biznes - nowy rok

Artykuły - Nowy rok (258)

 • Zakaz handlu w co drugą niedzielę dopiero do nowego roku

  Zakaz handlu w co drugą niedzielę dopiero do nowego roku

  - Zakaz niedzielnego handlu nie zostanie wprowadzony w tym roku - ogłosiła minister pracy Elżbieta Rafalska. Najbardziej prawdopodobna data to pierwszy stycznia przyszłego roku - dodaje jej zastępca Stanisław Szwed. Zakazany miałby zostać handel w co drugą niedzielę. Te rozstrzygnięcia są zaledwie namiastką sukcesu dla pomysłodawców całkowitego zakazu handlu w niedziele.
 • Drugie półrocze 2016 r. przyniosło wyhamowanie eksportu żywności. Nowy rok niesie sporo zagrożeń

  Drugie półrocze 2016 r. przyniosło wyhamowanie eksportu żywności. Nowy rok niesie sporo zagrożeń

  Eksport polskiej żywności znakomicie rozpoczął ubiegły rok, ale II półrocze przyniosło wyhamowanie wysokiej dynamiki. W efekcie apetyty nie przebicie wartości 26 mld euro w całym 2016 r. raczej nie zostały zaspokojone - ocenia Andrzej Gantner, dyrektor generalny Polskiej Federacji Producentów Żywności (PFPŻ). W rozpoczynającym się roku na polskich eksporterów żywności czyhać będzie wiele zagrożeń rynkowych, od chorób zwierzęcych po nasilające się praktyki protekcjonistyczne.
 • ABC Data - nowy rok pod znakiem coraz szerszej oferty

  Jednym z najważniejszych elementów budowania przewagi konkurencyjnej w nowoczesnej dystrybucji jest komplementarność portfolio produktowego. ABC Data, zgodnie z przyjętą strategią dynamicznie poszerza swoją ofertę.
 • Sylwester w Alpach to spory wydatek

  Sylwester w Alpach to spory wydatek

  Brak śniegu to dla polskich gór nowa przypadłość. Dla miłośników szusowania rozwiązaniem może być więc wyjazd w Alpy. Nawet jednak tam grubość pokrywy śnieżnej nie wszędzie zachwyca.
 • Co przyniesie nowy rok na rynku pracy?

  Rynek pracy w 2016 r. nie będzie rozwijać się tak szybko jak w roku poprzednim, za to będzie stabilniejszy. Zarobki pracowników prawdopodobnie nieco wzrosną. Bezrobocie powinno wynosić od 9,9 do 10,9 proc.
 • Polacy wolą bawić się za darmo

  Polacy wolą bawić się za darmo

  Rynek darmowych imprez plenerowych wart jest setki milionów złotych - szacuje Łukasz Ratajczak, ekspert branży koncertowej. Takie imprezy cieszą się w Polsce bardzo dużą popularnością.
 • Prawdziwy początek nowego roku

  Globalne ochłodzenie sentymentu i ucieczka od ryzyka dały rynków akcji jeden z najgorszych tygodni od kilkunastu miesięcy, ale mimo skali emocji trudno mówić o zaskoczeniu. Zakończony tydzień przynosi próbkę zmienności, jakie należało oczekiwać po 2014 roku.
 • Zapanuj nad portfelem w nowym roku

  Zapanuj nad portfelem w nowym roku

  Wydajesz mniej niż zarabiasz? To jeszcze nie znaczy, że całkowicie uporządkowałeś swoje finanse. Coraz częściej pieniądze wyciekają z domowego budżetu także z powodu nadmiaru produktów finansowych.
 • Niezły początek na Książęcej

  Mocnym akcentem zaczął się nowy rok na warszawskim parkiecie. Inwestorom nie przeszkodziły kiepskie nastroje na głównych parkietach. Można jedynie mieć nadzieję, że ta niezależność będzie miała trwały charakter, bowiem szczególnie indeksy naszych największych spółek mają sporo do nadrobienia. Wiarygodność czwartkowego ruchu w górę ograniczają jednak bardzo niskie obroty.
 • 10 najpopularniejszych miejscowości w polskich górach

  10 najpopularniejszych miejscowości w polskich górach

  Prawie 7 milionów noclegów udzielono w 10 najpopularniejszych miejscowościach w polskich górach. Prym wiedzie stolica Tatr - Zakopane, gdzie udzielono 1,4 mln noclegów. Z punktu widzenia inwestora ciekawymi lokalizacjami są też Krynica-Zdrój i Ustroń, gdzie konkurencja jest relatywnie niewielka, bo przeciętny pokój jest wynajęty co drugi dzień.