PKO BP SA

Synonimy:
PKO BP, PKO BP Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PKO BP SA (486)

 • PKO BP: Lepszy wynik, wysoka efektywność i wzrost jakości portfela kredytowego

  W 2014 r. Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego wypracowała zysk na poziomie 3,25 mld zł. Tym samym, jako jedyna z największych grup bankowych w Polsce, poprawiła wynik w stosunku do ubiegłego roku.
 • Obiecujący początek roku dla eksporterów

  Obiecujący początek roku dla eksporterów

  - Mimo niekorzystnej sytuacji w otoczeniu zewnętrznym, eksport towarów z Polski wzrósł w 2014 r. o 5,7% (dane Eurostat/GUS), przy utrzymującej się dychotomii w handlu z UE i Rosją/Ukrainą.
 • Optymistyczne prognozy ekonomistów PKO Banku Polskiego

  W całym 2015 r. wzrost polskiego PKB powinien osiągnąć 3,6 proc. Spadek cen, który utrzyma się jeszcze na początku roku, wyhamuje. W efekcie RPP dokona obniżki stóp proc. o nie więcej niż 25-50 pb. Kurs EUR/PLN w drugiej połowie roku powinien ukształtować się na poziomie ok. 4,2. Dobra sytuacja gospodarcza w środowisku niskich stóp proc. stworzy korzystne warunki dla polskiego rynku akcji.
 • Od 27 stycznia do 30 czerwca br. PKO BP obniża spread

  Propozycje PKO Banku Polskiego dla klientów indywidualnych posiadających kredyt hipoteczny we franku szwajcarskim. Od 27 stycznia do 30 czerwca br. PKO Bank Polski będzie stosował 1% spread przy obsłudze kredytów hipotecznych udzielonych we franku szwajcarskim.
 • PKO Bank Polski i fundusz zarządzany przez Griffin Group podpisały list intencyjny dotyczący sprzedaży spółki Qualia Development

  PKO Bank Polski podpisał list intencyjny z funduszem z grupy Griffin, dotyczący sprzedaży spółki Qualia Development oraz wybranych aktywów nieruchomościowych banku. Transakcja jest kolejnym etapem realizacji strategii optymalizacji grupy kapitałowej banku.
 • Zysk netto PKO BP w III kwartale 2014 wyniósł 873,4 mln zł

  Zysk netto grupy PKO BP w trzecim kwartale 2014 roku wzrósł do 873,4 mln zł z 752,3 mln zł rok wcześniej - poinformował bank w raporcie. Zysk banku okazał się zgodny z oczekiwaniami rynku, który spodziewał się, że wyniesie on 853,9 mln zł.
 • PKO BP przejmie jedną ze SKOK-ów

  PKO BP przejmie jedną ze SKOK-ów

  PKO BP może przejąć kontrolę nad Spółdzielczą Kasą Oszczędnościowo-Kredytową im. Mikołaja Kopernika w Ornontowicach - zdecydował prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Na razie bank nie podjął decyzji w tej sprawie.
 • UOKiK: PKO BP wystąpił o zgodę na przejęcie SKOK im. Kopernika

  UOKiK: PKO BP wystąpił o zgodę na przejęcie SKOK im. Kopernika

  PKO BP wystąpił do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów o zgodę na przejęcie kontroli nad SKOK im. Mikołaja Kopernika. W sierpniu br. Alior Bank przejął SKOK im. św. Jana z Kęt, SKOK Wspólnota w lipcu ogłosiła upadłość.
 • Marka PKO BP z prestiżowym wyróżnieniem

  PKO Bank Polski utrzymał tytuł Top Marki bankowej w Polsce. Lider branży odebrał wyróżnienie podczas uroczystej gali w warszawskim hotelu Hilton. To już jego siódmy z rzędu sukces w tym rankingu. Według renomowanego badania PRESS-SERVICE Monitoring Mediów - przygotowanego we współpracy z miesięcznikiem "Press" - o PKO ukazała się nie tylko największa liczba materiałów w prasie, ale i w sieci, a publikacje osiągnęły zdecydowanie największy zasięg wśród marek bankowych.
 • PKO BP: Dynamiczny wzrost zysku i skali działalności

  W II kwartale Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego (GPW: PKO) wypracowała 855,6 mln złotych zysku netto, o 6,6 proc. więcej niż w poprzednim kwartale. Skonsolidowane wyniki po raz pierwszy uwzględniają akwizycję spółek Nordei, która pozytywnie wpłynęła na wypracowane przychody, skokowe umocnienie pozycji lidera polskiej bankowości i zwiększenie udziałów rynkowych w głównych segmentach.

Filmy - PKO BP SA (9)

 • PKO BP: Polska gospodarka rozpędza się

  Przez większość przyszłego roku stopy procentowe będą stabilne, natomiast pod koniec roku, po tym, jak wzrost gospodarczy przyspieszy, polityka pieniężna będzie stopniowo zacieśniana – zaznacza Radosław Bodys, główny ekonomista PKO BP.
 • Prezes PKO BP o przejęciu Nordei

  Warszawa. Nordea będzie wkrótce przejęta przez PKO BP. Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP argumentował, że zakup Nordei poszerzy udziały PKO w polskich aglomeracjach oraz zwiększy aktywa banku (TVN CNBC/x-news).
 • Resort skarbu chce połączenia Banku Pocztowego z PKO BP

  Ministerstwo Skarbu Państwa włącza się w rozmowy o ewentualnym połączeniu PKO BP i Banku Pocztowego. - Nie ma uzasadnienia biznesowego, ekonomicznego, by obie te instytucje działały osobno - twierdzi minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski. Na razie przeciwna przejęciu jest Poczta Polska, posiadacz większościowego pakietu akcji Banku Pocztowego, który odrzucił już dwie propozycje PKO BP.
 • PKO BP planuje rozwój przez fuzje i przejęcia

  Bank PKO BP rozważa kolejne fuzje i przejęcia, jeśli na polskim rynku usług finansowych pojawią się okazje korzystnych transakcji. Ze względu na strategiczne plany banku, który chce powiększyć portfel zamożnych klientów z dużych miast, dobrym kandydatem jest Bank Millennium. PKO BP złożył także nową ofertę Bankowi Pocztowemu. - PKO Bank Polski analizuje różne ścieżki rozwoju, ale oczywiście podstawowym scenariuszem naszego wzrostu jest dalsza realizacja strategii wzrostu organicznego, którą realizujemy w PKO Banku Polskim już od kilku lat. Natomiast biorąc pod uwagę szansę, które wynikają z okazji rynkowych, chcemy również zagrać wyraźną rolę na rynku fuzji i przejęć innych, mniejszych instytucji finansowych - mówi Agencji Informacyjnej Newseria wiceprezes banku, Jakub Papierski.