Parlament Europejski

Synonimy:
parlament euuropejski, PE
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Parlament Europejski (2266)

 • Państwowa sieć do blokowania internetu

  Państwowa sieć do blokowania internetu

  Urzędnicy będą mogli nakazać usunięcie z sieci strony adresowanej do konsumentów lub doprowadzić do zmiany znajdujących się na niej treści. Nowe uprawnienia dla UOKiK wynikają z rozporządzenia uchwalonego przez Parlament Europejski.
 • Parlament Europejski za zerową emisją gazów cieplarnianych dla UE do 2050 r.

  Parlament Europejski za zerową emisją gazów cieplarnianych dla UE do 2050 r.

  UE powinna mieć ambitniejsze cele klimatyczne; musi rozwinąć strategię "zero emisji" do 2050 r., a także podwyższyć swoje plany dotyczące zmniejszenia emisji do 2030 - podkreślił Parlament Europejski w rezolucji przyjętej w środę w Strasburgu.
 • PE wzywa KE i rządy unijnych państw do przeciwstawienia się Nord Stream 2

  PE wzywa KE i rządy unijnych państw do przeciwstawienia się Nord Stream 2

  - Najwyższy czas, żeby KE i rządy państw unijnych powiedziały stop projektowi Nord Stream 2 - wzywali w czwartek europosłowie zasiadający w głównych frakcjach w PE. W czasie dyskusji krytykowane były Niemcy za sprzeciw wobec mandatu do rozmów z Rosją dla KE.
 • Parlament Europejski za bezpłatnym Wi-Fi w przestrzeni publicznej

  Parlament Europejski za bezpłatnym Wi-Fi w przestrzeni publicznej

  Parlament Europejski przegłosował we wtorek propozycję wprowadzenia mechanizmu finansowania miejsc, gdzie udostępniany będzie bezpłatny bezprzewodowy dostęp do internetu. Koszt inwestycji, które umożliwią powstanie 6 tys. miejsc dostępowych, to 120 mln euro.
 • Tajani: Trzeba skończyć z "azylowym shoppingiem"

  Tajani: Trzeba skończyć z "azylowym shoppingiem"

  Przewodniczący Parlamentu Europejskiego Antonio Tajani w wywiadzie dla niemieckich mediów opowiedział się w poniedziałek za pomysłem ujednolicenia świadczeń dla uchodźców w krajach UE, którego brak doprowadził do "azylowego shoppingu". Chce też przeznaczyć więcej środków na ochronę węgierskiej granicy.
 • PE: Sprzęt ma się rzadziej psuć, a naprawy mają być tańsze

  PE: Sprzęt ma się rzadziej psuć, a naprawy mają być tańsze

  Większość Europejczyków wolałaby zanieść do serwisu zepsuty sprzęt, ale często koszty naprawy są tak duże, że decydują się kupić nowy. Parlament Europejski chce to zmienić - we wtorek przyjęto rezolucję z apelem, by części zamienne były tańsze, a same produkty rzadziej się psuły.
 • Siedziba PE do wyburzenia? Europosłowie kwestionują bezpieczeństwo

  Siedziba PE do wyburzenia? Europosłowie kwestionują bezpieczeństwo

  ​Eurodeputowani boją się zamachu terrorystycznego i ze względów bezpieczeństwa zastanawiają się nad zburzeniem obecnej siedziby PE i wybudowaniem nowej. Koszt: pół miliarda euro z kieszeni europejskich podatników, czyli także naszych... - donosi korespondentka RMF FM Katarzyna Szymańska-Borginon.
 • Parlament Europejski za zniesieniem ograniczeń w dostępie do filmów i seriali w sieci

  Parlament Europejski za zniesieniem ograniczeń w dostępie do filmów i seriali w sieci

  Parlament Europejski zagłosował w czwartek ws. przepisów dotyczących zniesienia geoblokowania. Dzięki nim użytkownicy z UE, którzy zapłacili za dostęp do filmów lub seriali publikowanych w sieci, będą mogli obejrzeć je również podczas podróży za granicę.
 • Kiedy skończy się "wędrowny cyrk" PE? Kosztuje grube miliony

  Kiedy skończy się "wędrowny cyrk" PE? Kosztuje grube miliony

  Raz w miesiącu 751 deputowanych do PE, z asystentami i stertami dokumentów przenosi się z Brukseli do Strasburga. PE chcę wreszcie skończyć z tymi kosztownymi procesjami, korzystając z szansy, jaką daje Brexit.
 • Parlament Europejski wypowiada wojnę "fake news"

  Parlament Europejski wypowiada wojnę "fake news"

  ​Europarlament chce włączyć się w działania przeciwko mowie nienawiści i "fake news" rozprzestrzeniającym się w internecie. Europosłowie proponują m.in. usuwanie nieprawdziwych wiadomości z sieci i nakładanie kar finansowych na platformy publikujące takie treści.

Filmy - Parlament Europejski (68)