parasol

Artykuły - Parasol (54)

Filmy - Parasol (3)

  • Harcerze z Szarych Szeregów wspominają czas powstania warszawskiego

    W czasie Powstania Warszawskiego harcerze z Szarych Szeregów pomagali powstańcom przenosząc meldunki, opiekując się rannymi, roznosząc ulotki z informacjami dla cywilów. Grupy szturmowe, w tym słynne bataliony "Zośka" i "Parasol", dokonywały akcji dywersyjnych i bojowych, wysadzając faszystowskie obiekty wojskowe, odbijając więźniów i dokonując zamachów na funkcjonariuszy niemieckich. Po latach, wspominając czas powstania, dawni harcerze z Szarych Szeregów opowiadają m.in. o roli wychowania, jakie odebrali w swoich domach i patriotyzmie, który zaszczepiali w nich nauczyciele i starsi koledzy. Wspominają: Maria Chojecka, Danuta Rossmanowa, Tadeusz Filipkowski, Tadeusz Jarosz, Tymoteusz Duchowski (Fundacja Filmowa Armii Krajowej/x-news).
  • Pierwszy dzień powstania warszawskiego oczami Szarych Szeregów

    W czasie powstania warszawskiego harcerze z Szarych Szeregów pomagali powstańcom przenosząc meldunki, opiekując się rannymi, roznosząc ulotki z informacjami dla cywilów. Grupy szturmowe, w tym słynne bataliony "Zośka" i "Parasol", dokonywały akcji dywersyjnych i bojowych, wysadzając faszystowskie obiekty wojskowe, odbijając więźniów i dokonując zamachów na funkcjonariuszy niemieckich. Po latach, wspominając czas powstania, dawni harcerze z Szarych Szeregów opowiadają m.in. o roli wychowania, jakie odebrali w swoich domach i patriotyzmie, który zaszczepiali w nich nauczyciele i starsi koledzy. Wspominają: Tadeusz Sułowski, Stanisław Krupa, Tytus Karlikowski, Tadeusz Jarosz (Fundacja Filmowa Armii Krajowej/x-news).
  • Jak bronić się przy użyciu parasola?

    Jarosław Rogowski, ekspert do spraw bezpieczeństwa w Global Krav Maga Academy, pokazuje, jak bronić się przed napastnikiem przy użyciu parasola lub kija (Dzień Dobry TVN/x-news).