę, które wynikają z okazji rynkowych, chcemy również zagrać wyraźną rolę na rynku fuzji i przejęć innych, mniejszych instytucji finansowych - mówi Agencji Informacyjnej Newseria wiceprezes banku, Jakub Papierski.