PKO BP SA

Synonimy:
PKO BP, PKO BP Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PKO BP SA (484)

 • PKO BP: Dynamiczny wzrost zysku i skali działalności

  W II kwartale Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego (GPW: PKO) wypracowała 855,6 mln złotych zysku netto, o 6,6 proc. więcej niż w poprzednim kwartale. Skonsolidowane wyniki po raz pierwszy uwzględniają akwizycję spółek Nordei, która pozytywnie wpłynęła na wypracowane przychody, skokowe umocnienie pozycji lidera polskiej bankowości i zwiększenie udziałów rynkowych w głównych segmentach.
 • Nowy prezes zarządu PKO Leasing

  Marcin Kuksinowicz został wybrany przez Radę Nadzorczą PKO Leasing na prezesa zarządu spółki. Funkcję tę pełni od 1 września.
 • Zysk netto PKO BP zgodny z oczekiwaniami

  Zysk netto grupy PKO BP w drugim kwartale 2014 roku wyniósł 855,6 mln zł - wynika z obliczeń PAP na podstawie raportu półrocznego. Zysk banku okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 846,3 mln zł.
 • Banki: Nie ma kłódki - nie wchodź pod żadnym pozorem

  Banki: Nie ma kłódki - nie wchodź pod żadnym pozorem

  To typowy atak phishingowy, polegający na odsyłaniu na fałszywe strony internetowe banku i wyłudzanie danych. Próba dotyczy PKO BP.
 • Będzie łatwiej płacić komórką

  Będzie łatwiej płacić komórką

  Wiele wskazuje na to, że dojdzie do porozumienia między Pekao i PKO w sprawie płatności mobilnych. Obie instytucje wciąż będą rozwijać konkurencyjne systemy, ale ze wspólną siecią akceptacji.
 • Polimeksu-Mostostalu: Pekao SA wspiera proces restrukturyzacji spółki

  Nie mają uzasadnienia pojawiające się spekulacje, jakoby bank Pekao SA nie wspierał procesu restrukturyzacji Polimeksu-Mostostalu - powiedział portalowi "Rynkoinfrastruktury.pl" prezes giełdowej spółki, Maciej Stańczuk
 • Stabilne wyniki I kwartału 2014 r.

  Wzrost zysku netto względem poprzedniego roku, poprawa jakości portfela kredytowego, spadek kosztów ryzyka oraz utrzymanie dyscypliny kosztowej i wskaźników efektywnościowych na wysokim poziomie. W I kwartale 2014 r. PKO Bank Polski zaraportował solidne wyniki, którym towarzyszyło przejęcie polskich aktywów Nordei.
 • DM PKO BP spodziewa się boomu na rynku IPO

  DM PKO BP spodziewa się boomu na rynku IPO

  Wysokie wyceny spółek mogą skłonić w najbliższym czasie właścicieli wielu firm do wejścia na warszawską giełdę. Artur Iwański, szef zespołu analityków DM PKO BP, spodziewa się, że przed końcem roku na rynek trafi kilkanaście ofert pierwotnych o łącznej wartości kilku miliardów złotych.
 • Przejęcie aktywów Nordea przez PKO BP

  Od 1 kwietnia Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego powiększyła się o Nordea Bank Polska, Nordea Finance Polska oraz Nordea TUnŻ.
 • PKO BP przejął aktywa Nordei za blisko 2,81 mld zł

  PKO BP przejął aktywa Nordei za blisko 2,81 mld zł

  PKO BP zamknął transakcję zakupu akcji Nordea Bank Polska, Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie oraz Nordea Finance Polska. Ostateczna łączna kwota za przejęte spółki wyniosła blisko 2,81 mld zł - poinformował bank we wtorkowym komunikacie.

Filmy - PKO BP SA (9)

 • PKO BP: Polska gospodarka rozpędza się

  Przez większość przyszłego roku stopy procentowe będą stabilne, natomiast pod koniec roku, po tym, jak wzrost gospodarczy przyspieszy, polityka pieniężna będzie stopniowo zacieśniana – zaznacza Radosław Bodys, główny ekonomista PKO BP.
 • Prezes PKO BP o przejęciu Nordei

  Warszawa. Nordea będzie wkrótce przejęta przez PKO BP. Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP argumentował, że zakup Nordei poszerzy udziały PKO w polskich aglomeracjach oraz zwiększy aktywa banku (TVN CNBC/x-news).
 • Resort skarbu chce połączenia Banku Pocztowego z PKO BP

  Ministerstwo Skarbu Państwa włącza się w rozmowy o ewentualnym połączeniu PKO BP i Banku Pocztowego. - Nie ma uzasadnienia biznesowego, ekonomicznego, by obie te instytucje działały osobno - twierdzi minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski. Na razie przeciwna przejęciu jest Poczta Polska, posiadacz większościowego pakietu akcji Banku Pocztowego, który odrzucił już dwie propozycje PKO BP.
 • PKO BP planuje rozwój przez fuzje i przejęcia

  Bank PKO BP rozważa kolejne fuzje i przejęcia, jeśli na polskim rynku usług finansowych pojawią się okazje korzystnych transakcji. Ze względu na strategiczne plany banku, który chce powiększyć portfel zamożnych klientów z dużych miast, dobrym kandydatem jest Bank Millennium. PKO BP złożył także nową ofertę Bankowi Pocztowemu. - PKO Bank Polski analizuje różne ścieżki rozwoju, ale oczywiście podstawowym scenariuszem naszego wzrostu jest dalsza realizacja strategii wzrostu organicznego, którą realizujemy w PKO Banku Polskim już od kilku lat. Natomiast biorąc pod uwagę szansę, które wynikają z okazji rynkowych, chcemy również zagrać wyraźną rolę na rynku fuzji i przejęć innych, mniejszych instytucji finansowych - mówi Agencji Informacyjnej Newseria wiceprezes banku, Jakub Papierski.