okazuje się

Artykuły - Okazuje się (0)

 • Liczba kalorii podawana na opakowaniach alkoholu. Czy to obniży jego spożycie?

  Liczba kalorii podawana na opakowaniach alkoholu. Czy to obniży jego spożycie?

  Rząd chce wprowadzić konieczność podawania informacji o kaloryczności alkoholu na etykiecie. Okazuje się bowiem, że kilka piw czy parę drinków może przyprawić nie tylko o zawrót głowy, ale też o dodatkowe centymetry w talii.
 • Sondaż Deutsche Bank: Polacy marzą o finansowej stabilizacji

  Sondaż Deutsche Bank: Polacy marzą o finansowej stabilizacji

  W swoim najnowszym sondażu Deutsche Bank drugi rok z rzędu sprawdził, jakie są największe marzenia Polaków w sferze finansowej. Okazuje się, że najważniejsza jest dla nas stabilizacja finansowa, a wymarzona sytuacja to najczęściej taka, kiedy nie musimy przejmować się tym, czy możemy sobie pozwolić na niezbędne wydatki.
 • Marzniesz w domu? Błędy popełnione przy ocieplaniu budynku właśnie wychodzą na jaw

  Marzniesz w domu? Błędy popełnione przy ocieplaniu budynku właśnie wychodzą na jaw

  Efektywne ocieplenie domu to nie bułka z masłem. Tymczasem wielu Polakom wydaje się, że znają się na wszystkim - przystępują więc do montażu izolacji bez wymaganej wiedzy. Potem okazuje się, że ich praca to zwykła fuszerka, która wcale nie sprawia, że w domu jest ciepło. Jakich błędów należy unikać przede wszystkim?
 • Europa broni się przed smogiem, Polacy trują się dalej

  Europa broni się przed smogiem, Polacy trują się dalej

  Co wydarzyłoby się w polskich miastach, gdybyśmy przyjęli francuski system ostrzegania przed smogiem? Polski Alarm Smogowy przeanalizował zanieczyszczenie powietrza w 6 polskich miastach w roku 2016. Okazuje się, że to co w Paryżu uznawane jest za największy smog od dekady, w Polsce jest na porządku dziennym, a władze nie informują mieszkańców o zagrożeniu.
 • "Spiegel" ujawnia triki podatkowe gwiazd futbolu

  "Spiegel" ujawnia triki podatkowe gwiazd futbolu

  Wiadomo nie od dziś, że czołowi piłkarze zarabiają miliony. Okazuje się, że niektórzy z nich potrafią też znakomicie żonglować podatkami.
 • Wiceminister infrastruktury: Listonosz nie może kontrolować, czy mamy w domu sprzęt RTV

  Wiceminister infrastruktury: Listonosz nie może kontrolować, czy mamy w domu sprzęt RTV

  Kazimierz Smoliński, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa potwierdził wątpliwości Rzecznika Praw Obywatelskich o braku podstaw prawnych do kontrolowania naszych mieszkań przez pracowników Poczty Polskiej. Okazuje się, że przepisy może zmienić jedynie minister kultury i dziedzictwa narodowego, ponieważ to on nadzoruje politykę audiowizualną.
 • Sądy obnażają omijanie prawa przez firmy parabankowe

  Sądy obnażają omijanie prawa przez firmy parabankowe

  Czy to możliwe, aby ktoś uregulował zaległą fakturę np. za dostawę leków do szpitala bez zgody i wiedzy tej lecznicy, a potem wzywał ją do zapłaty? Okazuje się, że takie sytuacje nie są w Polsce rzadkością. Sądy coraz częściej wskazują na przypadki naruszania prawa przez parabankowe firmy zajmujące się obrotem szpitalnymi zobowiązaniami. Zgodnie z ustawą o działalności leczniczej (ar t. 54 ust. 5), która weszła w życie 1 lipca 2011 r., zmiana wierzyciela SP ZOZ-u wymaga zgody organu tworzącego ten zakład opieki zdrowotnej, np. samorządu terytorialnego lub uczelni.
 • Obowiązkowa segregacja śmieci: Gminy zapłacą miliony za wymianę pojemników

  Obowiązkowa segregacja śmieci: Gminy zapłacą miliony za wymianę pojemników

  Nie więcej niż 113 mln zł miał pierwotnie wynieść koszt wprowadzenia obowiązkowej segregacji śmieci na kilka frakcji. Ale okazuje się, że gminy na wymianę pojemników będą musiały wydać znacznie więcej.
 • Firmy odszkodowawcze wprowadzają w błąd? Nie szkodzi. Po latach też można uzyskać zadośćuczynienie

  Firmy odszkodowawcze wprowadzają w błąd? Nie szkodzi. Po latach też można uzyskać zadośćuczynienie

  Likwidatorzy szkód często nakłaniają do zawierania skrajnie niekorzystnych ugód na rzecz dzieci poszkodowanych w wyniku wypadków. Kwoty, jakie uzyskują one na ich podstawie, okazują się czasem nawet kilkunastokrotnie niższe, niż sumy możliwe do otrzymania na drodze sądowej.
 • Zakup mieszkania z zadłużeniem hipotecznym w obcej walucie

  Zakup mieszkania z zadłużeniem hipotecznym w obcej walucie

  Na rynku nieruchomości często można znaleźć w ofercie domy czy mieszkania obciążone kredytem hipotecznym w obcej walucie. Inwestycja w taką nieruchomość okazuje się czasem atrakcyjniejsza od inwestycji obciążonych kredytem hipotecznym w obowiązującej walucie (czyli w polskim złotym), a formalności związane z jej zakupem nie wymagają większego zaangażowania.