nowe miejsca pracy

Artykuły - Nowe miejsca pracy (266)

 • Smoliński: Reforma uwłaszczeniowa wsparta przez ponad 1,7 tys. etatów w sądach

  Smoliński: Reforma uwłaszczeniowa wsparta przez ponad 1,7 tys. etatów w sądach

  Reforma uwłaszczeniowa będzie wymagała dokonania wpisów w ok. dwóch milionach ksiąg wieczystych - powiedział wiceminister infrastruktury i budownictwa Kazimierz Smoliński. Dodał, że to będzie wymagało czasowego wsparcia w sądach wieczystoksięgowych, w związku z tym przewidziano powstanie ponad 1,7 tys. etatów do obsługi, z czego część na czas określony.
 • Boom na rynku pracy w Niemczech. Pół miliona wakatów

  Boom na rynku pracy w Niemczech. Pół miliona wakatów

  ​Sytuacja gospodarcza w Niemczech dawno nie była tak dobra. Do końca roku ma powstać ponad pół miliona nowych miejsc pracy.
 • 19 czerwca rusza budowa fabryki Mercedes-Benz

  19 czerwca rusza budowa fabryki Mercedes-Benz

  Uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę fabryki koncernu Mercedes odbędzie się 19 czerwca w Jaworze (Dolnośląskie). W fabryce będą produkowane czterocylindrowe silniki do aut osobowych. Dzięki inwestycji wartej ok. 500 mln euro powstanie kilkaset miejsc pracy.
 • Morawiecki: Polska jest w pewnym sensie beneficjentem Brexitu

  Morawiecki: Polska jest w pewnym sensie beneficjentem Brexitu

  Do Polski przywędrowały z Wysp inwestycje tworzące 30-40 tys. miejsc pracy, wkrótce będzie drugie tyle - powiedział w wywiadzie dla "Tygodnika Solidarność" wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
 • MRPiPS: Rodziny zyskają na zmianach w ustawie o żłobkach

  MRPiPS: Rodziny zyskają na zmianach w ustawie o żłobkach

  Zmiany w ustawie o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 wygenerują ok. 15 tys. nowych miejsc pracy dla opiekunów - zapewnia Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Spadną koszty związane z uruchomieniem i prowadzeniem placówek opieki i z posyłaniem do nich dzieci przez rodziców - podkreśla resort.
 • Radom: Ponad 600 nowych miejsc pracy planuje stworzyć firma QFG Food

  Radom: Ponad 600 nowych miejsc pracy planuje stworzyć firma QFG Food

  Ponad 600 nowych miejsc pracy zamierza stworzyć w Radomiu firma QFG Food, specjalizująca się w wytwarzaniu convenience food, czyli tzw. „żywności wygodnej”. W ramach inwestycji szacowanej na 170 mln zł ma powstać m.in. ubojnia drobiu i dwa zakłady przetwórcze.
 • ​Whirlpool najemcą w pierwszym biurowcu Nowego Centrum Łodzi

  ​Whirlpool najemcą w pierwszym biurowcu Nowego Centrum Łodzi

  Nowa Fabryczna, pierwszy budynek komercyjny wzniesiony na terenie Nowego Centrum Łodzi, rozpoczęła wynajem powierzchni. Już w lipcu swoje Centrum Usług Wspólnych, obsługujące Europę, Bliski Wschód i Afrykę, otworzy w nim firma Whirlpool.
 • Nawet 16 tys. miejsc pracy dzięki nowym inwestycjom zagranicznym

  Nawet 16 tys. miejsc pracy dzięki nowym inwestycjom zagranicznym

  W ciągu ostatniego ćwierćwiecza co roku do Polski napływało średnio 26 mld zł kapitału rocznie. Według szacunków, tylko w zeszłym roku napływ zagranicznych inwestycji bezpośrednich do naszego kraju przekroczył 50 mld zł.
 • Nowa fabryka z branży motoryzacyjnej powstaje w Opolu

  Nowa fabryka z branży motoryzacyjnej powstaje w Opolu

  ​Około 550 miejsc pracy zapewni zakład produkcji elementów wnętrz samochodowych w Opolu. We wtorek przedstawiciel International Automotive Components wmurował kamień węgielny pod zakład, którego koszt szacuje się na 20 mln dolarów.
 • Rząd liczy, że ulga inwestycyjna przyniesie znaczny impuls popytowy

  Rząd liczy, że ulga inwestycyjna przyniesie znaczny impuls popytowy

  Rząd liczy, że projektowana ulga inwestycyjna przyniesie znaczny impuls popytowy, co pozwoli zwiększyć dochody budżetu i stworzyć nowe miejsca pracy - napisano w ocenie skutków regulacji do projektu ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych i od osób prawnych.

Filmy - Nowe miejsca pracy (8)

 • Irlandia w 2018 r. chce osiągnąć stan pełnego zatrudnienia

  Irlandia w 2018 r. chce osiągnąć stan pełnego zatrudnienia. Tworzeniu nowych miejsc pracy w tym kraju mają sprzyjać m.in. zachęty podatkowe, a także specjalny fundusz inwestycyjny dla małych i średnich firm - mówi PAP ambasador Irlandii w Polsce Gerard Keown. - Tworzenie miejsc pracy to najważniejszy z priorytetów irlandzkiego rządu. Chcemy umożliwić ludziom powrót do pracy utraconej m.in. na skutek kryzysu gospodarczego. Rząd Irlandii już w 2012 r. wprowadził w życie ambitny program dotyczący zatrudnienia, którego celem jest osiągnięcie pełnego zatrudnienia do roku 2018. Już teraz dokonał się znaczący postęp w tym kierunku. Obniżyliśmy bezrobocie z wyjściowego poziomu 15 proc.; tendencja spadkowa utrzymuje się. Mamy nadzieję zejść poniżej 10 proc. w tym roku i osiągnąć pełne zatrudnienie w 2018 r. - mówi ambasador. Tworzeniu nowych miejsc pracy w Irlandii mają sprzyjać m.in. zachęty podatkowe, a także specjalny fundusz inwestycyjny o wartości 7 miliardów euro, który ma na celu wsparcie małych i średnich przedsiębiorstw. Specjalny program dedykowany jest ludziom młodym na rynku pracy. - Mamy też bardzo przyjazne otoczenie biznesu. Magazyn Focus uznał Irlandię za najlepsze miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej w strefie euro, a w skali globalnej jesteśmy w pierwszej czwórce. Irlandia ma wykwalifikowaną siłę roboczą i najmłodszą populację w Unii Europejskiej. Kombinacja tych wszystkich czynników sprzyja zamierzeniom irlandzkiego rządu, aby umożliwić ludziom powrót do pracy - dodaje rozmówca PAP.
 • Kosiniak-Kamysz: 430 tysięcy nowych miejsc pracy w ciągu najbliższych 2 lat

  Utrzymujące się od kilku miesięcy ożywienie na rynku pracy jest stałe i w najbliższych miesiącach będzie wiązać się ze spadkiem bezrobocia, co jest niezwykle istotne dla osób aktualnie poszukujących zatrudnienia. Według części agencji w ciągu najbliższych dwóch lat w Polsce powstanie około 430 tysięcy nowych miejsc pracy. Minister Pracy i Polityki Społecznej Władysław Kosiniak-Kamysz wśród najważniejszych zadań stojących przed resortem wymienia optymalne wykorzystanie rozdysponowanych do powiatowych urzędów pracy 5,5 miliardów złotych ze specjalnego funduszu pracy, wsparcie zatrudnienia oraz wprowadzenie przepisów zwiększających efektywność działalności urzędów pracy.
 • Najwięcej nowych miejsc pracy powstaje w centrach usług wspólnych i logistyce

  Centra usług wspólnych i logistyka to branże, które oferują najwięcej nowych miejsc pracy. Zatrudnienie zwiększają również zakłady produkcyjne, m.in. w branży automotive. Jesienią i zimą pracodawcy organizują więcej naborów na stanowiska kierownicze. – W Polsce masowo powstają shared service center [SSC, centra usług wspólnych – red.], i to w różnych lokalizacjach, zarówno na Pomorzu, jak i w Wielkopolsce, Warszawie czy Krakowie, który jest miastem o największej liczbie tego rodzaju podmiotów – wskazuje Paweł Posachowicz, konsultant Departamentu Rekrutacji Stałych w firmie Adecco Poland, pośredniczącej w zatrudnieniu. – Pracę najczęściej otrzymują ludzie młodzi, posługujący się językami obcymi i z doświadczeniem, w zależności od branży, w logistyce, finansach, sprzedaży czy obsłudze klienta.
 • Sezon wakacyjny generuje nowe miejsca pracy

  W wakacje pojawia się nawet o 80 proc. więcej stanowisk pracy niż w miesiącach poza sezonem, większość z nich w turystyce i gastronomii. To przede wszystkim usługi (w restauracjach, brach, hotelach), ale i produkcja (np. w browarach). Pracodawcy, którzy pilnie potrzebują pracowników sezonowych, kuszą ich nawet o 20-30 proc. wyższymi stawkami. Jednak wciąż w poszukiwaniu wyższych zarobków Polacy często wyjeżdżają pracować za granicą. Komentuje Tomasz Misiak, prezydent rady nadzorczej Work Service.