niepełnosprawność

Artykuły - Niepełnosprawność (54)

Filmy - Niepełnosprawność (9)

  • "Jestem jego rękami. On jest moimi oczami"

    Niezwykła historia dwóch przyjaciół. Mimo, że jeden z nich nie ma rąk, a drugi jest niewidomy, postanowili, że wspólnie zrobią coś dobrego. Zaczęli więc sadzić drzewa. Robią to od 2002 roku. W sumie udało im się zasadzić już ponad 10 tysięcy drzew! Jak mówią, robią to dla środowiska i dla przyszłych pokoleń. Traktują to jak misję. Mimo, że żyją w biedzie są spełnieni duchowo, a kiedy współpracują, wcale nie czują się niepełnosprawni.
  • Łucznik bez rąk pokazuje jak strzelać

    Niesamowity wyczyn niepełnosprawnego łucznika. Brak rąk nie powstrzymuje go w zdobywaniu nagród. Lekką wpadkę zaliczył wręczający medal... chciał uścisnąć dłoń zwycięzcy.
  • Ze swojej niepełnosprawności uczyniła atut

    Kiedy idzie po wybiegu w designerskich butach na wysokim koturnie, aż trudno uwierzyć, że ta dziewczyna jest niepełnosprawna. Jednak Viktoria Modesta to pierwsza gwiazda pop na świecie, która posiada protezę nogi. Dziewczyna od urodzenia miała poważny problem z biodrem i lewą nogą. W końcu sama zdecydowała się na amputację. Swoją niepełnosprawność zamieniła w siłę, a protezy, które teraz nosi to prawdziwe dzieła sztuki. Brytyjska artystka szturmem podbija internet.
  • Pasja silniejsza niż inwalidztwo