Nowy Jork

Artykuły - Nowy Jork (574)

 • W Nowym Jorku o tym, że warto inwestować w Polsce

  W Nowym Jorku o tym, że warto inwestować w Polsce

  20 i 21 listopada w Nowym Jorku przedstawiciele polskich firm spotykają się z amerykańskimi inwestorami podczas Polskiego Forum Inwestycyjnego (Poland Investment Forum).
 • ​Ekstremalne powodzie w Nowym Jorku co pięć lat

  ​Ekstremalne powodzie w Nowym Jorku co pięć lat

  Naukowcy nie mają optymistycznych prognoz dla Nowego Jorku. Okazuje się, że jedno z najbardziej zaludnionych miast przybrzeżnych na świecie może zostać poważnie dotknięte skutkami zmian klimatycznych.
 • Deutsche Bank ukarany za pranie brudnych pieniędzy w Rosji

  Deutsche Bank ukarany za pranie brudnych pieniędzy w Rosji

  Deutsche Bank zgodził się zapłacić w USA grzywnę w wysokości 425 mln dolarów za udział w procederze prania brudnych pieniędzy w Rosji - poinformował w poniedziałek Departament Usług Finansowych (DFS) stanu Nowy Jork.
 • Tesla i Panasonic będą produkować baterie słoneczne w USA

  Tesla i Panasonic będą produkować baterie słoneczne w USA

  Japoński producent sprzętu elektronicznego Panasonic i amerykański wytwórca samochodów z napędem elektrycznym Tesla chcą uruchomić produkcję baterii słonecznych w fabryce w Buffalo w stanie Nowy Jork - podała agencja AP.
 • ​Nowy Jork dzień po

  ​Nowy Jork dzień po

  Demokraci z Nowego Jorku nie dopuszczali możliwości, że Hillary Clinton może przegrać wybory prezydenckie.
 • Wypadek kolejowy w USA. Wielu rannych

  Wypadek kolejowy w USA. Wielu rannych

  29 osób zostało rannych w sobotę późnym wieczorem w rezultacie wykolejenia się pociągu podmiejskiego w pobliżu miejscowości New Hyde Park, na Long Island, w stanie Nowy Jork. Ruch pociągów na jednej z kluczowych linii został wstrzymany w obu kierunkach - poinformowała policja.
 • Para prezydencka odwiedziła Ground Zero

  Para prezydencka odwiedziła Ground Zero

  Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Duda oddali w środę hołd ofiarom zamachów terrorystycznych z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku. Duda podsumował również pobyt w Stanach Zjednoczonych.
 • Koniec boksu w Nowym Jorku?

  Koniec boksu w Nowym Jorku?

  Za sprawą nowych przepisów ubezpieczeniowych boks może niebawem całkowicie zniknąć ze stanu Nowy Jork, swego czasu uchodzącego za stolicę szermierki na pięści.
 • Nowy Jork: Kilkadziesiąt osób zatrutych syntetycznym narkotykiem

  Nowy Jork: Kilkadziesiąt osób zatrutych syntetycznym narkotykiem

  33 osoby z nowojorskiego Brooklynu trafiły do szpitala po zatruciu się syntetyczną marihuaną o nazwie K2. Masowe przedawkowanie dopalaczy miało miejsce we wtorkowy poranek na obszarze kilku przecznic.
 • ​USA: Eksplozja w nowojorskim Central Parku

  ​USA: Eksplozja w nowojorskim Central Parku

  19-letni mężczyzna został ciężko ranny na skutek eksplozji, do której doszło w niedzielę w nowojorskim Central Parku - poinformowały lokalne władze. 19-latek prawdopodobnie przypadkowo nadepnął na ładunek, powodując jego wybuch. Teren parku sprawdzają saperzy.

Filmy - Nowy Jork (39)

 • Szczur w metrze. Pasażerowie wpadli w niemałą panikę

  W nowojorskim metrze szczury to żadna nowość, od dawna zamieszkują tamtejsze stacje i tunele. Rzadko jednak wpadają do pociągów. Pasażerowie metra wpadli w niemałą panikę na widok małego szczura, który biegał po wagonie. Jeden z nich nakręcił nowojorczyków z piskiem wskakujących na siedzenia i uciekających przed gryzoniem. (STORYFUL/x-news)
 • Zatrważające prognozy dla Nowego Jorku. Potrzeba co najmniej 20 mld dolarów

  Powodzie w Stanach Zjednoczonych są częstym zjawiskiem, dlatego władze Nowego Jorku już teraz boją się o przyszłość tego miasta. „Wielkie Jabłko” skupia bowiem nieruchomości zaliczane do najdroższych na świecie. Nie ma więc mowy o opuszczeniu tego terenu, nawet, jeśli już wiadomo, że do końca stulecia poziom oceanu podniesie się o prawie dwa metry. – Nowy Jork nie przeniesie się w głąb lądu, pozostanie tam, gdzie miasto budowało się przez 400 lat, tam, gdzie znajduje się „brama Ameryki” – mówi Daniel Zarrilli z biura ds. ochrony przeciwpowodziowej. W 2050 roku ¼ powierzchni miasta może znaleźć się pod wodą. Aby do tego nie dopuścić, Nowy Jork planuje budowę systemu wałów przeciwpowodziowych i ruchomych murów, które będą chronić między innymi Manhattan. Podniesione zostaną także najważniejsze obiekty infrastrukturalne. Już teraz do zachodzących zmian zastosowano prawo budowlane, a projekt pochłonie co najmniej 20 miliardów dolarów oraz będzie finansowany ze środków miasta i rządu federalnego. Nowojorczycy mają nadzieję, że nowo wybrany prezydent USA, Donald Trump, otwarcie negujący zmiany klimatu, nie pokrzyżuje tych ambitnych zamierzeń.
 • Magda Gessler wyjechała do USA?

  W tym sezonie "Masterchef" wybrał się za daleką wodę, do Nowego Jorku. - Z instytutu CIA będziemy przywozić niesamowite wrażenia. Będzie zagadkowo i ciekawie - dodała Magda Gessler. Czym zaskoczy nowa edycja kulinarnego show? Jacy goście pojawią się w odcinkach produkcji?
 • Kinga Rusin w czasie pobytu w Nowym Jorku nie spała przez 6 nocy

  W czasie sześciodniowego pobytu w Nowym Jorku Kinga Rusin niewiele spała. Starała się bowiem zrobić jak najwięcej ciekawych reportaży. Dziennikarka jest jednak dumna z przywiezionych materiałów oraz szczęśliwa, że mogła odwiedzić Amerykę. – Nowy Jork jest dla mnie natchnieniem. Jeżeli mogę jechać, to rzucam wszystko i jadę – mówi gwiazda. Zdradziła także, że wywiad z Marthą Stewart otworzył jej drzwi do rozmów z innymi gwiazdami. – Nie przeszkadzało mi to, że przez sześć dni w ogóle nie spałam – mówi Kinga Rusin. – Kocham robić reportaże. Uwielbiam rozmawiać w studio telewizyjnym, ale studio jest bardzo specyficzne, natomiast jeżeli ludzie nas wpuszczają do swojego świata, domu, pracy, to są to takie intymne rzeczy. Można sobie pozwolić na bliskość, na kontakt. To jest mój świat - dodaje dziennikarka.