operacja

Artykuły - Operacja (746)

Filmy - Operacja (28)

 • Oto ich pierwsze spotkanie po operacji. Wzruszające

  Labrador o imieniu Jack Daniel przeszedł operację wycięcia guza z okolic szyi. Właściciel cały czas czekał, aż będzie mógł znowu zobaczyć swojego pupila. Oto ich pierwsze spotkanie po zabiegu. Wzruszające.
 • Niezwykła operacja tętniaka przeprowadzona przez polskich lekarzy

  Lekarze z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Bytomiu przeprowadzili operacją tętniaka mózgu, podczas której celowo trzykrotnie zatrzymali serce pacjentki. Anestezjolog dr Marek Czekaj i neurochirurdzy dr Wojciech Chrobak oraz dr Jacek Trompeta powiedzieli o szczegółach zabiegu. Dlaczego musieli zatrzymywać u pacjentki krążenie? Jak obecnie czuje się pacjentka Aneta Daniel-Cudok? Czy predyspozycja do tętniaków jest dziedziczna? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Pionierska rekonstrukcja uszu. Jak odtworzyć przewód słuchowy?

  Michał Wełna urodził się z wadą wrodzoną zwaną mikrocją. Nie posiadał małżowiny usznej, przewodu słuchowego, a ucho środkowe było niedorozwinięte. Wcześniejsze zabiegi, przeprowadzane metoda tradycyjną, nie zakończyły się sukcesem. O nowatorskiej metodzie operacyjnej, w wyniku której odtworzono przewód słuchowy Michała, opowiedziała w "Dzień Dobry TVN" dr Anna Chrapusta, ordynator Centrum Oparzeń w Szpitalu Specjalistycznym im. Ludwika Rydygiera w Krakowie. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Chirurdzy z Krakowa usunęli guz z mózgu przytomnej ciężarnej pacjentki

  Kraków. Lekarze z krakowskiego szpitala św. Rafała przeprowadzili niecodzienną operację. Usunęli guz z mózgu pacjentki nie stosując narkozy, a jedynie znieczulenie miejscowe. Postąpili tak z uwagi na to, że kobieta jest w ciąży, a w tej sytuacji z narkozą wiązałoby się zagrożenie dla życia płodu. Pacjentka w czasie zabiegu była przytomna i rozmawiała z lekarzami, a ci mogli dzięki temu mieć pewność, że usuwając guz nie zakłócili działania położonego w pobliżu ośrodka mowy. (Źródło: TVN24/x-news).