notowania

Artykuły - Notowania (130)

 • Miedź w Londynie drożeje, ale większe emocje wzbudzają notowania cynku

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie rosną. Większe emocje wzbudzają jednak notowania cynku - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.879,00 USD za tonę, po zwyżce o 0,6 proc.
 • Sesja jednej spółki

  Środowe notowania na Giełdzie Papierów Wartościowych przyniosły sesję skromnych zmian najważniejszych indeksów.
 • Ceny miedzi w Londynie lekko rosną, na pierwszym planie jest nikiel

  Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie lekko rosną, a na pierwszym planie, dla inwestorów, są notowania niklu - informują maklerzy. Miedź w dostawach trzymiesięcznych na LME kosztuje 6.637,00 USD za tonę, po zwyżce o 0,3 proc.
 • Większa sprzedaż mieszkań pompuje deweloperskie notowania

  Większa sprzedaż mieszkań pompuje deweloperskie notowania

  W przypadku większości firm deweloperskich informacje o liczbie sprzedanych mieszkań przekładają się wprost na giełdowe wyceny - wynika z danych zebranych przez Lion's Bank. Nie brakuje jednak też przykładów odwrotnych, w przypadku których giełdowi gracze uznają za kluczowe inne informacje.
 • Rosja: Najniższe poparcie dla Putina od 2000 roku

  Rosja: Najniższe poparcie dla Putina od 2000 roku

  Rosnące ceny i spowolnienie gospodarcze przyczyniły się do spadku publicznego poparcia dla prezydenta Rosji Władimira Putina do poziomu najniższego od 13 lat - podało we wtorek Centrum Lewady.
 • Surowce wciąż nie wierzą w gospodarkę

  Surowce wciąż nie wierzą w gospodarkę

  Notowania na rynkach większości surowców wciąż pozostają na bardzo niskich poziomach. Na niektórych spadki zostały zahamowane lub zaczynają być widoczne jedynie nieśmiałe sygnały odwracania tendencji. Trudno się dziwić, bo choć w niektórych dużych światowych gospodarkach ma miejsce niewielkie ożywienie, nie ma co liczyć na większą dynamikę.
 • Rank Progress: obligacje serii D będą notowane na rynku Catalyst

  Legnicka spółka złożyła wniosek o wprowadzenie na Catalyst wyemitowanych w zeszłym miesiącu obligacji serii D.
 • NFP kluczowe dla notowań

  W reakcji na słowa Mario Draghiego wspólna waluta straciła na wartości. Kurs EUR/USD zniżkował do 1,2885, czyli najniższego poziomu od ponad miesiąca. Euro osłabiło się wobec zdecydowanej większości walut z grona G-10 oraz wszystkich z rynków wschodzących. Kurs EUR/PLN przebił wczorajsze minima i zniżkował do 4,2630.
 • Niezwykła rozbieżność notowań

  W USA wczoraj na zamknięciu sesji doszło do nieznacznego pobicia rekordu wszechczasów. Przełożyło się to na dobre nastroje na początku sesji w Europie. Tak też się stało. Wzrosty po otwarciu notowań okazały się całkiem pokaźne - DAX zyskiwał 0,7%, lecz nietrwałe. Najwyższymi wartościami miały się okazać te z pierwszych minut handlu.
 • Bez przełomu na GPW

  Dzisiejsze notowania rozpoczęliśmy na poziomach wczorajszego zamknięcia. Pierwsze piętnaście minut sesji wyglądało jednak fatalnie.