piana

Artykuły - Piana (942)

 • Szukaj czeskiego kranu - znajdziesz dobre piwo!

  Szukaj czeskiego kranu - znajdziesz dobre piwo!

  Czeskie piwo tylko w Czechach? Nic bardziej mylnego! Pilsner Urquell udowadnia, że również w Polsce możemy poczuć się jak w czeskiej hospodzie. Wszystko dzięki specjalnym kranom, pozwalającym napić się piwa nalewanego na cztery czeskie sposoby. Są już w 60 lokalach w całym kraju!
 • Jak ubić pianę z białek?

  Jak ubić pianę z białek?

  Ta z pozoru prosta czynność potrafi sprawić sporo kłopotów.
 • Polacy nie wierzą w jakość piwa z beczki

  Polacy nie wierzą w jakość piwa z beczki

  Od późnej wiosny aż do wczesnej jesieni właściciele lokali notują nawet 40% wzrosty sprzedaży złotego trunku. Jednak nadal część piwoszy nie ufa jakości piwa nalewanego z beczek.
 • Pięć mitów Inwestycji Polskich

  Pięć mitów Inwestycji Polskich

  Najnowszych pomysłów rządu co do tego, jak wykorzystać pozostały majątek Skarbu Państwa, słuchałem z niepokojem. Na ostatniej konferencji ministrów finansów i skarbu padło wiele sformułowań mocno wprowadzających opinię publiczną w błąd. Skomentujmy pięć z nich.
 • Jak na piwo to do pubu - choćby dla piany!

  Jak na piwo to do pubu - choćby dla piany!

  Jest integralną częścią piwa, cieszy oczy, dłużej utrzymuje bukiet chmielowego napoju a wytrawni piwosze nie wyobrażają sobie bez niej ulubionego trunku. Piwna piana - okazuje się, że aby była idealna, nad jej powstaniem musi pracować sztab specjalistów. Kompania Piwowarska zdradza sekrety korony piwa.
 • Sztuka serwowania piwa

  Sztuka serwowania piwa

  Racząc się piwem podczas upałów, warto pamiętać, że jest to produkt biologicznie delikatny. Jego serwowanie ma tak samo duży wpływ na jakość jak proces warzenia. Kompania Piwowarska zdradza, na co zwrócić uwagę w lokalu gastronomicznym, by wydobyć pełnię smaku z ulubionego piwa.
 • Piwny savoir-vivre. Przewodnik po piwnym szkle

  Piwny savoir-vivre. Przewodnik po piwnym szkle

  Szklanki, pokale, kufle... Mają różne kształty i rozmiary i od setek lat pijemy w nich piwo. Jednak rzadko kto wie, że rytuał doboru właściwego szkła do gatunku piwa jest tak samo ważny jak wybór odpowiedniego kieliszka do rodzaju wina. Szkło to jeden z najistotniejszych elementów piwnej kultury - właściwie dobrane wydobywa z niego aromat, smak i charakter.
 • Już pięć upadłych biur od początku lipca

  Już pięć upadłych biur od początku lipca

  Od początku lipca w finansowe tarapaty popadło pięć biur - dwa z Warszawy, dwa poznańskie i jedno z Oświęcimia.
 • Pięciu oskarżonych o wyprodukowanie 300 kg amfetaminy

  O wyprodukowanie co najmniej 300 kg amfetaminy oskarżyła Prokuratura Apelacyjna w Lublinie pięciu mężczyzn, którzy w 2010 r. wytwarzali narkotyk w gminie Długosiodło na Mazowszu.
 • Księgi podatkowe i faktury trzymaj przez co najmniej pięć lat

  Księgi podatkowe i faktury trzymaj przez co najmniej pięć lat

  Fiskus ma pięć lat na sprawdzenie prawidłowości dokonanych przez podatników rozliczeń. Przez taki czas należy przechowywać księgi podatkowe i inne dokumenty np. faktury VAT i rachunki, które stanowiły podstawę dokonanych zapisów księgowych. Okres ten może się wydłużyć np. gdy zostanie wszczęte postępowanie egzekucyjne.

Filmy - Piana (7)

 • Kąpiel małego dziecka nie musi być udręką

  Jeśli jest jakiś sekretny sposób na dobry humor to naszym zdaniem jest to usłyszenie śmiechu dziecka. Kiedy tata zaczął bawić się pianą i dmuchać nią przy swoim dziecku, maleństwo nie mogło powstrzymać śmiechu.
 • Piana party w podstacji energetycznej

  W jednym z budynków w Stanach Zjednoczonych doszło do wybuchu transformatora, po którym systemy gaśnicze zaczęły generować pianę. Ilość jaka się narobiła zaczęła wychodzić przed budynek i unosić się w górę, przypominając śnieg.
 • Pianka Poliuretanowa PUR

  Proces izolacji natryskową pianką poliuretanową różnych budynków i powierzchni. Możliwości zastosowania tego materiału do wykonania termoizolacji i hydroizolacji. Źródło: http://www.eko-pur.pl/pianka-poliuretanowa.htm
 • "Wpieniony" kierowca autobusu

  Mieszkanka Anglii Rosie Lowery jechała do szkoły tuż po tym, jak ustał sztorm. Jej autobus natknął się na zjawiskowe złoża morskiej piany. Nagranie przedstawia niebezpieczne warunki, z jakimi kierowca musiał się zmagać, prowadząc o poranku autobus pełen podekscytowanych uczniów (STORYFUL/x-news). UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.