PKO BP SA

Synonimy:
PKO BP, PKO BP Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - PKO BP SA (496)

 • "Rzeczpospolita": Megafuzja PKO BP i Pekao

  "Rzeczpospolita": Megafuzja PKO BP i Pekao

  W przyszłym roku może powstać gigant z jedną trzecią udziałów w rynku i blisko 15 milionami klientów - informuje piątkowa "Rzeczpospolita". PKO BP i Bank Pekao SA zaprzeczają, że prowadzą rozmowy w sprawie fuzji - poinformowały banki w piątkowych komunikatach.
 • 25 najbardziej perspektywicznych startupów

  25 najbardziej perspektywicznych startupów

  Jeden z największych na świecie akceleratorów startupów, MassChallenge, ogłosił w programie Bridge to MassChallenge listę 25 najbardziej perspektywicznych startupów z Europy Środkowej. Partnerem w programie był PKO Bank Polski.
 • PKO BP stawia na obsługę w aplikacji mobilnej

  PKO BP stawia na obsługę w aplikacji mobilnej

  Już ponad 2 miliony klientów PKO BP korzysta z aplikacji mobilnej IKO. Przedstawiciele banku liczą na to, że za rok będą to już 3 miliony. W tym czasie pojawią się zupełnie nowe funkcje, obsługa w języku ukraińskim i rosyjskim oraz mobilna autoryzacja.
 • W najbliższych miesiącach ceny żywności prawdopodobnie nadal wysokie

  W najbliższych miesiącach ceny żywności prawdopodobnie nadal wysokie

  W najbliższych miesiącach ceny żywności prawdopodobnie nadal pozostaną "na wysokich poziomach" m.in. z powodu wysokich cen owoców (skutki wiosennych przymrozków) i tłuszczów jadalnych - ocenili ekonomiści z banku PKO BP w komentarzu do danych GUS.
 • Analitycy: Jeronimo ma środki by przejmować. Chce powtórzyć sukces Biedronki na innym rynku

  Analitycy: Jeronimo ma środki by przejmować. Chce powtórzyć sukces Biedronki na innym rynku

  Zdaniem analityków DM PKO BP, dynamika wzrostu sprzedaży sieci Biedronka wyhamuje już w drugim półroczu tego roku oraz jeszcze silniej w 2018 roku. Będzie to efekt między innymi wysokiej bazy, po kilku kwartałach dużych wzrostów. Zmniejszy się także liczba nowych otwarć w sieci - rocznie będzie ich nie więcej niż 70. Analitycy spodziewają się ponadto, że grupa Jeronimo Martins będzie posiadać wystarczająco dużo gotówki, by przejmować w regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
 • PKO BP zmienia serwis internetowy, ale rewolucji nie będzie

  PKO BP zmienia serwis internetowy, ale rewolucji nie będzie

  PKO BP, największy bank na rynku, zmienia system transakcyjny iPKO, ale będzie to robić etapami. Chodzi między innymi o to, żeby nie fundować klientom, którzy nabrali już pewnych nawyków, rewolucji. Docelowo powstanie wspólna platforma w technologii RWD, czyli dostosowująca się do ekranu urządzenia: komputera, tabletu czy smartfona, choć aplikacja IKO pozostanie. Jak podali przedstawiciele banku już niemal 30 proc. klientów, czyli 2,5 mln loguje się do banku z urządzeń mobilnych. Dotychczas aktywowali oni już 1,8 mln aplikacji mobilnych, ale spora grupa (około 740 tys.) korzysta z wersji "lait", czyli z serwisu internetowego przez urządzenia mobilne.
 • PKO BP: Sprawa wyłudzenia 10 mln zł wykryta przez służby banku

  PKO BP: Sprawa wyłudzenia 10 mln zł wykryta przez służby banku

  Sprawa wyłudzenia na szkodę banku PKO BP kredytów na kwotę ponad 10 mln zł została wykryta dzięki działaniom Departamentu Bezpieczeństwa PKO Banku Polskiego już w 2015 roku - głosi stanowisko PKO BP przekazane w środę PAP.
 • Zysk netto grupy PKO BP w 2017 r. może przekroczyć 3 mld zł

  Skonsolidowany zysk netto PKO BP za rok 2017 może przekroczyć 3 mld zł, a w 2018 roku, dzięki spodziewanej dalszej poprawie sytuacji gospodarczej Polski, możliwy jest dalszy wzrost wyników - poinformował PAP Biznes prezes banku Zbigniew Jagiełło.
 • Zysk PKO BP w drugim kwartale tego roku wyniósł 857 mln zł

  Zysk PKO BP w drugim kwartale tego roku wyniósł 857 mln zł

  Największy polski bank podał najnowsze dane dotyczące wyników finansowych. Zysk PKO BP w drugim kwartale tego roku wyniósł 857 mln zł
 • PKO BP zawiesi raty poszkodowanym w nawałnicach

  PKO BP zawiesi raty poszkodowanym w nawałnicach

  Gigantyczny rozmiar szkód po ostatnich nawałnicach, jakie przeszły nad częścią Polski, spowodował, że instytucje państwowe i komercyjne deklarują, że chcą wyciągnąć rękę do poszkodowanych.

Filmy - PKO BP SA (9)

 • PKO BP: Polska gospodarka rozpędza się

  Przez większość przyszłego roku stopy procentowe będą stabilne, natomiast pod koniec roku, po tym, jak wzrost gospodarczy przyspieszy, polityka pieniężna będzie stopniowo zacieśniana – zaznacza Radosław Bodys, główny ekonomista PKO BP.
 • Prezes PKO BP o przejęciu Nordei

  Warszawa. Nordea będzie wkrótce przejęta przez PKO BP. Zbigniew Jagiełło, prezes PKO BP argumentował, że zakup Nordei poszerzy udziały PKO w polskich aglomeracjach oraz zwiększy aktywa banku (TVN CNBC/x-news).
 • Resort skarbu chce połączenia Banku Pocztowego z PKO BP

  Ministerstwo Skarbu Państwa włącza się w rozmowy o ewentualnym połączeniu PKO BP i Banku Pocztowego. - Nie ma uzasadnienia biznesowego, ekonomicznego, by obie te instytucje działały osobno - twierdzi minister skarbu państwa Mikołaj Budzanowski. Na razie przeciwna przejęciu jest Poczta Polska, posiadacz większościowego pakietu akcji Banku Pocztowego, który odrzucił już dwie propozycje PKO BP.
 • PKO BP planuje rozwój przez fuzje i przejęcia

  Bank PKO BP rozważa kolejne fuzje i przejęcia, jeśli na polskim rynku usług finansowych pojawią się okazje korzystnych transakcji. Ze względu na strategiczne plany banku, który chce powiększyć portfel zamożnych klientów z dużych miast, dobrym kandydatem jest Bank Millennium. PKO BP złożył także nową ofertę Bankowi Pocztowemu. - PKO Bank Polski analizuje różne ścieżki rozwoju, ale oczywiście podstawowym scenariuszem naszego wzrostu jest dalsza realizacja strategii wzrostu organicznego, którą realizujemy w PKO Banku Polskim już od kilku lat. Natomiast biorąc pod uwagę szansę, które wynikają z okazji rynkowych, chcemy również zagrać wyraźną rolę na rynku fuzji i przejęć innych, mniejszych instytucji finansowych - mówi Agencji Informacyjnej Newseria wiceprezes banku, Jakub Papierski.