państw

Artykuły - Państw (0)

 • Państwa UE przyjęły dyrektywę przeciwko optymalizacji podatkowej

  Państwa UE przyjęły dyrektywę przeciwko optymalizacji podatkowej

  Przedstawiciele państw unijnych przyjęli w poniedziałek regulacje, które mają pomóc w walce z unikaniem opodatkowania przez wielonarodowe koncerny. Dzięki nowym przepisom korporacjom ma być trudniej korzystać z różnic w regulacjach w UE i krajach trzecich.
 • W Brukseli przegłosowano zaostrzenie norm emisji dla elektrowni; Polskę może to kosztować 10 mld zł

  W Brukseli przegłosowano zaostrzenie norm emisji dla elektrowni; Polskę może to kosztować 10 mld zł

  Przedstawiciele państw członkowskich przegłosowali w piątek nowe standardy zaostrzające normy emisji dla przemysłu, w tym elektrowni węglowych. Polska i kilka innych państw były temu przeciwne. Według resortu środowiska może nas to kosztować 10 mld zł.
 • Nowe rosyjskie gazociągi służą m.in. antagonizowaniu państw UE - OSW

  Nowe rosyjskie gazociągi służą m.in. antagonizowaniu państw UE - OSW

  Plany budowy nowych gazociągów z jednej strony służą umacnianiu wpływów Moskwy w wybranych państwach UE, z drugiej - antagonizowaniu państw Wspólnoty. Dzięki nowym połączeniom Rosji udałoby się ograniczyć, a w perspektywie wyeliminować, tranzyt gazu przez Ukrainę - napisano w raporcie OSW.
 • Polska w ogonie państw europejskich pod względem zasobów wody

  Polska w ogonie państw europejskich pod względem zasobów wody

  Choć trudno w to uwierzyć, to jednak pod względem posiadanych zasobów wody Polska ma jej tyle, co Egipt. Latem 2015 roku niski stan polskich rzek bezpośrednio zagroził bezpieczeństwu energetycznemu kraju, jednoznacznie dając wszystkim do zrozumienia, że mamy do czynienia z bardzo złożonym problemem.
 • Umowy gazowe pod lupą Komisji Europejskiej

  Umowy gazowe pod lupą Komisji Europejskiej

  Parlament Europejski zatwierdził przepisy, które zwiększą bezpieczeństwo energetyczne w Unii Europejskiej. Zdaniem ekspertów, to pierwszy krok w układance, która ma pomóc UE zabezpieczać się przed rozgrywaniem poszczególnych państw członkowskich przez Rosję. Do tej pory państwa członkowskie mogły zgłaszać Brukseli porozumienia, jednak robiły to już po ich zawarciu. W konsekwencji wiele z tych umów zawierało niedozwolone klauzule, które już po fakcie było bardzo trudno wyeliminować.
 • Koniec tajemnicy bankowej. Nikt już nie ukryje majątku

  Koniec tajemnicy bankowej. Nikt już nie ukryje majątku

  Polski podatnik nie ukryje majątku za granicą, a zagraniczny - w Polsce. Urzędnicy ze 101 państw wymienią się informacjami o stanie kont obcych rezydentów.
 • Państwo i biznes: Spirala nieufności

  Państwo i biznes: Spirala nieufności

  Politycy i urzędnicy narzekają na przedsiębiorców, biznesmeni obawiają się urzędników. A wszyscy zapominają, że kapitalizm bez kapitału społecznego jest mocno ułomny. Niby wszyscy gramy do jednej bramki. Chodzi o to, by - odwołując się do hasła z czasów słusznie minionych - Polska rosła w siłę, a ludziom żyło się dostatniej.
 • Wielką Brytanię częściej opuszczają emigranci z Europy Środkowej i Wschodniej

  Wielką Brytanię częściej opuszczają emigranci z Europy Środkowej i Wschodniej

  Wzrosła liczba Polaków, Czechów czy Słowaków opuszczających Wielką Brytanię. Opublikowane dziś dane pokazują, że łącznie wyjechało 39 tysięcy obywateli krajów tak zwanej unijnej ósemki - czyli państw, które dołączyły do Wspólnoty w 2004 roku.
 • Prawie 30 mln euro kary dla Austrii za błędne dane o deficycie - Komisja Europejska

  Prawie 30 mln euro kary dla Austrii za błędne dane o deficycie - Komisja Europejska

  Komisja Europejska chce nałożyć na Austrię karę w wysokości 29,8 mln euro za przekazanie wprowadzających w błąd danych dotyczących deficytu i zadłużenia. Decyzja w tej sprawie należy do Rady UE, czyli rządów państw członkowskich.
 • Kanał V4 TV od TVP ma ruszyć w 2018 roku

  Kanał V4 TV od TVP ma ruszyć w 2018 roku

  15 lutego br. Telewizja Polska włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Wyszehradzkiego, emitując w swoich kanałach (TVP1, TVP2, TVP3, TVP Polonia, TVP Historia i TVP Info) specjalne materiały poświęcone współpracy państw z Europy Środkowej. W związku z obchodami na antenie TVP Info gościł Marcin Stefaniak, pełnomocnik zarządu TVP do spraw telewizji wyszehradzkiej (V4 TV), projektu mediowego, który ma przybliżać Europejczykom kraje regionu.

Filmy - Państw (1)