pielęgniarki

Synonimy:
pielegniarki, pielęganiarki pielęgniar pielęgniarka
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Pielęgniarki (684)

 • Jakie płace minimalne dla poszczególnych zawodów proponuje resort zdrowia?

  Jakie płace minimalne dla poszczególnych zawodów proponuje resort zdrowia?

  - Ministerstwo zdrowia opracowało propozycje systemowych rozwiązań gwarantujących minimalne wynagrodzenie pracownikom medycznym służby zdrowia; dochodzenie do docelowej wysokości byłoby rozłożone na etapy do 2021 r.
 • Pan hrabia i pielęgniarki. Po 5 latach studiów nie chcą być służącymi

  Pan hrabia i pielęgniarki. Po 5 latach studiów nie chcą być służącymi

  Nie chodzi wyłącznie o pieniądze. Pielęgniarki kończą 5-letnie studia, jednak lekarze cały czas widzą w nich tylko osoby mające usługiwać i im, i pacjentom - mówi w wywiadzie dla DGP Wojciech Szendzikowski, specjalista chorób wewnętrznych, lekarz izby przyjęć szpitala klinicznego w Łodzi.
 • Płaca i praca pielęgniarek w Polsce

  Płaca i praca pielęgniarek w Polsce

  24 maja 2016 roku w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie rozpoczął się protest pielęgniarek i położnych. Żądania strajkujących dotyczyły podwyżki płac, a także zwiększenia poziomu zatrudnienia w ich placówce. W sprawie głos zabrał minister zdrowia oraz premier, a w debacie publicznej rozgorzała dyskusja czy postulaty pielęgniarek są uzasadnione. Chociaż protest zawieszono, to spór nadal trwa. Wydarzenie to stanowi dobrą okazję, aby bliżej przyjrzeć się tej grupie zawodowej.
 • Paweł Kukiz: Pielęgniarki mają rację

  Szkoda, że wcześniejsze obietnice złożone pielęgniarkom nie zostały spełnione. Ale bardzo dobrze, że jest kompromis, kompromis to podstawa - mówił o porozumieniu w Centrum Zdrowia Dziecka Paweł Kukiz.
 • Nie ma porozumienia w Centrum Zdrowia Dziecka

  Nie ma porozumienia w Centrum Zdrowia Dziecka

  Spotkanie strajkujących pielęgniarek z dyrekcją Centrum Zdrowia Dziecka skończyło się bez osiągnięcia porozumienia. Pielęgniarki rozważają zaostrzenie akcji protestacyjnej.
 • Ile zarabiają pracownicy służby zdrowia?

  Ile zarabiają pracownicy służby zdrowia?

  Strajk pielęgniarek i położnych w Centrum Zdrowia Dziecka trwa od niemal tygodnia - od 24 maja, kiedy to personel, domagając się podwyżek i zwiększenia obsady kadrowej, zdecydował się na odejście od łóżek małych pacjentów.
 • ​Strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka: Komentarze

  ​Strajk pielęgniarek w Centrum Zdrowia Dziecka: Komentarze

  Sprawa protestujących pielęgniarek Centrum Zdrowia Dziecka zatacza coraz szersze kręgi i niemal z godziny na godzinę staje się coraz głośniejsza.
 • ​Pielęgniarki z CZD: Opieka w szpitalu jest zapewniona

  ​Pielęgniarki z CZD: Opieka w szpitalu jest zapewniona

  Nikomu w tym szpitalu nic się nie stało, opieka jest zapewniona - przekonują strajkujące pielęgniarki z CZD. Dodają, że w miniony weekend szpital działał tak, jak w inne świąteczne dni - dzieci były przyjmowane, przebywały na oddziałach.
 • Pielęgniarki: Dyrekcja CZD nie chce porozumienia

  Pielęgniarki: Dyrekcja CZD nie chce porozumienia

  ​Strajkujące pielęgniarki zarzucają dyrekcji Centrum Zdrowia Dziecka, że nie zależy jej na porozumieniu z personelem szpitala. Od wtorku w placówce trwa protest pielęgniarek, które domagają się poprawy warunków wynagrodzenia i pracy.
 • CZD: Dyrekcja zaproponowała rozwiązanie

  CZD: Dyrekcja zaproponowała rozwiązanie

  W dalszym ciągu jesteśmy otwarte na rozmowy, ale muszą one uwzględniać, realną, aktualną sytuację Instytutu - deklaruje dyrektor CZD Małgorzata Syczewska. W szpitalu kolejny dzień trwa strajk pielęgniarek, które domagają się podwyżek i poprawy warunków pracy.

Filmy - Pielęgniarki (15)