osoby transgenderyczne

Artykuły - Osoby transgenderyczne (2)

Filmy - Osoby transgenderyczne (3)

  • Jaka starość czeka gejów i lesbijki?

    Domy spokojnej starości dla gejów, lesbijek, osób biseksualnych i transgenderycznych - takie placówki pojawiły się już w USA. Zdaniem ekspertów, w nadchodzących latach będą się one cieszyć ogromnym zainteresowaniem. W 2030 r. w USA liczba osób homoseksualnych w podeszłym wieku ma sięgnąć 3 milionów. Osoby LGBT będące w podeszłym wieku na ogół nie dysponują dostatecznymi środkami finansowymi, by móc spokojnie starzeć się we własnych domach. Nie zawsze mogą też liczyć na pomoc rodzin. Wiele z nich obawia się, że w tradycyjnych domach spokojnej starości padną ofiarą dyskryminacji. Nic dziwnego, że w kompleksach mieszkalnych stworzonych specjalnie dla nich czują się jak u siebie.
  • Europa chce walczyć z homofobią

    Homofobia w Unii Europejskiej istnieje i jest realnym problemem - orzekli europosłowie. Według raportu Agencji Praw Podstawowych UE, większość osób identyfikujących się ze społecznością LGBT (lesbijek, gejów, biseksualistów i osób transgenderycznych) nie może żyć w zgodzie ze swoją tożsamością z powodu ostracyzmu społecznego i przejawów agresji. Dlatego Europa na poważnie chce wziąć się za walkę z homofobią. Obrońcy praw mniejszości seksualnych odnieśli już kilka zwycięstw. Urząd Miasta Brukseli postanowił karać grzywną osoby dopuszczające się wobec homoseksualistów przemocy werbalnej i fizycznej. Za zniesławienie geja lub lesbijki można zapłacić nawet 250 euro kary!
  • Homofobia - wyolbrzymiony problem?

    Wyzwiska, groźby, opluwanie, przemoc fizyczna - tak w krajach Unii Europejskiej wygląda codzienne życie większości osób o orientacji innej niż heteroseksualna, a także osób transgenderycznych. Takie informacje przynosi raport Agencji Praw Podstawowych UE, opublikowany z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Homofobią i Transfobią. Czy skala problemu rzeczywiście jest aż tak wielka? Oto przerażająca historia dwóch homoseksualnych Belgów, którzy padli ofiarą homofobii.