PKO BP SA

Synonimy:
PKO BP, PKO BP Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PKO BP SA (494)

 • PKO BP prezentuje nową strategię

  PKO BP prezentuje nową strategię

  Zarząd banku zaprezentował nową strategię rozwoju na lata 2016-2020. Zakłada m.in. dwucyfrowy wzrost przychodów. Bank chce kontynuować cięcia kosztów. Nie wyklucza także wypłaty dywidendy w najbliższych latach.
 • Przyspiesza repolonizacja sektora finansowego

  Przyspiesza repolonizacja sektora finansowego

  Mateusz Morawiecki, minister rozwoju i finansów, wielokrotnie zapowiadał, że będzie wspierać proces repolonizacji sektora bankowego w Polsce. PKO BP - największy krajowy bank - zrobił kolejny krok w stronę urzeczywistnienia planów wicepremiera Morawieckiego, przejmując za 850 mln zł Raiffeisen-Leasing Polska. Na fuzji mają skorzystać przede wszystkim przedsiębiorcy.
 • KNF chce uznać PKO BP za instytucję o znaczeniu systemowym

  KNF chce uznać PKO BP za instytucję o znaczeniu systemowym

  KNF postanowiła zwrócić się do Komitetu Stabilności Finansowej o wyrażenie opinii w sprawie zidentyfikowania banku PKO BP jako innej instytucji o znaczeniu systemowym i nałożenia na bank bufora w wysokości równoważnej 0,75 proc. łącznej kwoty ekspozycji na ryzyko - podał bank w komunikacie.
 • PKO Bank Polski złożył wniosek dotyczący otwarcia oddziału w Czechach

  PKO Bank Polski złożył wniosek dotyczący otwarcia oddziału w Czechach

  PKO Bank Polski pracuje nad uruchomieniem oddziału korporacyjnego w Czechach. W czerwcu Bank złożył do KNF wniosek notyfikacyjny w tej sprawie.
 • Prezes PKO BP: Przed nami dalszy ciąg konsolidacji banków

  - Niezmiennie od 2010 r. powtarzam, że jesteśmy w nieustannym procesie konsolidacji. Udział sektora zagranicznego za rok, dwa lata będzie poniżej 50 proc. i ten proces będzie postępował - mówi Interii Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego.
 • MSP obawia się wrogiego przejęcia KGHM?

  MSP obawia się wrogiego przejęcia KGHM?

  Minister skarbu Dawid Jackiewicz chciałby, by Skarb Państwa odzyskał poziom choćby zbliżony do 40-proc. zaangażowania w KGHM. Resort skarbu nie zamierza łączyć natomiast PKO BP i PZU, ale chce poszerzenia działalności banku o spółki ubezpieczeniowe.
 • Oferta specjalna PKO Banku Polskiego w programie rodzina 500 plus

  1 kwietnia rusza program Rodzina 500 plus. Wnioski będzie można składać m.in. przez serwisy bankowości internetowej PKO Banku Polskiego. W wyniku porozumienia podpisanego z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej każdy posiadacz konta osobistego w PKO Banku Polskim, korzystając z internetowego serwisu transakcyjnego do konta, może złożyć wniosek nie czekając w kolejce i nie wychodząc z domu.
 • Zadaniem banków, w tym PKO BP, jest aktywizacja środków do Planu Morawieckiego - PKO BP

  Zadaniem banków, w tym PKO BP, jest aktywizacja środków do Planu Morawieckiego - PKO BP

  - Zadaniem banków w Polsce, w tym banku PKO BP, jest aktywizacja środków krajowych do wspierania Planu Morawieckiego - powiedział prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło. O godz. 15.41 akcje banku zniżkowały na GPW o 1 procent.

Filmy - PKO BP SA (9)

 • PKO BP: Polska gospodarka rozpędza się

  Przez większość przyszłego roku stopy procentowe będą stabilne, natomiast pod koniec roku, po tym, jak wzrost gospodarczy przyspieszy, polityka pieniężna będzie stopniowo zacieśniana – zaznacza Radosław Bodys, główny ekonomista PKO BP.
 • Prezes PKO BP o przejęciu Nordei

  Warszawa. Nordea będzie wkrótce przejęta przez PKO BP. Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP argumentował, że zakup Nordei poszerzy udziały PKO w polskich aglomeracjach oraz zwiększy aktywa banku (TVN CNBC/x-news).
 • Resort skarbu chce połączenia Banku Pocztowego z PKO BP

  Ministerstwo Skarbu Państwa włącza się w rozmowy o ewentualnym połączeniu PKO BP i Banku Pocztowego. - Nie ma uzasadnienia biznesowego, ekonomicznego, by obie te instytucje działały osobno - twierdzi minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski. Na razie przeciwna przejęciu jest Poczta Polska, posiadacz większościowego pakietu akcji Banku Pocztowego, który odrzucił już dwie propozycje PKO BP.
 • PKO BP planuje rozwój przez fuzje i przejęcia

  Bank PKO BP rozważa kolejne fuzje i przejęcia, jeśli na polskim rynku usług finansowych pojawią się okazje korzystnych transakcji. Ze względu na strategiczne plany banku, który chce powiększyć portfel zamożnych klientów z dużych miast, dobrym kandydatem jest Bank Millennium. PKO BP złożył także nową ofertę Bankowi Pocztowemu. - PKO Bank Polski analizuje różne ścieżki rozwoju, ale oczywiście podstawowym scenariuszem naszego wzrostu jest dalsza realizacja strategii wzrostu organicznego, którą realizujemy w PKO Banku Polskim już od kilku lat. Natomiast biorąc pod uwagę szansę, które wynikają z okazji rynkowych, chcemy również zagrać wyraźną rolę na rynku fuzji i przejęć innych, mniejszych instytucji finansowych - mówi Agencji Informacyjnej Newseria wiceprezes banku, Jakub Papierski.