olimpiada

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Olimpiada (Film (2005)[The Ringer] Reż.Barry W. Blaustein) ,

Artykuły - Olimpiada (192)

 • Kuratorium weryfikuje ponad 700 prac gimnazjalnych

  Kuratorium weryfikuje ponad 700 prac gimnazjalnych

  Olsztyńskie kuratorium oświaty weryfikuje na nowo 723 prace gimnazjalistów, którzy brali udział w olimpiadzie z języka angielskiego. Powodem weryfikacji jest to, że komisja w trakcie konkursu zmieniła jego zasady, co zdaniem kuratorium jest nieprawidłowe.
 • Rio 2016: Wysokie kary na hotelarzy

  Rio 2016: Wysokie kary na hotelarzy

  Igrzyska olimpijskie w Brazylii. Władze Rio de Janeiro walczą z gigantyczną plagą nieuczciwych hotelarzy, którzy doliczają dodatkowe opłaty do rezerwacji prowadzonych przez internet.
 • Nie będzie Igrzysk Olimpijskich w Rio w jakości Ultra HD?

  Nie będzie Igrzysk Olimpijskich w Rio w jakości Ultra HD?

  MKOL - Międzynarodowy Komitet Olimpijski w swoim oświadczeniu przekazał istotną informację, że nie ma planów, aby zrealizować transmisje w jakości 4K z nadchodzących w 2016 Igrzysk Olimpijskich w Rio w Brazylii.
 • Odkryto groźną bakterię odporną na antybiotyki

  Odkryto groźną bakterię odporną na antybiotyki

  W akwenach wodnych w brazylijskim Rio De Janeiro, gdzie będą odbywać się zawody w żeglarstwie i windsurfingu podczas Igrzysk Olimpijskich w 2016 roku, wykryto odporną na leki groźną bakterię.
 • Olimpiada robotów - Tokio 2020

  Olimpiada robotów - Tokio 2020

  Japonia chce zorganizować igrzyska olimpijskie robotów – donosi serwis Slashgear.
 • Igrzyska w Krakowie: 165 tys. zł na bilbordy

  Igrzyska w Krakowie: 165 tys. zł na bilbordy

  Pod hasłem "Rozwiewamy wątpliwości" w Krakowie rusza kampania informacyjna dotycząca planów organizacji Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2022. Od środy w namiocie na Rynku Głównym będzie można dowiedzieć się więcej o tym projekcie.
 • Cybathlon - pierwsze na świecie zawody dla sportowców wspomaganych technologią

  Cybathlon - pierwsze na świecie zawody dla sportowców wspomaganych technologią

  ​W 2016 roku odbędzie się Cybathlon, pierwsze na świecie zawody dla sportowców wyposażonych w protezy i różnego rodzaju implanty.
 • Putin: Olimpiada pokazała światu nową Rosję

  Putin: Olimpiada pokazała światu nową Rosję

  Olimpiada pokazała światu otwartą na współpracę Rosję. Twierdzi prezydent Władimir Putin i dodaje, że ci którzy krytykowali Igrzyska w Soczi, osiągnęli odwrotny rezultat.
 • Coraz droższe igrzyska

  Coraz droższe igrzyska

  Jeśli wierzyć oficjalnym źródłom, Rosjanie wydali na organizację olimpiady zimowej w Soczi 51 mld dolarów. To astronomiczna kwota, równa połowie dochodów budżetu Polski w 2013 r. I równa transferowi z OFE do ZUS, o jakim z wypiekami na twarzy mówią w ostatnich dniach prawie wszyscy.
 • Igrzyska w Soczi zamieniają się w teatr absurdu

  Igrzyska w Soczi zamieniają się w teatr absurdu

  Mieliśmy Nikitę Chruszczowa, co chciał siać kukurydzę na Północy. Teraz mamy Władimira Putina, który chce urządzić zimowe igrzyska w tropikach - tak rosyjscy internauci podsumowują wielki PR-owski projekt Kremla, jakim stała się olimpiada w Soczi. Słynąca ze srogich zim Rosja kupuje armatki śnieżne w Izraelu i wydaje grube miliony dolarów na przechowanie zeszłorocznego śniegu. Wszystko dlatego że w lutym średnia temperatura w samym Soczi (zawody odbędą się w odległym o 20 km Adlerze) nie spada poniżej 9 stopni Celsjusza. Na plusie.

Filmy - Olimpiada (8)

 • Pierwsze monety olimpijskie są już w Polsce

  W Polsce są już pierwsze cztery z 16 srebrnych monet olimpijskich Rio 2016 wyemitowanych przez Bank Centralny Brazylii. Kolekcja ma najniższą w historii igrzysk limitację – tylko 25 000, ale jedynie 10 000 wyekspediowanych zostanie w świat. Polsce przypadło zaledwie 565 egzemplarzy.
 • Na olimpiadzie zarobi głównie MKOl. Osiągnie przychody na poziomie globalnych korporacji

  Obecnie Międzynarodowy Komitet Olimpijski to wielki konglomerat sportowo-finansowy. Przychody w ostatnim czteroleciu olimpijskim, obejmującym zimowe igrzyska w Vancouver i letnie w Londynie, sięgnęły 8 mld dolarów. Blisko połowa to wpływy ze sprzedaży praw telewizyjnych. Dynamicznie rosną również przychody z lokalnego sponsoringu i sprzedaży biletów, szczególnie VIP-owskich. – Ostatnie czterolecie olimpijskie, które obejmowało Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie i Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Vancouver, wygenerowało wręcz astronomiczną sumę przychodów w postaci ponad 8,046 mld dolarów. To suma większa, niż ta, którą osiągają światowe koncerny bankowe, towarzystwa ubezpieczeniowe, nie mówiąc o fabrykach produkcyjnych – mówi Grzegorz Kita, prezes Sport Management Polska.
 • Olimpiada w Soczi. Ekologiczna katastrofa?

  Ma to być olimpiada superlatyw. Około 50 miliardów dolarów kosztować będzie nowoczesna infrastruktura specjalnie zaprojektowana na igrzyska. Jednak to tylko jedna strona medalu.
 • Mieli igrzyska. Co im z tego zostało?

  Letnie igrzyska olimpijskie 2012 były ogromnym sukcesem dla goszczącego je Londynu i całej Wielkiej Brytanii. Zdaniem polityków, Zjednoczone Królestwo zarobiło na ich organizacji aż 10 miliardów funtów. W zaniedbane i opuszczone wcześniej dzielnice Londynu wstąpiło nowe życie, a mieszkańcy miasta zaczęli ponoć masowo uprawiać sport... Wygląda na to, że igrzyska to żyła złota dla miasta-gospodarza. Ale czy rzeczywiście tak ogromne przedsięwzięcie nie ma żadnych ciemnych stron?