orzeł

Artykuły - Orzeł (175)

 • Orzeł Biały: Stabilna sprzedaż ołowiu. Ceny surowców na wysokim poziomie

  W 2013 roku Orzeł Biały, lider polskiego rynku recyklingu zużytych akumulatorów ołowiowych, przerobił i sprzedał 55,46 tys. ton ołowiu rafinowanego. To wynik nieznacznie wyższy od wolumenu sprzedaży zanotowanego w 2012 r. przy jednoczesnym zwiększeniu udziału bardziej zaawansowanych technologicznie stopów w całej strukturze sprzedaży. W samym IV kwartale 2013 r. Orzeł Biały sprzedał 15,5 tys. ton ołowiu, o 2,6 proc. więcej niż w analogicznym okresie 2012 r.
 • Natron. Jezioro, które przynosi śmierć

  Natron. Jezioro, które przynosi śmierć

  Z pozoru spokojne i niewinne, skrywa w sobie śmiertelną tajemnicę. Legenda głosi, że położone w Tanzanii jezioro Natron przemienia w kamień każdą z istot, która tylko zbliży się do jego tafli...
 • Dwa orły i sokół dbają o bezpieczeństwo skoczków

  Dwa orły i sokół dbają o bezpieczeństwo skoczków

  Dwa orły i sokół dbają o bezpieczeństwo skoczków do wody podczas rozgrywanych w Barcelonie pływackich mistrzostw świata. Na wzgórzu Montjuic odstraszają gołębie i mewy, które nie boją się ludzi i lubią gasić pragnienie wodą z basenu.
 • Naród znowu podzielony. Tym razem z powodu różowych baloników i orła z czekolady

  Naród znowu podzielony. Tym razem z powodu różowych baloników i orła z czekolady

  Nie milkną echa wydarzeń z okazji Dnia Flagi RP, kiedy przed Pałacem Prezydenckim pojawił się czekoladowy potwór, przepraszamy, tort w kształcie jednego z narodowych symboli.
 • Niesamowity film. Orzeł porwał dziecko

  Niesamowity film zamieścił na swojej stronie internetowej "Global Toronto". Widać na nim jak orzeł przelatujący na parkiem w Montrealu porywa małe dziecko bawiące się na trawie. Chłopiec dla drapieżnika jest jednak zbyt ciężki i po chwili ptak upuszcza go na trawę.
 • Zwierzęcy Big Brother w niedźwiedziej gawrze?

  Zwierzęcy Big Brother w niedźwiedziej gawrze?

  Orły bieliki status gwiazdy internetu mają murowany. Po tym jak podglądanie życia orłów przez internet zrobiło furorę Lasy Państwowe myślą już o wylansowaniu kolejnych "celebrytów".
 • Ranny orzeł już nigdy nie wróci na wolność

  Ranny orzeł bielik, odnaleziony w zeszłym tygodniu przy drodze pod Lęborkiem, nie będzie mógł już żyć na wolności. Nie poradzi sobie - oceniają leśnicy. Ptak ma złamany staw skokowy. W ubiegły weekend udało się zbadać chronionego w Polsce drapieżnika.
 • Siedem młodych orłów przednich opuści gniazda

  Siedem młodych orłów przednich opuści w najbliższych dniach swoje gniazda w Karpatach - poinformował we wtorek Marian Stój z Komitetu Ochrony Orła.
 • Znalazła w lesie rannego bielika

  Znalazła w lesie rannego bielika

  Rannego orła bielika znalazła kobieta spacerująca w lesie niedaleko Recza (woj. zachodniopomorskie). Orzeł miał przebite skrzydło, był wyczerpany i spragniony - poinformował rzecznik zachodniopomorskiej policji asp. Przemysław Kimon.

Filmy - Orzeł (9)

 • Złapał mysz do kosza, poszedł wypuścić, a tam...

  Żołnierz złapał mysz, którą postanowił wypuścić na wolności. Niestety, mysz długo nie nacieszyła się wolnością.
 • Żeby uratować bielika przeczołgał się przez błoto

  Ogromne brawa dla chłopaka, który uratował bielika. Sytuacja miała miejsce w Świnoujściu.
 • Orzeł próbuje złapać kozła

  Natura nie przestaje zadziwiać. Ogromny orzeł próbował złapać kozła, jednak ten poradził sobie z drapieżnikiem.
 • Schronisko dające nadzieję na uratowanie Orłów Filipińskich

  Na Filipinach działa specjalny ośrodek, którego celem jest ratowanie Orłów Filipińskich przed wyginięciem. W ciągu ostatnich 30 lat w ośrodku na świat przyszło 27 piskląt. - Ośrodek jest dla tego gatunku czymś w rodzaju polisy ubezpieczeniowej, czymś w stylu Arki Noego, ale nigdy nie zastąpi wolno żyjącej populacji – mówi Dennis Salvador, dyrektor ośrodka. Orzeł Filipińskie to jeden z najpotężniejszych ptaków na świecie. Zamieszkuje tereny leśne i potrzebuje do życia dużych przestrzeni. Niestety z powody intensywnego wylesiania jego naturalne siedliska systematycznie się kurczą. Eksperci szacują, że na wolności żyje nie więcej niż kilkaset przedstawicieli tego gatunku.