operacje

Artykuły - Operacje (171)

Filmy - Operacje (3)

  • Manekin jak człowiek. Potrafi nawet umrzeć!

    Oto medycyna przyszłości! W tej klinice lekarze i pielęgniarki doskonalą swoje umiejętności, ćwicząc na niezwykle realistycznym manekinie. Manekin do złudzenia przypomina prawdziwego pacjenta. Może nawet umrzeć na stole operacyjnym…
  • Rodzina obcięła jej uszy i nos! Co się z nią dzieje?

    Trzy lata temu jej historia poruszyła cały świat - a zaczęło się od zdjęcia na okładce tygodnika "Time". Aisza ma dziś 22 lata, mieszka w Stanach Zjednoczonych i ma coraz większe szanse na normalne życie. Ale nie było łatwo ani jej, ani jej opiekunom, ani lekarzom, którzy mozolnie, powoli i systematycznie przywracają jej normalny wygląd. Afgańska rodzina okaleczyła dziewczynę, obcinając jej nos i uszy. Cud, że wtedy przeżyła. Okaleczenie było karą za próbę ucieczki od męża, któremu została przez rodziców oddana w zamian za długi (CNN Newsource/x-news).
  • Stracił obie ręce i nogi

    Amerykański żołnierz Brendan Marrocco, który stracił w Iraku ręce i nogi, przeszedł operację przeszczepienia obu przedramion. Zabieg przeprowadzili lekarze z Baltimore. 26-letni sierżant stracił wszystkie kończyny w wybuchu miny-pułapki w Iraku w 2009 roku. Operację przeprowadzono w połowie grudnia 2012 roku.