PKO BP SA

Synonimy:
PKO BP, PKO BP Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PKO BP SA (484)

 • Zysk netto PKO BP w III kwartale 2014 wyniósł 873,4 mln zł

  Zysk netto grupy PKO BP w trzecim kwartale 2014 roku wzrósł do 873,4 mln zł z 752,3 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 853,9 mln zł.
 • PKO BP przejmie jedną ze SKOK-ów

  PKO BP przejmie jedną ze SKOK-ów

  PKO BP może przejąć kontrolę nad Spółdzielczą Kasą Oszczędnościowo-Kredytową im. Mikołaja Kopernika w Ornontowicach - zdecydował prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Na razie bank nie podjął decyzji w tej sprawie.
 • UOKiK: PKO BP wystąpił o zgodę na przejęcie SKOK im. Kopernika

  UOKiK: PKO BP wystąpił o zgodę na przejęcie SKOK im. Kopernika

  PKO BP wystąpił do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na przejęcie kontroli nad SKOK im. Mikołaja Kopernika. W sierpniu br. Alior Bank przejął SKOK im. św. Jana z Kęt, SKOK Wspólnota w lipcu ogłosiła upadłość.
 • Marka PKO BP z prestiżowym wyróżnieniem

  PKO Bank Polski utrzymał tytuł Top Marki bankowej w Polsce. Lider branży odebrał wyróżnienie podczas uroczystej gali w warszawskim hotelu Hilton. To już jego siódmy z rzędu sukces w tym rankingu. Według renomowanego badania PRESS-SERVICE Monitoring Mediów - przygotowanego we współpracy z miesięcznikiem "Press" - o PKO ukazała się nie tylko największa liczba materiałów w prasie, ale i w sieci, a publikacje osiągnęły zdecydowanie największy zasięg wśród marek bankowych.
 • PKO BP: Dynamiczny wzrost zysku i skali działalności

  W II kwartale Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego (GPW: PKO) wypracowała 855,6 mln złotych zysku netto, o 6,6 proc. więcej niż w poprzednim kwartale. Skonsolidowane wyniki po raz pierwszy uwzględniają akwizycję spółek Nordei, która pozytywnie wpłynęła na wypracowane przychody, skokowe umocnienie pozycji lidera polskiej bankowości i zwiększenie udziałów rynkowych w głównych segmentach.
 • Nowy prezes zarządu PKO Leasing

  Marcin Kuksinowicz został wybrany przez Radę Nadzorczą PKO Leasing na prezesa zarządu spółki. Funkcję tę pełni od 1 września.
 • Zysk netto PKO BP zgodny z oczekiwaniami

  Zysk netto grupy PKO BP w drugim kwartale 2014 roku wyniósł 855,6 mln zł - wynika z obliczeń PAP na podstawie raportu półrocznego. Zysk banku okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 846,3 mln zł.
 • Banki: Nie ma kłódki - nie wchodź pod żadnym pozorem

  Banki: Nie ma kłódki - nie wchodź pod żadnym pozorem

  To typowy atak phishingowy, polegający na odsyłaniu na fałszywe strony internetowe banku i wyłudzanie danych. Próba dotyczy PKO BP.
 • Będzie łatwiej płacić komórką

  Będzie łatwiej płacić komórką

  Wiele wskazuje na to, że dojdzie do porozumienia między Pekao i PKO w sprawie płatności mobilnych. Obie instytucje wciąż będą rozwijać konkurencyjne systemy, ale ze wspólną siecią akceptacji.
 • Polimeksu-Mostostalu: Pekao SA wspiera proces restrukturyzacji spółki

  Nie mają uzasadnienia pojawiające się spekulacje, jakoby bank Pekao SA nie wspierał procesu restrukturyzacji Polimeksu-Mostostalu - powiedział portalowi "Rynkoinfrastruktury.pl" prezes giełdowej spółki, Maciej Stańczuk

Filmy - PKO BP SA (9)

 • PKO BP: Polska gospodarka rozpędza się

  Przez większość przyszłego roku stopy procentowe będą stabilne, natomiast pod koniec roku, po tym, jak wzrost gospodarczy przyspieszy, polityka pieniężna będzie stopniowo zacieśniana – zaznacza Radosław Bodys, główny ekonomista PKO BP.
 • Prezes PKO BP o przejęciu Nordei

  Warszawa. Nordea będzie wkrótce przejęta przez PKO BP. Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP argumentował, że zakup Nordei poszerzy udziały PKO w polskich aglomeracjach oraz zwiększy aktywa banku (TVN CNBC/x-news).
 • Resort skarbu chce połączenia Banku Pocztowego z PKO BP

  Ministerstwo Skarbu Państwa włącza się w rozmowy o ewentualnym połączeniu PKO BP i Banku Pocztowego. - Nie ma uzasadnienia biznesowego, ekonomicznego, by obie te instytucje działały osobno - twierdzi minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski. Na razie przeciwna przejęciu jest Poczta Polska, posiadacz większościowego pakietu akcji Banku Pocztowego, który odrzucił już dwie propozycje PKO BP.
 • PKO BP planuje rozwój przez fuzje i przejęcia

  Bank PKO BP rozważa kolejne fuzje i przejęcia, jeśli na polskim rynku usług finansowych pojawią się okazje korzystnych transakcji. Ze względu na strategiczne plany banku, który chce powiększyć portfel zamożnych klientów z dużych miast, dobrym kandydatem jest Bank Millennium. PKO BP złożył także nową ofertę Bankowi Pocztowemu. - PKO Bank Polski analizuje różne ścieżki rozwoju, ale oczywiście podstawowym scenariuszem naszego wzrostu jest dalsza realizacja strategii wzrostu organicznego, którą realizujemy w PKO Banku Polskim już od kilku lat. Natomiast biorąc pod uwagę szansę, które wynikają z okazji rynkowych, chcemy również zagrać wyraźną rolę na rynku fuzji i przejęć innych, mniejszych instytucji finansowych - mówi Agencji Informacyjnej Newseria wiceprezes banku, Jakub Papierski.