PKO BP SA

Synonimy:
PKO BP, PKO BP Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PKO BP SA (496)

 • PKO BP: Sprawa wyłudzenia 10 mln zł wykryta przez służby banku

  PKO BP: Sprawa wyłudzenia 10 mln zł wykryta przez służby banku

  Sprawa wyłudzenia na szkodę banku PKO BP kredytów na kwotę ponad 10 mln zł została wykryta dzięki działaniom Departamentu Bezpieczeństwa PKO Banku Polskiego już w 2015 roku - głosi stanowisko PKO BP przekazane w środę PAP.
 • Zysk netto grupy PKO BP w 2017 r. może przekroczyć 3 mld zł

  Skonsolidowany zysk netto PKO BP za rok 2017 może przekroczyć 3 mld zł, a w 2018 roku, dzięki spodziewanej dalszej poprawie sytuacji gospodarczej Polski, możliwy jest dalszy wzrost wyników - poinformował PAP Biznes prezes banku Zbigniew Jagiełło.
 • Zysk PKO BP w drugim kwartale tego roku wyniósł 857 mln zł

  Zysk PKO BP w drugim kwartale tego roku wyniósł 857 mln zł

  Największy polski bank podał najnowsze dane dotyczące wyników finansowych. Zysk PKO BP w drugim kwartale tego roku wyniósł 857 mln zł
 • PKO BP zawiesi raty poszkodowanym w nawałnicach

  PKO BP zawiesi raty poszkodowanym w nawałnicach

  Gigantyczny rozmiar szkód po ostatnich nawałnicach, jakie przeszły nad częścią Polski, spowodował, że instytucje państwowe i komercyjne deklarują, że chcą wyciągnąć rękę do poszkodowanych.
 • Szczegóły pomysłu na skrócenie kolejek do lekarza

  Szczegóły pomysłu na skrócenie kolejek do lekarza

  W służbie zdrowia potrzebny jest identyfikator pacjenta oraz zestaw informacji do szybkiej analizy, czyli tzw. big data. Do potwierdzenie tożsamości docelowo mógłby służyć dowód elektroniczny, a na razie karta bankomatowa. Jeśli obywatel będzie miał profil zaufany, kartę do identyfikacji i dzięki temu będzie mógł zdalnie umówić wizytę u lekarza, to szybko odczuje korzyści - tłumaczy Maciej Wyszoczarski, dyrektor pionu sieci i operacji w PKO BP, koordynator biznesowy projektu "Od papierowej do cyfrowej Polski" w rozmowie z Moniką Krześniak-Sajewicz.
 • PKO zwiększy finansowanie małych firm

  PKO Leasing i Raiffeisen-Leasing Polska od 1 maja będą już działać jako jeden połączony podmiot, z 13-procentowym udziałem w rynku. Celem jest utrzymanie pozycji lidera nie tylko pod względem wartości sprzedaży, ale jakości usług i poziomu obsługi.
 • Wiceprezes PKO BP: Trzeba dbać o inwestorów zagranicznych

  Wiceprezes PKO BP: Trzeba dbać o inwestorów zagranicznych

  Podwyżki stóp procentowych w USA mogą mieć wpływ na zmianę proporcji przyszłych emisji długu i skupienie się przez polskich emitentów bardziej na rynku europejskim, zamiast amerykańskiego - ocenia w rozmowie z Interią Jakub Papierski, wiceprezes PKO Banku Polskiego.
 • PKO finansuje leasing samolotów

  PKO finansuje leasing samolotów

  PKO Leasing, spółka zależna PKO Banku Polskiego, sfinansuje linii Enter Air leasingiem zwrotnym samolot Boeing 737-800 za 26 mln dolarów. To już siódma transakcja firmy leasingowej z tym przewoźnikiem.
 • BZ WBK, PKO BP, BGŻ BNP Paribas oraz ING Bank Śląski dostały ostrzeżenie

  BZ WBK, PKO BP, BGŻ BNP Paribas oraz ING Bank Śląski dostały ostrzeżenie

  Cztery banki: BZ WBK, PKO BP, BGŻ BNP Paribas oraz ING Bank Śląski - poinformowały w ciągu ostatnich dniach w komunikatach, że Komisja Nadzoru Finansowego zaleciła im zatrzymanie zysku za 2016 r. i niewypłacanie dywidendy.
 • Zysk PKO BP zbliżony do oczekiwań

  Zysk netto grupy PKO BP w czwartym kwartale 2016 roku wzrósł do 593,3 mln zł z 444,3 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się zbliżony do oczekiwań rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 611 mln zł.

Filmy - PKO BP SA (9)

 • PKO BP: Polska gospodarka rozpędza się

  Przez większość przyszłego roku stopy procentowe będą stabilne, natomiast pod koniec roku, po tym, jak wzrost gospodarczy przyspieszy, polityka pieniężna będzie stopniowo zacieśniana – zaznacza Radosław Bodys, główny ekonomista PKO BP.
 • Prezes PKO BP o przejęciu Nordei

  Warszawa. Nordea będzie wkrótce przejęta przez PKO BP. Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP argumentował, że zakup Nordei poszerzy udziały PKO w polskich aglomeracjach oraz zwiększy aktywa banku (TVN CNBC/x-news).
 • Resort skarbu chce połączenia Banku Pocztowego z PKO BP

  Ministerstwo Skarbu Państwa włącza się w rozmowy o ewentualnym połączeniu PKO BP i Banku Pocztowego. - Nie ma uzasadnienia biznesowego, ekonomicznego, by obie te instytucje działały osobno - twierdzi minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski. Na razie przeciwna przejęciu jest Poczta Polska, posiadacz większościowego pakietu akcji Banku Pocztowego, który odrzucił już dwie propozycje PKO BP.
 • PKO BP planuje rozwój przez fuzje i przejęcia

  Bank PKO BP rozważa kolejne fuzje i przejęcia, jeśli na polskim rynku usług finansowych pojawią się okazje korzystnych transakcji. Ze względu na strategiczne plany banku, który chce powiększyć portfel zamożnych klientów z dużych miast, dobrym kandydatem jest Bank Millennium. PKO BP złożył także nową ofertę Bankowi Pocztowemu. - PKO Bank Polski analizuje różne ścieżki rozwoju, ale oczywiście podstawowym scenariuszem naszego wzrostu jest dalsza realizacja strategii wzrostu organicznego, którą realizujemy w PKO Banku Polskim już od kilku lat. Natomiast biorąc pod uwagę szansę, które wynikają z okazji rynkowych, chcemy również zagrać wyraźną rolę na rynku fuzji i przejęć innych, mniejszych instytucji finansowych - mówi Agencji Informacyjnej Newseria wiceprezes banku, Jakub Papierski.