paliwa

Artykuły - Paliwa (1208)

 • Arabia Saudyjska wzmacnia ochronę swoich naftociągów - ropa drożeje

  Arabia Saudyjska wzmacnia ochronę swoich naftociągów - ropa drożeje

  Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku drożeje w reakcji na informacje, że Arabia Saudyjska wzmacnia ochronę swoich naftociągów po tym, jak Bahrajn oskarżył Iran o podpalenie ropociągu łączącego ten kraj z Arabią Saudyjską - podają maklerzy.
 • Gwałtowny wzrost cen paliw na stacjach

  Gwałtowny wzrost cen paliw na stacjach

  Od końca października na krajowym rynku paliw obserwujemy wyraźne pogorszenie nastrojów, ale to ten tydzień na stacjach przynosi największe i to niekorzystne zmiany dla kierowców. Benzyny drożeją średnio o 10 - 11 gr/l, olej napędowy o 11 gr/l i autogaz o 4 g/l.
 • Uwaga na kolejną falę podwyżek cen paliw. 5 zł znów straszy

  Uwaga na kolejną falę podwyżek cen paliw. 5 zł znów straszy

  Rosnące prawdopodobieństwo przedłużenia porozumienia o ograniczeniu wydobycia ropy naftowej nałożyło się na wzrost ryzyka geopolitycznego w Zatoce Perskiej. W efekcie zwiększają się ceny paliw na rynkach globalnych, co oznacza gwałtowne podwyżki kosztów tankowania dla kierowców również w Polsce - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Niepokojąca prognoza dla rynku paliw

  Niepokojąca prognoza dla rynku paliw

  Paliwa będą drożeć. Do końca roku groźba przekroczenia poziomu 5 zł jednak mało realna.
 • Fuzja PERN i OLPP - będą duże inwestycje

  Fuzja PERN i OLPP - będą duże inwestycje

  PERN, regionalny lider logistyki surowcowej, po połączeniu z OLPP, największym w kraju przedsiębiorstwem w obszarze magazynowania paliw płynnych, zapowiada duże inwestycje. W ciągu 4 lat na rozbudowę infrastruktury zbiornikowej, projekty z zakresu automatyzacji procesów przesyłu i magazynowania oraz cyberbezpieczeństwa ma trafić 2 mld zł, z czego 500 mln zł w najbliższym roku. Wszystko to przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego kraju - podkreślają przedstawiciele spółki.
 • Ameryka zalewa rynki tanim paliwem

  Ameryka zalewa rynki tanim paliwem

  - Ropa na giełdzie paliw w Nowym Jorku tanieje w reakcji na obawy, że nadpodaż surowca na globalnych rynkach utrzyma się, a przyczyni się do tego m.in. rekordowy eksport amerykańskiej ropy - podają maklerzy.
 • Diesel droższy niż benzyna? O to grają spekulanci

  Diesel droższy niż benzyna? O to grają spekulanci

  Po huraganie Harvey, który zaburzył proces produkcji paliw na amerykańskim wybrzeżu, kierowcy mają kolejne powody do obaw. Silny wzrost popytu na diesla po obu stronach Atlantyku oraz rekordy pozycji spekulacyjnych nastawionych na wzrost tego paliwa mogą oznaczać wyraźny wzrost ceny oleju napędowego - pisze Marcin Lipka, główny analityk Cinkciarz.pl.
 • Ministerstwo Finansów planuje zachęty podatkowe

  Ministerstwo Finansów planuje zachęty podatkowe

  Ministerstwo Finansów planuje zachęty podatkowe dla rozwiązań proekologicznych m.in. zerową stawkę akcyzy na CNG - sprężony gaz ziemny, zwolnienie z akcyzy aut elektrycznych, czy wyższą kwotę amortyzacji dla samochodów elektrycznych - zapowiedział PAP wiceminister finansów Wiesław Janczyk.
 • Wodór zmieni oblicze motoryzacji?

  Wodór zmieni oblicze motoryzacji?

  Wodór zmienia oblicze motoryzacji. Zdaniem ekspertów, ten sposób napędzania aut będzie dotyczył także autobusów i ciężarówek.
 • Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników OLPP zdecydowało o połączeniu z PERN

  Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników OLPP zdecydowało o połączeniu z PERN

  Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników (NZW) spółki Operator Logistyczny Paliw Płynnych (OLPP) wyraziło zgodę na połączenie z PERN. To ostatnia wymagana procedurą zgoda na integrację obu podmiotów, która ma zostać sfinalizowana z początkiem 2018 r. Po integracji powstanie jedna spółka zarządzająca zarówno transportem oraz magazynowaniem ropy naftowej, jak i paliw płynnych.

Filmy - Paliwa (13)

 • Total planuje do 2017 roku otworzyć w Polsce 100 stacji paliw

  Total do 2017 roku planuje otworzyć w Polsce 100 stacji paliw. Inwestycje będą realizowane głównie w południowej i zachodniej Polsce. Celem spółki jest zdobycie silnej pozycji na krajowym rynku. – Naszym celem jest posiadanie do 2017 roku 100 stacji paliw w Polsce, chcemy być marką rozpoznawalną i najczęściej wybieraną przez klientów – mówi agencji informacyjnej Newseria Inwestor Magdalena Myszczyszyn, dyrektor stacji i hurtu paliw Total Polska.
 • Polska stopniowo uniezależnia się od rosyjskiego gazu

  Systematycznie z każdym dniem, miesiącem i rokiem bezpieczeństwo energetyczne Polski się poprawia, i to w kwestii zarówno dostępu do energii elektrycznej, jak i wszelkiego typu węglowodorów, czyli paliw płynnych i gazu – przekonuje w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Zdzisław Gawlik, sekretarz stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa.
 • Jędrzejczyk: W obszarze inwestycji Orlen ma co robić

  Obecne wydobycie firmy Orlen Upstream w Kanadzie wynosi około 8 tys. baryłek ropy naftowej dziennie - to ponad dwa razy więcej niż w pierwszym kwartale tego roku. Ponadto rozwijamy detal, budujemy nowe stacje, zwiększamy sprzedaż pozapaliwową, wkrótce będzie decyzja co do budowy kolejnego bloku energetycznego w Płocku - powiedział Sławomir Jędrzejczyk, wiceprezes Orlenu ds. finansowych.
 • Szczęśniak: Współpracy między chemią a PGNiG nie będzie

  Polska nie potrafi doprowadzić do sytuacji, w której przedsiębiorstwa z tego samego łańcucha wartości będą współpracować. Konflikty, nieumiejętność zorganizowania współpracy doprowadzają do sytuacji, kiedy przedsiębiorstwa zamiast współpracować, rywalizują – mówi agencji informacyej Newseria Biznes Andrzej Szczęśniak, ekspert rynku paliw.