ogród

Synonimy:
brak
Inne znaczenia:
Ogród (Film (2005)[The Garden] Reż.Don Michael Paul) , Ogród (Film (1995)[Záhrada] Reż.Martin Sulík)

Artykuły - Ogród (129)

 • Zielone dachy, czyli jak założyć ogród na dachu?

  Zielone dachy, czyli jak założyć ogród na dachu?

  Zielone dachy stają się coraz bardziej popularne w Europie i na świecie. Moda na zakładanie ogrodów na dachu nie dotarła jeszcze do Polski. Takie rozwiązania są u nas rzadko spotykane, jednak z pewnością ta sytuacja za kilka lat ulegnie zmianie. Liczba mieszkańców wielkich miast nieustannie rośnie, dlatego to rozwiązanie będzie coraz częściej wykorzystywaną technologią, która w stresującym życiu w mieście przybliża człowieka do natury.
 • Jak przygotować ogród na działce do zimy?

  Jak przygotować ogród na działce do zimy?

  Aby ogród bezpiecznie i zdrowo przetrwał chłodniejsze miesiące roku, trzeba jesienią otoczyć go szczególną opieką. Zapewnienie roślinom odpowiedniego nawodnienia, nawożenia oraz ochrony przed zimnem wymaga sporo pracy, jednak jeśli ogród na działce czy ogród przydomowy ma rozkwitnąć wiosną w pełnej krasie, warto się postarać. O czym trzeba pamiętać pod koniec sezonu?
 • Taras na dachu? Sprawdź, czy możesz go urządzić w swoim domu

  Taras na dachu? Sprawdź, czy możesz go urządzić w swoim domu

  Jeszcze do niedawna taras na dachu kojarzył nam się ze scenami filmowymi. Dziś coraz częściej spotykamy go w zabudowie nowoczesnych bloków i domów jednorodzinnych. Tarasy na dachu są szczególnie popularne w większych aglomeracjach, w których trudno o własne, proekologiczne miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu.
 • Jakie są rodzaje kostki brukowej?

  Jakie są rodzaje kostki brukowej?

  Kostka brukowa to bardzo popularny materiał przeznaczony do wykończenia nawierzchni zewnętrznych. Świetnie sprawdza się na alejkach w ogrodzie, ścieżkach komunikacyjnych, parkingach czy podjazdach do garażu. Bogata oferta handlowa sprawia, iż niedoświadczony inwestor może mieć pewne trudności w wyborze najbardziej odpowiedniego produktu. Dlatego poniżej podpowiemy państwu, jakie rodzaje kostki brukowej można odnaleźć w ofertach sprzedaży.
 • Skalniaki ogrodowe - projekty i inspiracje

  Skalniaki ogrodowe - projekty i inspiracje

  Skalniaki ogrodowe można spotkać w coraz większej ilości przestrzeni przy domach prywatnych. Stanowią ozdobę i dekorację. Odpowiednio zaprojektowane i wykonane, cieszą oczy mieszkańców oraz ich gości. Aby skalniak w ogrodzie pełnił funkcję dekoracyjną i estetycznie się prezentował, należy odpowiednio dobrać jego elementy oraz rośliny które będą rosły w jego sąsiedztwie. Prezentujemy różne rozwiązania, oraz propozycje wykonania skalniaków w ogrodzie.
 • Rośnie zapotrzebowanie na asortyment ogrodniczy

  Rośnie zapotrzebowanie na asortyment ogrodniczy

  Polacy wykazują znacznie większą dbałość o ogrody niż jeszcze kilka lat temu, dlatego wiosną i latem centra ogrodnicze przeżywają prawdziwe oblężenie. Największą popularnością od kilku sezonów cieszą się meble ogrodowe - technorattanowe, drewniane bądź tekowe. W przypadku sprzętu do pielęgnacji ogrodów widać większe zapotrzebowanie na produkty wysokiej jakości. Najniższa półka cenowa w tym przypadku prawie zupełnie zanikła.
 • Nowoczesne systemy nawadniania ogrodu - zobacz, co wybrać

  Nowoczesne systemy nawadniania ogrodu - zobacz, co wybrać

  Każda aranżacja ogrodowa wymaga odpowiedniego nawodnienia. Jest to jeden z najważniejszych czynników, który wpływa na walory dekoracyjne roślinności. Ogród możemy podlewać ręcznie, jednak coraz więcej osób skłania się ku systemom automatycznym. Dobrze wykonany, automatyczny system nawadniania ogrodu jest nie tylko bardzo komfortowy, ale i skuteczny. Poniżej opiszemy najpopularniejsze systemy nawadniania i podpowiemy, który najlepiej sprawdzi się w aranżacji ogrodowej.
 • Zwiększ plony, dzięki trzmielom

  Zwiększ plony, dzięki trzmielom

  Każdy właściciel sadu, ogrodu czy szklarni chciałby, aby jego rośliny były zdrowe, wyglądały pięknie i dawały dużo smacznych owoców. W dużym stopniu zależy to od pracy okolicznych owadów. Kiedy widzimy, że nie dają sobie one rady, czas sprowadzić posiłki - trzmiele.
 • Jak stworzyć wymarzony ogród?

  Jak stworzyć wymarzony ogród?

  Stworzenie pięknego i funkcjonalnego ogrodu z charakterem nie należy do prostych zadań, dlatego warto powierzyć je fachowcom lub skorzystać z gotowych projektów. Nawet jeśli nie będziemy sami projektować ogrodu, trzeba poznać podstawowe zasady w aranżacji zielonych przestrzeni oraz odpowiedzieć sobie na pytanie - jakie chcemy, aby spełniała ona funkcje.

Filmy - Ogród (9)

 • Baran kontra krzesła ogrodowe. Jak zakończył się ten pojedynek?

  Winter to dość agresywny baran. Swoją złość najczęściej wyładowuje na przedmiotach, które stają mu na drodze. Tym razem podejrzenia zwierzaka wzbudziły krzesła ogrodowe. Winter postanowił podjąć z nimi walkę. Jak zakończył się ten pojedynek? (STORYFUL/x-news)
 • Pies kochający kąpiele w basenie

  Na nic próby mężczyzny. Kiedy tylko wyciąga swojego pupila z basenu ogrodowego, ten za jego plecami, wraca z powrotem do wody.
 • Podlewanie storczyków. Niech żyje ogród!

  Najważniejsze w hodowli storczyka jest właściwe podlewanie. Dla rośliny w doniczce przygotuj wodę z odpowiednim nawozem. Wstaw do niej roślinę na około 15 minut. Przy gotowej kompozycji zalej naczynie wodą i poczekaj 30 minut. Następnie ściągnij nadmiar wody. Możesz to zrobić gumową rurką lub knotem – zadziała jak sączek. Przed kolejnym podlewaniem sprawdź czy podłoże jest suche. (Agencja TVN/x-news)
 • Pielęgnacja bylinowej rabaty. Niech żyje ogród!

  Na rabacie najpierw przesadź część roślin, jednocześnie dzieląc je poprzez podział bryły korzeniowej. Dodaj specjalistyczne podłoże do roślin kwitnących z dużą ilością substancji próchniczych. Rośliny komponuj tak, aby niższe były z przodu rabaty, a wyższe za nimi. Po posadzeniu, rośliny zasil stosując nawozy mineralne. Uważaj aby nie nasypać preparatu na liście. Po zasileniu podlej ziemię wokół roślin. (Agencja TVN/x-news)