nowa praca

Artykuły - Nowa praca (60)

 • Przepis na sukces: Czy humanista może zostać programistą?

  Przepis na sukces: Czy humanista może zostać programistą?

  Przepisów na sukces zawodowy jest wiele, ale wszystkim poszukującym odpowiedniej ścieżki kariery przypominamy, że w sektorze IT brakuje w Polsce ok. 50 tys. wykwalifikowanych pracowników. Zawód programisty i praca w branży IT może więc być doskonałym wyborem.
 • Nie pal za sobą mostów! Były pracodawca może pomóc ci zdobyć nową pracę

 • Programisto, czas zacząć pracę!

  Programisto, czas zacząć pracę!

  Każda dziedzina naszego życia jest związana z nowymi technologiami. Nic dziwnego, że ten sektor daje szansę na rozwój, stałe zatrudnienie i wysoką pensję. Zwłaszcza, że programistów jest jak na lekarstwo. Jak zostać programistą? Jaki język programowania jest najbardziej pożądany na rynku pracy?
 • ​Rozmowa kwalifikacyjna, czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują

  ​Rozmowa kwalifikacyjna, czyli nie taki diabeł straszny, jak go malują

  Spotkanie z rekruterem to jedna z bardziej stresujących sytuacji w życiu. Obawy związane z rozmową z przyszłym pracodawcą może potęgować brak dużego doświadczenia zawodowego lub fakt, że na rynku pracy stawiamy pierwsze kroki. Doradzamy jak się do niej przygotować, by zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie.
 • OHP mają zmienić nazwę, strukturę i rozszerzyć działalność

  OHP mają zmienić nazwę, strukturę i rozszerzyć działalność

  Prowadzenie samodzielnego szkolnictwa zawodowego, tworzenie młodzieżowych spółdzielni socjalnych i mieszkaniowych oraz zwiększenie liczby wyjazdów do pracy za granicę – to propozycje zmian w funkcjonowaniu Ochotniczych Hufców Pracy. Zmieni się też ich nazwa. Zmienić ma się także sama nazwa i struktura organizacji.
 • Randstad: 29 proc. Polaków zmieniło pracę od początku roku

  Randstad: 29 proc. Polaków zmieniło pracę od początku roku

  ​29 proc. Polaków zmieniło pracę lub zajmowane stanowisko od początku roku - wynika z cokwartalnego badania "Monitor Rynku Pracy" prowadzonego przez Randstad. 44 proc. badanych pracowników deklaruje, że głównym powodem zmiany pracy jest poprawa jej warunków.
 • W Rzeszowie Deloitte zatrudni 300 osób

  W Rzeszowie Deloitte zatrudni 300 osób

  W czerwcu otwarte zostanie w Rzeszowie Regionalne Centrum Usług dla Audytu na Europę Środkową firmy Deloitte. Placówka będzie zajmować się m.in. przygotowywaniem dokumentów dla działów audytu w tej części Europy. Docelowo pracę w Rzeszowie znajdzie 300 osób. Jak poinformował Wolda Grant z Deloitte, w rzeszowskim centrum pracować będą specjaliści, którzy będ
 • Najważniejsze wskazówki ekspertów Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia dla poszukujących pracy

  Najważniejsze wskazówki ekspertów Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia dla poszukujących pracy

  Nowy rok wielu motywuje do zmian na lepsze. Myślimy najczęściej o rozwoju, m.in. własnej kariery oraz kompetencji zawodowych. Jak co roku w styczniu można zaobserwować wzmożone zainteresowanie dostępnymi ofertami pracy na specjalistycznych portalach branżowych. Jak zatem znaleźć wymarzoną pracę? Eksperci Stowarzyszenia Agencji Zatrudnienia radzą jak korzystać z usług profesjonalistów, zwłaszcza jeśli poszukujemy zatrudnienia za granicą. Zachęcają również do uważnej analizy i wyboru formy zatrudnienia.
 • Nowy rok - nowa praca

  Nowy rok - nowa praca

  Przełom roku to czas, w którym wiele osób podejmuje postanowienia noworoczne. Często dotyczą one kwestii związanych z kondycją, zdrowiem, a także rozwojem kariery zawodowej. Jednym z najpopularniejszych postanowień jest zmiana pracy. Jak sprawić, by ta decyzja nie została tylko w sferze planów czy marzeń? Szukanie pracy wymaga wytrwałości i systematyczności.
 • Najczęściej zarabiamy tylko 2469 zł brutto

  Najczęściej zarabiamy tylko 2469 zł brutto

  GUS podaje co miesiąc dane o przeciętnych wynagrodzeniach w sektorze przedsiębiorstw. Nie dowiemy się z nich jednak wielu ważnych szczegółów, jak na przykład tego, jaka grupa pracowników otrzymuje pensje w wysokości średniej krajowej. Takie dokładne informacje dostajemy z dużym opóźnieniem.