papież

Artykuły - Papież (4073)

 • Siostra papieża ujawnia kulisy konklawe z 2013 roku

  Siostra papieża ujawnia kulisy konklawe z 2013 roku

  Przed konklawe w 2013 roku Benedykt XVI, który ustąpił wtedy z urzędu, poprosił kardynała Jorge Bergoglio, by w razie wyboru uszanował decyzję kardynałów. Ujawniła to siostra papieża Franciszka, Maria Elena Bergoglio.
 • ŚDM - na efekt kuli śnieżnej musimy poczekać

  ŚDM - na efekt kuli śnieżnej musimy poczekać

  Za wcześnie jest, aby w tym roku mówić o turystycznym efekcie Światowych Dni Młodzieży. Należy jednak takiego efektu oczekiwać w kolejnych latach - ocenia dr Krzysztof Borkowski z Zakładu Obsługi Ruchu Turystycznego krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.
 • Watykan: Papież wybrał nowego prefekta Kongregacji Nauki Wiary

  Watykan: Papież wybrał nowego prefekta Kongregacji Nauki Wiary

  Nowym prefektem Kongregacji Nauki i Wiary został Luis Francisco Ladaria Ferrer – poinformował Watykan. Hiszpański arcybiskup zastąpi na tym stanowisku kardynała Gerharda Ludwiga Muellera z Niemiec.
 • Papież Franciszek - żaden chrześcijanin nie może uchylać się przed pomocą ubogim

  Papież Franciszek - żaden chrześcijanin nie może uchylać się przed pomocą ubogim

  W orędziu na I Światowy Dzień Ubogich papież Franciszek napisał, że żaden chrześcijanin nie może uchylać się przed nakazem pomagania najbiedniejszym. Przypomniał, że powołaniem ludzi Kościoła jest "naśladowanie Jezusa ubogiego".
 • Dzieci z Fatimy zostaną ogłoszone świętymi

  Dzieci z Fatimy zostaną ogłoszone świętymi

  Dwoje z trzech portugalskich dzieci, które równo sto lat temu miały być świadkami objawień Matki Bożej w Fatimie, będzie wyniesione na ołtarze 13 maja. Decyzję ogłosił papież Franciszek.
 • Papież Franciszek: Świat nienawidzi chrześcijan

  Papież Franciszek: Świat nienawidzi chrześcijan

  ​Papież Franciszek powiedział w poniedziałek wiernym, że "świat nienawidzi chrześcijan z tego samego powodu, z jakiego nienawidził Jezusa". "On przyniósł światło Boga, a świat woli mrok, by ukryć swe nikczemne uczynki" - mówił papież w Watykanie.
 • Trzęsienie ziemi we Włoszech: Papież zrezygnował z katechezy

  Trzęsienie ziemi we Włoszech: Papież zrezygnował z katechezy

  Papież Franciszek wyraził żal podczas środowej audiencji generalnej z powodu tragicznego trzęsienia ziemi, które nawiedziło środkowe Włochy. Zrezygnował z katechezy, by modlić się z zebranymi na placu Świętego Piotra za ofiary kataklizmu.
 • Watykan: Papież zaprosił 21 Syryjczyków na wspólny obiad

  Watykan: Papież zaprosił 21 Syryjczyków na wspólny obiad

  Papież Franciszek zjadł obiad z 21 syryjskimi uchodźcami, którzy zamieszkali w Rzymie i są pod opieką katolickiej Wspólnoty Świętego Idziego. Wśród nich znalazła się grupa Syryjczyków, których papież zabrał na pokład samolotu wracając z greckiej wyspy Lesbos.
 • ŚDM: Nawet 1,5 miliona wiernych na niedzielnej mszy w Brzegach

  ŚDM: Nawet 1,5 miliona wiernych na niedzielnej mszy w Brzegach

  Od półtora miliona do 1 mln 800 tys. pielgrzymów spodziewają się organizatorzy ŚDM na niedzielnych uroczystościach z papieżem Franciszkiem w Campusie Misericordiae w Brzegach. Dementują również przy tym informacje, że miejsce uroczystości mogłoby zostać zmienione na krakowskie Błonia.

Filmy - Papież (35)

 • Gian Franco Svidercoschi: Teraz mamy do czynienia z Kościołem prawdziwie światowym

  - Patrzę teraz na Kościół jak na taki wielki plac budowy, na którym wznosi się wiele obiektów, ale nie widać jeszcze efektu docelowego - powiedział w "Dzień Dobry TVN" Gian Franco Svidercoschi. - Kościół teraz cieszy się czymś, czego nie było cztery lata temu, wiarygodnością - podkreślił pisarz i watykanista. Co według niego łączy i różni papieży Jana Pawła II, Benedykta XVI i Franciszka? Jakie zadanie stoi przed papieżem Franciszkiem? Czy jest możliwe zniesienie celibatu? W studiu programu rzecznik Pallotynów ks. Grzegorz Kurp wyjaśnił, dlaczego papież Franciszek został nazwany heretykiem. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Znamy szczegóły wizyty papieża w byłym obozie koncentracyjnym

  Dyrektor Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau przedstawił plan wizyty papieża Franciszka w byłym obozie koncentracyjnym. - Papież przejdzie przez bramę ze słynnym napisem "Arbeit macht frei", a stamtąd uda się pod blok jedenasty, który był swojego rodzaju karcerem - tłumaczył na konferencji prasowej dyrektor Piotr Cywiński.
 • Pierwszy dzień papieskiej wizyty w Polsce - podsumowanie

  Ceremonia powitania na międzynarodowym lotnisku Jana Pawła II w Krakowie-Balicach, oficjalne przyjęcie na Zamku Królewskim na Wawelu z udziałem przedstawicieli władz, społeczeństwa cywilnego i korpusu dyplomatycznego, kurtuazyjna wizyta u prezydenta, spotkanie z Konferencją Episkopatu Polski oraz w "Oknie Papieskim" z wiernymi zgromadzonymi na placu przed Domem Arcybiskupim - złożyły się na pierwszy dzień wizyty Franciszka w Polsce z okazji 31. Światowych Dni Młodzieży w Krakowie (KAI).
 • Papież Francieszek wylądował w Krakowie!

  Samolot z papieżem Franciszkiem wylądował już na lotnisku w podkrakowskich Balicach. Przywitała go m.in. para prezydencka i premier RP Beata Szydło.