papież

Artykuły - Papież (4071)

Filmy - Papież (35)

 • Znamy szczegóły wizyty papieża w byłym obozie koncentracyjnym

  Dyrektor Miejsca Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau przedstawił plan wizyty papieża Franciszka w byłym obozie koncentracyjnym. - Papież przejdzie przez bramę ze słynnym napisem "Arbeit macht frei", a stamtąd uda się pod blok jedenasty, który był swojego rodzaju karcerem - tłumaczył na konferencji prasowej dyrektor Piotr Cywiński.
 • Pierwszy dzień papieskiej wizyty w Polsce - podsumowanie

  Ceremonia powitania na międzynarodowym lotnisku Jana Pawła II w Krakowie-Balicach, oficjalne przyjęcie na Zamku Królewskim na Wawelu z udziałem przedstawicieli władz, społeczeństwa cywilnego i korpusu dyplomatycznego, kurtuazyjna wizyta u prezydenta, spotkanie z Konferencją Episkopatu Polski oraz w "Oknie Papieskim" z wiernymi zgromadzonymi na placu przed Domem Arcybiskupim - złożyły się na pierwszy dzień wizyty Franciszka w Polsce z okazji 31. Światowych Dni Młodzieży w Krakowie (KAI).
 • Papież Francieszek wylądował w Krakowie!

  Samolot z papieżem Franciszkiem wylądował już na lotnisku w podkrakowskich Balicach. Przywitała go m.in. para prezydencka i premier RP Beata Szydło.
 • Kraków czeka na papieża. Wzmożone kontrole na ulicach

  Zamknięte ulice, wzmożone kontrole i policja, kierująca ruchem - Kraków czeka na przyjazd papieża. Będzie to pierwsza wizyta Franciszka w Polsce. Atmosfera oczekiwania jest widoczna w całym Krakowie, ozdobionym papieskimi biało-żółtymi flagami. Na razie w mieście świeci słońce, chociaż synoptycy zapowiadają burze i deszcz. Nie przeraża to jednak setek tysięcy pielgrzymów, którzy przyjechali, by uczestniczyć w Światowych Dniach Młodzieży i spotkaniu z papieżem.