PKO BP SA

Synonimy:
PKO BP, PKO BP Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PKO BP SA (488)

 • Triumf chińskich banków

  Triumf chińskich banków

  Amerykański Magazyn "Forbes" co roku analizuje przychody, zyski, aktywa i wartość rynkową największych spółek akcyjnych na świecie. Połączenie tych czynników determinuje pozycję firm w rankingu Global 2000. W tym roku po raz pierwszy w historii cztery czołowe pozycje zajęły chińskie banki.
 • Kolejny atak na klientów PKO BP

  Kolejny atak na klientów PKO BP

  Firma Eset ostrzega przed kolejną falą wiadomości phishingowych, których celem są klienci PKO BP. Pułapka ma za zadanie przechwycenie danych potrzebnych do logowania w serwisie iPKO oraz jednorazowych kodów umożliwiających zrealizowanie dowolnego przelewu z konta ofiary.
 • Zarząd PKO BP rekomenduje zostawić zysk

  Zarząd PKO BP rekomenduje, by z zysku osiągniętego w 2014 roku przeznaczyć na kapitał zapasowy 1,9 mld zł, a kwotę 1,25 mld zł pozostawić niepodzieloną - poinformował bank w komunikacie.
 • IPO Banku Pocztowego będzie hitem!

  IPO Banku Pocztowego będzie hitem!

  Resort skarbu z satysfakcją przyjmuję porozumienie wypracowane między PKO BP i Pocztą Polską w sprawie Banku Pocztowego. Zdaniem analityków to może być hit inwestycyjny jesieni.
 • Banki czeka więcej pracy i zaciskanie pasa

  Banki czeka więcej pracy i zaciskanie pasa

  Funkcjonowanie w środowisku niskich stóp procentowych to dla polskich banków zupełnie nowe doświadczenie. Wymusza cięcie kosztów i większą efektywność. W ocenie przedstawicieli branży w takich warunkach będą musieli funkcjonować co najmniej do końca przyszłego roku.
 • PKO BP: Lepszy wynik, wysoka efektywność i wzrost jakości portfela kredytowego

  W 2014 r. Grupa Kapitałowa PKO Banku Polskiego wypracowała zysk na poziomie 3,25 mld zł. Tym samym, jako jedyna z największych grup bankowych w Polsce, poprawiła wynik w stosunku do ubiegłego roku.
 • Obiecujący początek roku dla eksporterów

  Obiecujący początek roku dla eksporterów

  - Mimo niekorzystnej sytuacji w otoczeniu zewnętrznym, eksport towarów z Polski wzrósł w 2014 r. o 5,7% (dane Eurostat/GUS), przy utrzymującej się dychotomii w handlu z UE i Rosją/Ukrainą.
 • Optymistyczne prognozy ekonomistów PKO Banku Polskiego

  W całym 2015 r. wzrost polskiego PKB powinien osiągnąć 3,6 proc. Spadek cen, który utrzyma się jeszcze na początku roku, wyhamuje. W efekcie RPP dokona obniżki stóp proc. o nie więcej niż 25-50 pb. Kurs EUR/PLN w drugiej połowie roku powinien ukształtować się na poziomie ok. 4,2. Dobra sytuacja gospodarcza w środowisku niskich stóp proc. stworzy korzystne warunki dla polskiego rynku akcji.
 • Od 27 stycznia do 30 czerwca br. PKO BP obniża spread

  Propozycje PKO Banku Polskiego dla klientów indywidualnych posiadających kredyt hipoteczny we franku szwajcarskim. Od 27 stycznia do 30 czerwca br. PKO Bank Polski będzie stosował 1% spread przy obsłudze kredytów hipotecznych udzielonych we franku szwajcarskim.
 • PKO Bank Polski i fundusz zarządzany przez Griffin Group podpisały list intencyjny dotyczący sprzedaży spółki Qualia Development

  PKO Bank Polski podpisał list intencyjny z funduszem z grupy Griffin, dotyczący sprzedaży spółki Qualia Development oraz wybranych aktywów nieruchomościowych banku. Transakcja jest kolejnym etapem realizacji strategii optymalizacji grupy kapitałowej banku.

Filmy - PKO BP SA (9)

 • PKO BP: Polska gospodarka rozpędza się

  Przez większość przyszłego roku stopy procentowe będą stabilne, natomiast pod koniec roku, po tym, jak wzrost gospodarczy przyspieszy, polityka pieniężna będzie stopniowo zacieśniana – zaznacza Radosław Bodys, główny ekonomista PKO BP.
 • Prezes PKO BP o przejęciu Nordei

  Warszawa. Nordea będzie wkrótce przejęta przez PKO BP. Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP argumentował, że zakup Nordei poszerzy udziały PKO w polskich aglomeracjach oraz zwiększy aktywa banku (TVN CNBC/x-news).
 • Resort skarbu chce połączenia Banku Pocztowego z PKO BP

  Ministerstwo Skarbu Państwa włącza się w rozmowy o ewentualnym połączeniu PKO BP i Banku Pocztowego. - Nie ma uzasadnienia biznesowego, ekonomicznego, by obie te instytucje działały osobno - twierdzi minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski. Na razie przeciwna przejęciu jest Poczta Polska, posiadacz większościowego pakietu akcji Banku Pocztowego, który odrzucił już dwie propozycje PKO BP.
 • PKO BP planuje rozwój przez fuzje i przejęcia

  Bank PKO BP rozważa kolejne fuzje i przejęcia, jeśli na polskim rynku usług finansowych pojawią się okazje korzystnych transakcji. Ze względu na strategiczne plany banku, który chce powiększyć portfel zamożnych klientów z dużych miast, dobrym kandydatem jest Bank Millennium. PKO BP złożył także nową ofertę Bankowi Pocztowemu. - PKO Bank Polski analizuje różne ścieżki rozwoju, ale oczywiście podstawowym scenariuszem naszego wzrostu jest dalsza realizacja strategii wzrostu organicznego, którą realizujemy w PKO Banku Polskim już od kilku lat. Natomiast biorąc pod uwagę szansę, które wynikają z okazji rynkowych, chcemy również zagrać wyraźną rolę na rynku fuzji i przejęć innych, mniejszych instytucji finansowych - mówi Agencji Informacyjnej Newseria wiceprezes banku, Jakub Papierski.