ospa

Artykuły - Ospa (48)

 • Ospa atakuje!

  Ospa atakuje!

  Wczesna wiosna to pora, kiedy wśród dzieci obserwuje się wzrost zachorowań na ospę wietrzną.
 • Prawda i mity o ospie

  Prawda i mity o ospie

  Wbrew obiegowym opiniom choroba ta często nie kończy się na kilku krostkach i może wywołać poważne komplikacje. Poznaj fakty i mity na jej temat, by prawidłowo pielęgnować chorego maluszka.
 • Gdy smyk ma ospę

  Gdy smyk ma ospę

  Słyszałam, że obecnie, gdy dziecko choruje na ospę, postępuje się inaczej, niż kilkanaście lat temu. Jak zatem prawidłowo należy dbać o chorego maluszka?
 • Odnaleziono kolejne nieprawidłowo przechowywane substancje

  Odnaleziono kolejne nieprawidłowo przechowywane substancje

  Jakiś czas temu w jednym z magazynów odnaleziono fiolki zawierające ospę. Po tym zdarzeniu Narodowe Instytuty Zdrowia USA dokonały inwentaryzacji laboratoriów, w trakcie której odkryto kolejne niebezpieczne substancje.
 • Leczymy ospę wietrzną

  Leczymy ospę wietrzną

  Czy wiesz, jak według najnowszych zaleceń postępować z maluchem chorym na wiatrówkę? Jeśli nie, koniecznie sprawdź, co radzi nasz ekspert. W ostatnich tygodniach notuje się coraz więcej przypadków tej choroby.
 • RMF24: Ospa na porodówce. Wstrzymano przyjęcia

  RMF24: Ospa na porodówce. Wstrzymano przyjęcia

  Szpital Miejski w Częstochowie nie przyjmuje kobiet na porodówkę. Powodem jest wirus ospy. Po wypisaniu ostatniej pacjentki, oddział zostanie odkażony. Do tego czasu kobiety są kierowane do innych placówek.
 • Supernowoczesne laboratorium do walki z chorobami

  Supernowoczesne laboratorium do walki z chorobami

  Radzieccy uczeni zostawili po sobie nie tylko bezpańskie składowiska materiałów radioaktywnych, ale również patogeny wykorzystywane do produkcji broni biologicznej. Czy powstające w Kazachstanie supernowoczesne laboratorium zajmie się ich neutralizacją i pomoże tamtejszej ludności w walce ze śmiertelnym zagrożeniem?
 • Kwarantanna na lubelskiej porodówce przedłużona. Ospa wciąż sieje postrach

  Przyjęcia na porodówkę, patologię ciąży i położnictwo wciąż wstrzymane. Dyrekcja szpitala klinicznego nr 4 w Lublinie zdecydowała się przedłużyć kwarantannę na tych oddziałach, po tym jak w zeszłym tygodniu jedna z pacjentek zachorowała na ospę wietrzną.
 • Śmierć małej Agnieszki - zarzuty dla rodziców

  Zarzuty narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia postawiła Prokuratura Rejonowa w Stalowej Woli (woj. podkarpackie) rodzicom 4-miesięcznej Agnieszki, która zmarła w środę z powodu nieleczonej ospy.
 • Leczenie ospy po nowemu

  Leczenie ospy po nowemu

  Stare metody pielęgnacji chorego malucha odeszły do lamusa. Nasz ekspert, dr Paweł Grzesiowski, specjalista ds. profilaktyki zakażeń radzi, jak według najnowszych zaleceń dbać o zarażone dziecko.