nurkowie

Artykuły - Nurkowie (63)

 • Odnaleziono pięć Japonek, które nurkowały u wybrzeży Bali

  Odnaleziono pięć Japonek, które nurkowały u wybrzeży Bali

  W poniedziałek odnaleziono pięć z siedmiu japońskich kobiet, które nurkowały u wybrzeży wyspy Bali na południu Indonezji i w piątek zaginęły. Według policji stan kobiet jest zły. Nie wiadomo, co stało się z pozostałymi nurkami.
 • Niebezpieczny rosyjski wrak

  Niebezpieczny rosyjski wrak

  Na dnie Morza Barentsa spoczywa wrak rosyjskiego okrętu podwodnego, z którego mogą wyciekać radioaktywne substancje. Wewnątrz jest około 800 kilogramów wypalonego paliwa uranowego.
 • Tragedia nad wodą. Kobietę potrącił skuter

  Tragedia nad wodą. Kobietę potrącił skuter

  Prokuratura wszczęła śledztwo ws. utonięcia młodej kobiety na Zalewie Zegrzyńskim na Mazowszu. Ofiara najprawdopodobniej została potrącona przez skuter wodny. Według danych Państwowej Straży Pożarnej, od 1 czerwca nad wodą zginęło już ponad 50 osób.
 • Nurkowie odkryli statek piracki - zapewne ze skarbem

  Nurkowie znaleźli u wybrzeży państwa Tonga, w Polinezji, wrak statku pirackiego zaginionego w XIX wieku. Na pokładzie zatopionego statku zapewne znajduje się pokaźny skarb - poinformowały w czwartek lokalne władze.
 • Polska organizuje pierwsze na świecie Mistrzostwa Leisure Diving

  Polska organizuje pierwsze na świecie Mistrzostwa Leisure Diving

  Tego lata odbędą się pierwsze na świecie zawody w Leisure Diving. Internetowa moda na zdjęcia w pozycji "oderwania się od ziemi" zrobiła furorę za Oceanem, ale to właśnie Polska poszuka mistrzów w tej wakacyjnej dyscyplinie. Citeam Leisure Diving CUP ruszy 21 lipca na terenie Aquapark Sopot. Swoich mistrzów wyłoni także Poznań, Wrocław, Zielona Góra oraz Śląsk.
 • Nurkowanie pełne adrenaliny

  Nurkowanie pełne adrenaliny

  Wolność w pełnym tego słowa znaczeniu. Jedynym ograniczeniem, z jakim trzeba się zmierzyć są możliwości naszego organizmu. Pozornie granica jest bardzo płytka, bo niby jak długo można wytrzymać pod wodą bez tlenu?
 • Płetwonurkowie szukają 13-latka w Popradzie

  Płetwonurkowie szukają 13-latka w Popradzie

  Trwają poszukiwania 13-latka, który prawdopodobnie utonął w rzece Poprad w Piwnicznej-Zdroju (woj. małopolskie). O nagłym zniknięciu chłopca pod wodą zaalarmowali dziś późnym popołudniem świadkowie. Do tej pory nie udało się odnaleźć nastolatka.
 • 14-latek wpadł do stawu w Warszawie

  14-latek wpadł do stawu w Warszawie

  Tragiczny wypadek przy ulicy Połczyńskiej w Warszawie. Do stawu wpadł tam 14-latek. Po około godzinnej akcji poszukiwawczej nurkom udało się wyłowić chłopca. Niestety, akcja reanimacyjna nie przyniosła rezultatu, 14-latek zmarł.
 • Nurkowanie w Morzu Czerwonym

  Nurkowanie w Morzu Czerwonym

  Starożytny kraj faraonów kojarzy się z piramidami, Sfinksem i pustynią. Przywodzi na myśl biblijne opowieści. Jest jeszcze jedna atrakcja - Morze Czerwone. Kusi barwnym światem podwodnym zarówno doświadczonych nurków, jak i tych, którzy dopiero zaczynają swoją nurkową przygodę.

Filmy - Nurkowie (5)

 • Foka domagała się, by zrobiono jej zdjęcie

  Przyjazna foka zaczepiała nurków domagając się, by ci zrobili jej zdjęcie.
 • Ten basen przyciąga turystów z całego świata. Niesamowite!

  Hotel w Taichung na Tajwanie przeniósł nurkowanie z mórz i oceanów do miasta. Basen, który się tam znajduje ma 21-metrów głębokości jest pierwszym takim w Azji i trzecim na świecie. Pływając w tych wodach nie trzeba obawiać się rekinów. Basen w jednym z Tajwańskich hoteli zapewnia klientom możliwość nurkowania z butlą na różnych głębokościach. Od 1,3 do 21 metrów pod wodą. Wszystkiemu mogą przyglądać się goście restauracji.
 • Nurek pokazał pod wodą...

  Kreatywni nurkowie znaleźli sposób na urozmaicenie swoich podwodnych eskapad. Bąbelkowe triki w otchłaniach oceanu, robią niesamowite wrażenie. Z wydmuchiwanego tlenu, mężczyźni tworzą widowiskowe kręgi, by po chwili przez nie przepłynąć. (STORYFUL/x-news) UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Humbaki u wybrzeży Kalifornii wystraszyły nurków

  Niezwykłe spotkanie u wybrzeży Morro Bay w Kalifornii. Tuż obok dwóch płetwonurków wynurzyły się kilkunastometrowe, ważące kilkadziesiąt ton humbaki. Całą sytuację nagrał jeden członków ekipy nurków. Ostatecznie nikomu nic się nie stało. Humbaki często wyskakują nad powierzchnię wody. Słyną także z wydawania wyjątkowo niskich, złożonych dźwięków, przypominających pieśni (CNN Newsource/x-news).