parkowanie

Artykuły - Parkowanie (134)

 • W soboty bez opłat za parkowanie

  W soboty bez opłat za parkowanie

  W soboty, niedziele i święta gminy nie będą mogły pobierać opłat w strefach płatnego parkowania - zakłada senacki projekt nowelizacji ustawy o drogach publicznych. Chodzi o rozwianie wątpliwości interpretacyjnych.
 • Wiceminister Słowik: Nowe limity urealnią wysokość opłat za parkowanie w miastach

  Wiceminister Słowik: Nowe limity urealnią wysokość opłat za parkowanie w miastach

  - Obecny limit opłat za parkowanie w centrach miast już nie spełnia swojej funkcji - ocenił wiceminister rozwoju Witold Słowik. Dodał, że podniesienie pułapu dopuszczalnych opłat za parkowanie w miastach nie oznacza ich automatycznego wzrostu.
 • "Rzeczpospolita": MIB chce zrównać kierowców Ubera z taksówkarzami

  "Rzeczpospolita": MIB chce zrównać kierowców Ubera z taksówkarzami

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa zamierza zrównać kierowców Ubera z taksówkarzami pisze czwartkowa "Rzeczpospolita".Większość kierowców jeżdżących z tą aplikacją może stracić pracę.
 • Parkowanie samochodu poza siedzibą firmy

  Parkowanie samochodu poza siedzibą firmy

  Sporządzenie stosownych umów określających zasady korzystania z pojazdów, wprowadzenie zasad używania samochodów do celów służbowych oraz monitorowanie przez podatnika ilości zużytego paliwa - mogą stanowić wystarczające i obiektywne środki dla zabezpieczenia wykorzystania przedmiotowych pojazdów do celów działalności gospodarczej.
 • Dom z dużym garażem

  Dom z dużym garażem

  Jak wiadomo przemysł samochodowy bardzo się rozwinął na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Obecnie samochody są dostępne dla każdego. Co więcej, wiele rodzin posiada dwa, a nawet trzy samochody.
 • Mandat za parkowanie bez opłaty? Jest na to sposób!

  Mandat za parkowanie bez opłaty? Jest na to sposób!

  Nie każdy postój w strefie płatnego parkowania, bez wnoszenia przez kierowcę pojazdu stosownej opłaty, może być podstawą do ukarania go mandatem!
 • 1000 zł kary za parkowanie na trawniku?

  1000 zł kary za parkowanie na trawniku?

  Szykują się kolejne zmiany przepisach dotyczących parkowania. Krakowski poseł Platformy Obywatelskiej - Bogusław Sonik - chce zaostrzenia kar za parkowanie w miejscach do tego niewyznaczonych.
 • Czy płatne parkowanie w soboty jest legalne?

  Czy płatne parkowanie w soboty jest legalne?

  Prokuratura Krajowa zleciła podległym prokuratorom analizę uchwał samorządów terytorialnych dotyczących stref płatnego parkowania. Chodzi o kwestie pobierania w niektórych gminach opłat za parkowanie w soboty. Według PK nie powinno to mieć miejsca.
 • Aplikacja poinformuje o wolnych miejscach parkingowych

  Aplikacja poinformuje o wolnych miejscach parkingowych

  Kierowcy w Piekarach Śląskich od piątku mogą korzystać z darmowej aplikacji mobilnej Parkenizer, która wskazuje w centrum miasta wolne miejsca parkingowe i doprowadza do nich. To część wdrażanego tam właśnie Systemu Dynamicznej Informacji Parkingowej.
 • Szokujące dane. Aż 1/4 kierowców nie potrafi zaparkować!

  Szokujące dane. Aż 1/4 kierowców nie potrafi zaparkować!

  Umiejętne parkowanie jest równie ważnym elementem bezpiecznej jazdy, jak poruszanie się po drogach. Tymczasem - jak wynika z badań przeprowadzonych wśród Brytyjczyków - aż jeden na czterech kierowców miewa poważne problemy z manewrami na parkingach!

Filmy - Parkowanie (58)