Ojcowski Park Narodowy

Artykuły - Ojcowski Park Narodowy (1)

 • Drzewo przygniotło 13-latkę. Śledztwo umorzone

  Drzewo przygniotło 13-latkę. Śledztwo umorzone

  Krakowska prokuratura umorzyła śledztwo ws. wypadku w Ojcowskim Parku Narodowym. W maju zeszłego roku drzewo śmiertelnie przygniotło tam 13-latkę, a trzy inne osoby zostały ranne.
 • Komu potrzebna droga przez otulinę OPN?

  Komu potrzebna droga przez otulinę OPN?

  Cała sprawa rozpoczęła się na początku kwietnia od wzmianki w jednej z lokalnych gazet, w której wspomniano o proteście wójta gminy Ojców w sprawie budowy drogi klasy S lub GP na trasie Kraków - Olkusz - Pyrzowice. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie to, że projekt zakładał budowę trasy w otulinie Ojcowskiego Parku Narodowego, najmniejszego parku narodowego w Polsce.
 • Małe jest piękne! Ojcowski Park Narodowy

  Małe jest piękne! Ojcowski Park Narodowy

  Choć to najmniejszy park narodowy w Polsce, zachwyca bogactwem przyrody i krajobrazem.
 • Ojcowski Park Narodowy pozwany w procesie o zwrot działek

  Ojcowski Park Narodowy - obok Skarbu Państwa i starosty krakowskiego - będzie występował jako pozwany w procesie o zwrot rodzinie Czartoryskich kilkudziesięciu działek, wchodzących w jego skład, m.in. zabytkowych willi i ruin zamku w Ojcowie.
 • Wypadek w Ojcowskim Parku Narodowym

  Wypadek w Ojcowskim Parku Narodowym

  Jedna dziewczynka zginęła, a druga została ranna po tym, jak drzewo przewróciło się na uczestników dwóch szkolnych wycieczek w Ojcowskim Parku Narodowym - poinformował rzecznik małopolskiej policji Mariusz Ciarka.
 • Ile kosztuje Morskie Oko?

  Ministerstwo Środowiska nakazało dyrekcjom parków narodowych podać wartość ich terenów - informuje "Gazeta Wyborcza". Za niewypełnienie tego obowiązku grożą kary.
 • Spór o Ojcowski Park Narodowy: Sąd zarządził wycenę

  Spór o Ojcowski Park Narodowy: Sąd zarządził wycenę

  Spór o Ojcowski Park Narodowy zdaje się nie tracić na sile. Wydania działek wchodzących w skład słynnego parku domagają się spadkobiercy Ludwiki Czartoryskiej. Krakowski Sąd Okręgowy, do którego trafił już stosowny pozew, zarządził wycenę spornego majątku.
 • Ojcowski Park Narodowy zagrożony

  Ojcowski Park Narodowy zagrożony

  Spadkobiercy Ludwiki Czartoryskiej domagają się zwrotu kilkudziesięciu działek wchodzących w skład Ojcowskiego Parku Narodowego. Ich zdaniem zostały one niesłusznie przejęte na mocy dekretu PKWN z 1944 roku o nacjonalizacji lasów.
 • Dramatyczna sytuacja mieszkańców Małopolski

  Dramatyczna sytuacja mieszkańców Małopolski

  Każdego dnia mrozów drzewa wokół Ojcowa łamią się jak zapałki. Straty w drzewostanie Ojcowski Park Narodowy są ogromne - pisze "Dziennik Polski".