niepełnosprawność

Artykuły - Niepełnosprawność (54)

Filmy - Niepełnosprawność (6)

 • Co zrobić, aby osoba niepełnosprawna była samodzielna?

  Agata Grzesik choruje na niskorosłość. - Mam 133 centymetry wzrostu - powiedziała. Kiedy jej choroba była dla niej najtrudniejsza? Jak radzi sobie w codziennym życiu? - Skończyła studia, zrobiła prawo jazdy, ma partnera, swój dom - powiedział jej ojciec Adrian Grzesik. Co opisuje na swoim blogu? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Ze swojej niepełnosprawności uczyniła atut

  Kiedy idzie po wybiegu w designerskich butach na wysokim koturnie, aż trudno uwierzyć, że ta dziewczyna jest niepełnosprawna. Jednak Viktoria Modesta to pierwsza gwiazda pop na świecie, która posiada protezę nogi. Dziewczyna od urodzenia miała poważny problem z biodrem i lewą nogą. W końcu sama zdecydowała się na amputację. Swoją niepełnosprawność zamieniła w siłę, a protezy, które teraz nosi to prawdziwe dzieła sztuki. Brytyjska artystka szturmem podbija internet.
 • Monika Kuszyńska: Chcielibyśmy być traktowani normalnie

  Piosenkarka Monika Kuszyńska i fotomodelka Olga Fijałkowska o stosunku społeczeństwa do osób niepełnosprawnych (Dzień Dobry TVN/x-news).
 • "Czasem zapominam, że nie mam rąk"

  Historia, która udowadnia, że termin "niepełnosprawność" mógłby w ogóle nie istnieć. Mary - urodzona w Meksyku, wychowana w USA. Urodzona bez rąk. Skończyła studia i została nauczycielką matematyki. Uwielbianą przez uczniów - za radość życia i upór w dążeniu do celu (CNN Newsource/x-news). UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.