Państwo Islamskie

Artykuły - Państwo Islamskie (563)

 • ​Rosja: Zrozpaczone matki szukają córek, które dołączyły do ISIS

  ​Rosja: Zrozpaczone matki szukają córek, które dołączyły do ISIS

  W Rosji doszło do spotkania matek, których córki dołączyły w Syrii i Iraku do tzw. Państwa Islamskiego, z kremlowskimi oficjelami - informuje AFP.
 • ​Syria: Trwające od trzech lat oblężenie Dajr az-Zaur bliskie końca

  ​Syria: Trwające od trzech lat oblężenie Dajr az-Zaur bliskie końca

  W niedzielę wieczorem armia syryjska (SAA) zbliżyła się na odległość pięciu kilometrów od oblężonej od ponad trzech lat przez Państwo Islamskie (IS) rządowej enklawy w Dajr az-Zaur. Przerwanie oblężenia będzie jednak dopiero początkiem bitwy o kontrolę nad całym miastem.
 • ​Państwo Islamskie zadeklarowało odpowiedzialność za atak nożownika w Brukseli

  ​Państwo Islamskie zadeklarowało odpowiedzialność za atak nożownika w Brukseli

  Państwo Islamskie (IS) zadeklarowało odpowiedzialność za dokonany w piątek w Brukseli atak z użyciem noża na trzech belgijskich żołnierzy, z których jeden zastrzelił napastnika - podała w sobotę należąca do tej organizacji agencja prasowa Amak.
 • Syria: Wojska rządowe wyparły ISIS z prowincji Hims

  Syria: Wojska rządowe wyparły ISIS z prowincji Hims

  Armia syryjska i wspierające ją oddziały sojusznicze wyparły bojowników tzw. Państwa Islamskiego (ISIS) z ostatniego dużego miasta w prowincji Hims - poinformowało w sobotę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka. Armia kontynuuje ofensywę przeciwko ISIS na wschodzie kraju.
 • ​NATO przystępuje do koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu

  ​NATO przystępuje do koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu

  28 krajów NATO podjęło w środę decyzję o przyłączeniu się Sojuszu do międzynarodowej koalicji przeciwko dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) - podały źródła dyplomatyczne. Decyzję mają zatwierdzić w czwartek przywódcy na szczycie NATO w Brukseli.
 • Zamach w Manchesterze. Państwo Islamskie przyznało się do ataku

  Zamach w Manchesterze. Państwo Islamskie przyznało się do ataku

  Państwo Islamskie (IS) przyznało się we wtorek do przeprowadzenia dzień wcześniej w Manchesterze ataku bombowego, jednak amerykański wywiad nie zdołał jeszcze potwierdzić, czy IS w istocie stało za zamachem - powiedział dyrektor Wywiadu Narodowego USA Dan Coats. Brytyjska policja podała z kolei, że aresztowano 23-letniego mężczyznę, który zdaniem śledczych ma związek z poniedziałkowym zamachem. Poinformowano także, że zamachu dokonał 22-letni Salman Abedi.
 • W oblężonym Mosulu zginął mufti Państwa Islamskiego

  W oblężonym Mosulu zginął mufti Państwa Islamskiego

  Obdarzony dużą władzą mufti Państwa Islamskiego (IS), powołany do wydawania fatw, edyktów religijnych, na północy Iraku, Abdullah al-Badrani, zginął w bombardowaniu zachodniego Mosulu obleganego przez armię rządową - poinformowało irackie źródło wojskowe.
 • Zamach na piłkarzy Borussii Dortmund. Sportowcy na liście śmierci Państwa Islamskiego

  Zamach na piłkarzy Borussii Dortmund. Sportowcy na liście śmierci Państwa Islamskiego

  Niemiecka policja ujawniła, że w liście znalezionym w miejscu zamachu na autokar Borussii Dortmund są groźby kolejnych aktów terroru. Napisano w nim, że od teraz sportowcy i inni celebryci w Niemczech i "państwach-krzyżowcach" są na liście śmierci Państwa Islamskiego.
 • Ponad 900 niemieckich dżihadystów walczy w Syrii i Iraku

  Ponad 900 niemieckich dżihadystów walczy w Syrii i Iraku

  Liczba dżihadystów, którzy od początku konfliktu wyjechali z Niemiec do Syrii i Iraku, by wspierać Państwo Islamskie, wzrosła do 910 - podał w piątek "Der Spiegel", powołując się na dane Niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji. Około 145 z nich zginęło w walce.

Filmy - Państwo Islamskie (34)