OFE

Artykuły - OFE (140)

Filmy - OFE (77)

 • Wzbogacimy się o pieniądze z OFE. Kiedy i ile wypłacimy?

  W przyszłe wakacje możemy być bogatsi nawet o 8 tys. złotych. Powód to zapowiedziana przez wicepremiera Morawieckiego reforma emerytalna. Propozycja zakłada, że pieniądze zgromadzone w OFE staną się naszą własnością. Nowa reforma emerytalna ma polegać m. in. na tym, że pieniądze zgromadzone w OFE w 75% staną się naszą własnością. Nie trafią jednak bezpośrednio na nasze konta bankowe. OFE zamienią się w IKZE, w których będziemy mogli dalej trzymać swoje pieniądze lub je wypłacić ale dopiero w 2020 roku. Pozostałe 25% ma trafić na Fundusz Rezerwy Demograficznej. Wypowiedź: Jarosław Sadowski, główny analityk Expander Advisors
 • Jaki będzie wpływ całkowitej likwidacji OFE na wysokość wypłacanych emerytur

  Rząd po raz kolejny zmienia założenia reformy emerytalnej. Ministerstwo Rozwoju chce przeprowadzić całkowitą likwidację OFE i powołać pracownicze programy emerytalne. Dobrym pomysłem jest automatyczne zapisywanie pracujących do takich funduszy, jednak na wpłacaniu nowej składki nic nie zyskają ci, którzy otrzymywać będą najniższą ustawową emeryturę.
 • Polska zagłębiem gier komputerowych? Pomysły rządu mogą tu zaszkodzić

  Rząd nie wycofuje się z pomysłu podniesienia progresji podatkowej, która uderzyć może w najlepiej zarabiających, np. programistów. Dodatkowo niechętnie spogląda na kwestię imigracji. Pozyskanie najlepszych fachowców od tworzenia gier komputerowych może stać się problematyczne. Do tego wszystkiego doliczyć trzeba demontaż OFE, który niekorzystnie wpłynie na giełdę, z której to rodzimi producenci gier chętnie korzystają. Więcej w materiale wideo.
 • Likwidacja OFE zwiększy władzę polityków

  Pomysł Ministerstwa Pracy, Polityki Społecznej i Rodziny, aby aktywa OFE przekazać do ZUS, zwiększy władzę polityków nad wieloma spółkami notowanymi na giełdzie. - Ten pomysł jest sprzeczny z Konstytucją dla biznesu, którą ogłosił minister Morawiecki - mówi Aleksander Łaszek, główny ekonomista FOR.