PKO BP SA

Synonimy:
PKO BP, PKO BP Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PKO BP SA (492)

 • PKO Bank Polski złożył wniosek o upadłość Prokomu

  PKO Bank Polski złożył wniosek o upadłość Prokomu

  - PKO Bank Polski złożył wniosek o upadłość Prokomu Investments - poinformował Tomasz Adamski, rzecznik SO w Gdańsku. Wiceprezes spółki Marcin Dukaczewski poinformował z kolei, że Prokom uzgodnił z bankiem wszystkie elementy porozumienia, zgodnie z którym PKO BP wycofa w krótkim czasie wniosek.
 • PKO BP wchodzi na niemiecki rynek

  Niemiecki dziennik "Frankfurter Allgemeine Zeitung" donosi we wczorajszym wydaniu o wejściu PKO Bank Polski na niemiecki rynek. Polski bank zamierza obsługiwać przede wszystkim polskie firmy w Niemczech.
 • Nie ma ryzyka utraty kontroli nad PKO BP, PZU ani PGE?

  Mamy się nie obawiać o nasze rodowe srebra - państwo rzekomo nie planuje prywatyzacji kluczowych przedsiębiorstw.
 • PiS: Niebezpieczne zapowiedzi rządu sprzedaży spółek strategicznych

  PiS: Niebezpieczne zapowiedzi rządu sprzedaży spółek strategicznych

  - Zapowiedzi rządu dotyczące sprzedaży akcji PKO BP, PZU i PGE są niebezpieczne dla kraju - mówili w piątek politycy PiS. Apelowali do rządu, aby do wyborów parlamentarnych nie podejmował strategicznych decyzji.
 • Ukraina chce przewalutować kredyty w dolarach. To gwóźdź do trumny ukraińskich banków?

  Ukraina chce przewalutować kredyty w dolarach. To gwóźdź do trumny ukraińskich banków?

  Niespełna tydzień temu ukraiński parlament uchwalił przepisy przewidujące przewalutowanie na hrywny kredytów walutowych udzielonych przez tamtejsze banki. Dla spłacających kredyty byłoby to korzystne, ale już nie dla banków.
 • Weekendowe utrudnienia dla klientów PKO BP

  Weekendowe utrudnienia dla klientów PKO BP

  W niedzielę 14 czerwca 2015 r. od godz. 00:01 do godz. 13:00 nie będzie możliwe korzystanie z serwisu internetowego i telefonicznego iPKO i iPKO biznes oraz z płatności w sklepach internetowych "Płacę z iPKO" i "Płacę z IKO".
 • PKO Bank Polski obsypany nagrodami

  PKO Bank Polski po raz kolejny został liderem rankingu "Miesięcznika Finansowego BANK". Zwyciężył również w kategoriach "Banki Finansujące Nieruchomości" i "Consumer Finance".
 • Triumf chińskich banków

  Triumf chińskich banków

  Amerykański Magazyn "Forbes" co roku analizuje przychody, zyski, aktywa i wartość rynkową największych spółek akcyjnych na świecie. Połączenie tych czynników determinuje pozycję firm w rankingu Global 2000. W tym roku po raz pierwszy w historii cztery czołowe pozycje zajęły chińskie banki.
 • Kolejny atak na klientów PKO BP

  Kolejny atak na klientów PKO BP

  Firma Eset ostrzega przed kolejną falą wiadomości phishingowych, których celem są klienci PKO BP. Pułapka ma za zadanie przechwycenie danych potrzebnych do logowania w serwisie iPKO oraz jednorazowych kodów umożliwiających zrealizowanie dowolnego przelewu z konta ofiary.
 • Zarząd PKO BP rekomenduje zostawić zysk

  Zarząd PKO BP rekomenduje, by z zysku osiągniętego w 2014 roku przeznaczyć na kapitał zapasowy 1,9 mld zł, a kwotę 1,25 mld zł pozostawić niepodzieloną - poinformował bank w komunikacie.

Filmy - PKO BP SA (9)

 • PKO BP: Polska gospodarka rozpędza się

  Przez większość przyszłego roku stopy procentowe będą stabilne, natomiast pod koniec roku, po tym, jak wzrost gospodarczy przyspieszy, polityka pieniężna będzie stopniowo zacieśniana – zaznacza Radosław Bodys, główny ekonomista PKO BP.
 • Prezes PKO BP o przejęciu Nordei

  Warszawa. Nordea będzie wkrótce przejęta przez PKO BP. Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP argumentował, że zakup Nordei poszerzy udziały PKO w polskich aglomeracjach oraz zwiększy aktywa banku (TVN CNBC/x-news).
 • Resort skarbu chce połączenia Banku Pocztowego z PKO BP

  Ministerstwo Skarbu Państwa włącza się w rozmowy o ewentualnym połączeniu PKO BP i Banku Pocztowego. - Nie ma uzasadnienia biznesowego, ekonomicznego, by obie te instytucje działały osobno - twierdzi minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski. Na razie przeciwna przejęciu jest Poczta Polska, posiadacz większościowego pakietu akcji Banku Pocztowego, który odrzucił już dwie propozycje PKO BP.
 • PKO BP planuje rozwój przez fuzje i przejęcia

  Bank PKO BP rozważa kolejne fuzje i przejęcia, jeśli na polskim rynku usług finansowych pojawią się okazje korzystnych transakcji. Ze względu na strategiczne plany banku, który chce powiększyć portfel zamożnych klientów z dużych miast, dobrym kandydatem jest Bank Millennium. PKO BP złożył także nową ofertę Bankowi Pocztowemu. - PKO Bank Polski analizuje różne ścieżki rozwoju, ale oczywiście podstawowym scenariuszem naszego wzrostu jest dalsza realizacja strategii wzrostu organicznego, którą realizujemy w PKO Banku Polskim już od kilku lat. Natomiast biorąc pod uwagę szansę, które wynikają z okazji rynkowych, chcemy również zagrać wyraźną rolę na rynku fuzji i przejęć innych, mniejszych instytucji finansowych - mówi Agencji Informacyjnej Newseria wiceprezes banku, Jakub Papierski.