olimpiada

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Olimpiada (Film (2005)[The Ringer] Reż.Barry W. Blaustein) ,

Artykuły - Olimpiada (194)

Filmy - Olimpiada (8)

 • Pierwsze monety olimpijskie są już w Polsce

  W Polsce są już pierwsze cztery z 16 srebrnych monet olimpijskich Rio 2016 wyemitowanych przez Bank Centralny Brazylii. Kolekcja ma najniższą w historii igrzysk limitację – tylko 25 000, ale jedynie 10 000 wyekspediowanych zostanie w świat. Polsce przypadło zaledwie 565 egzemplarzy.
 • Na olimpiadzie zarobi głównie MKOl. Osiągnie przychody na poziomie globalnych korporacji

  Obecnie Międzynarodowy Komitet Olimpijski to wielki konglomerat sportowo-finansowy. Przychody w ostatnim czteroleciu olimpijskim, obejmującym zimowe igrzyska w Vancouver i letnie w Londynie, sięgnęły 8 mld dolarów. Blisko połowa to wpływy ze sprzedaży praw telewizyjnych. Dynamicznie rosną również przychody z lokalnego sponsoringu i sprzedaży biletów, szczególnie VIP-owskich. – Ostatnie czterolecie olimpijskie, które obejmowało Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie i Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver, wygenerowało wręcz astronomiczną sumę przychodów w postaci ponad 8,046 mld dolarów. To suma większa, niż ta, którą osiągają światowe koncerny bankowe, towarzystwa ubezpieczeniowe, nie mówiąc o fabrykach produkcyjnych – mówi Grzegorz Kita, prezes Sport Management Polska.
 • Olimpiada w Soczi. Ekologiczna katastrofa?

  Ma to być olimpiada superlatyw. Około 50 miliardów dolarów kosztować będzie nowoczesna infrastruktura specjalnie zaprojektowana na igrzyska. Jednak to tylko jedna strona medalu.
 • Mieli igrzyska. Co im z tego zostało?

  Letnie igrzyska olimpijskie 2012 były ogromnym sukcesem dla goszczącego je Londynu i całej Wielkiej Brytanii. Zdaniem polityków, Zjednoczone Królestwo zarobiło na ich organizacji aż 10 miliardów funtów. W zaniedbane i opuszczone wcześniej dzielnice Londynu wstąpiło nowe życie, a mieszkańcy miasta zaczęli ponoć masowo uprawiać sport... Wygląda na to, że igrzyska to żyła złota dla miasta-gospodarza. Ale czy rzeczywiście tak ogromne przedsięwzięcie nie ma żadnych ciemnych stron?