oko

Synonimy:
Ogólnopolska Koalicja Obywatelska,
Inne znaczenia:
Oko (Film (2007)[The Eye] Reż.Xavier Palud) ,

Artykuły - Oko (104)

 • W Estonii odkryto najstarsze oko

  W Estonii odkryto najstarsze oko

  Naukowcy odkryli coś, co może być najstarszym okiem jakie znamy. Skamieniałość wskazuje na niezwykłą ewolucję narządu wzroku.
 • Komórki rogówki z probówki

  Komórki rogówki z probówki

  Naukowcy z powodzeniem mogą regenerować komórki rogówki na szalce Petriego. Ta technika może zostać wykorzystana jako bezpieczniejszy i bardziej efektywny substytut przeszczepu rogówki dla osób cierpiących na zaburzenia wzroku.
 • Mała czarna dba o zdrowie oczu

  Mała czarna dba o zdrowie oczu

  Nie wyobrażasz sobie poranka bez filiżanki kawy? A i w ciągu dnia nieraz po nią sięgasz? W świetle najnowszych badań to... bardzo dobrze! Oto, jakie mogą być tego dobroczynne skutki.
 • Stany zapalne i zmiany dna oka

  Stany zapalne i zmiany dna oka

  Podstawowe badania, które okulista wykonuje podczas kontrolnej wizyty, przede wszystkim oceniają, w jakiej kondycji są oczy, co im dolega. Ale pozwalają też postawić wstępną diagnozę innych chorób, nie tylko oczu.
 • Wiosenny makijaż dla kobiet w każdym wieku

  Wiosenny makijaż dla kobiet w każdym wieku

  Mocne barwy na powiekach i rzęsach to doskonały sposób na świeże i pełne blasku spojrzenie. Taki radosny makijaż jest hitem tego sezonu! Wybierz najlepszy do swojego wieku.
 • Modne makijaże na wesele, komunię, długi weekend i egzaminy

  Modne makijaże na wesele, komunię, długi weekend i egzaminy

  Ten miesiąc aż pęka w szwach od ważnych wydarzeń. Chcemy, aby makijaż dodawał nam urody i pewności siebie na imprezach czy egzaminach. Przedstawiamy takie, dzięki którym będziesz wyglądać supermodnie i adekwatnie do sytuacji.
 • Astygmatyzm, łzawienie oczu: Co robić

  Astygmatyzm, łzawienie oczu: Co robić

  Pogorszył mi się wzrok, więc byłam u okulisty. Okazało się, że to astygmatyzm regularny. Na czym polega ta wada i jak się ją leczy?
 • Kawa poprawia pamięć

  Kawa poprawia pamięć

  „Mam ochotę na chwileczkę zapomnienia...” – po filiżance kawy to może być trudne! Właśnie dowiedziono, że zawarta w niej kofeina skutecznie... poprawia pamięć.
 • Makijaż: Jak poprawić błędy

  Makijaż: Jak poprawić błędy

  Każdej z nas zdarzają się wpadki przy robieniu makijażu. Ważne, by umieć skorygować błędy i wiedzieć, jak unikać ich w przyszłości. Doświadczone makijażystki zdradzają sprawdzone sposoby na uratowanie sytuacji.
 • Jak leczyć zespół suchego oka?

  Jak leczyć zespół suchego oka?

  Oko wymaga nawilżenia. Przez cały dzień! A im intensywniej pracuje, tym więcej wilgoci potrzebuje.