niepełnosprawni

Artykuły - Niepełnosprawni (200)

 • Poland Business Run - polskie firmy po raz szósty pobiegną dla potrzebujących

  Poland Business Run - polskie firmy po raz szósty pobiegną dla potrzebujących

  Szósta edycja największego charytatywnego biegu w kraju - Poland Business Run - startuje 3 września. Uczestnicy pobiegną w tym roku w 7 miastach: Krakowie, Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Gdańsku i Katowicach. Rejestracja drużyn rusza już pod koniec kwietnia. Cel? Pomoc osobom z niepełnosprawnością ruchową w powrocie do normalnego życia.
 • Wpływ zmiany stopnia niepełnosprawności na urlop dodatkowy

  Wpływ zmiany stopnia niepełnosprawności na urlop dodatkowy

  Pracownicy niepełnosprawni, aby mogli korzystać z dodatkowych uprawnień w czasie stosunku pracy, muszą legitymować się orzeczeniem o zakwalifikowaniu do jednego z trzech stopni niepełnosprawności. Orzeczenia takie nie zawsze mają charakter bezterminowy, mogą też być wydane na określony czas. Ponadto stopień niepełnosprawności może ulec zmianie z wyższego na niższy i odwrotnie. Obniżenie stopnia niepełnosprawności do lekkiego wpływa na prawo do urlopu dodatkowego.
 • Czas pracy niepełnosprawnych w 2017 r.

  Pracownicy niepełnosprawni stanowią grupę, której normy czasu pracy uregulowano w odrębnej ustawie. Przy czym dla niektórych niepełnosprawnych, np. legitymujących się znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, normy te są niższe niż wskazane w Kodeksie pracy. W oparciu o te niższe normy ustala się obowiązujący tę grupę pracowników wymiar czasu pracy.
 • Pomoc finansowa dla osób niepełnosprawnych ruchowo

  Pomoc finansowa dla osób niepełnosprawnych ruchowo

  Od 3. do 28. kwietnia br. można zgłaszać się do Fundacji Poland Business Run, aby zostać jej podopiecznym i beneficjentem biegu. Fundacja pomaga osobom z niepełnosprawnością ruchową, w tym także osobom po amputacji.
 • Polski komunikator, który ma pomóc w pisaniu niepełnosprawnym

  Polski komunikator, który ma pomóc w pisaniu niepełnosprawnym

  ParrotOne projektowany był z myślą zarówno o osobach z niepełnosprawnością ruchową, jak i zdrowych użytkownikach, którzy chcą pisać szybciej. Aplikacja ułatwi pisanie wiadomości poprzez podawanie sugestii w zakresie zarówno słów, jak i całych komunikatów. Uczy też w prosty sposób języka angielskiego. Twórcy zbierają pieniądze na platformie Wspieram.to.
 • Znani z pomocy dla potrzebujących

  Znani z pomocy dla potrzebujących

  Marcin Gortat zdecydował się pomagać młodym ludziom w realizacji własnych marzeń sportowych. Aktorka Anna Dymna podała rękę osobom z niepełnosprawnością intelektualną. W Polsce powstaje coraz więcej fundacji, których pomysłodawcami są osoby znane.
 • Niepełnosprawny stracił rentę: RPO prosi o zmianę prawa

  Niepełnosprawny stracił rentę: RPO prosi o zmianę prawa

  Rzecznik Praw Obywatelskich zwrócił się do Senatu o inicjatywę ustawodawczą dot. osób z niepełnosprawnością, które z dnia na dzień utraciły prawo do otrzymywania renty. Sprawą zajmie się senacka Komisja Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.
 • Urlop dodatkowy dla niepełnosprawnego pracownika

  Urlop dodatkowy dla niepełnosprawnego pracownika

  Uprawnienia pracowników niepełnosprawnych wynikają z przepisów odrębnych. Jednym z nich jest prawo do dodatkowego urlopu wypoczynkowego. Jednakże przywilej ten nie obejmuje wszystkich niepełnosprawnych, ale tylko tych, którzy zostali zaliczeni do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności.

Filmy - Niepełnosprawni (15)

 • "Nie odpuścimy minister Zalewskiej". Szef ZNP zapowiada protest przed MEN

  Po południu przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej odbędzie się protest nauczycieli i rodziców przeciwko reformie wprowadzającej 8-letnią szkołę podstawową, 4-letnie liceum i 5-letnie technikum. - Chcemy dać sygnał, że nie chcemy odpuścić minister Zalewskiej, że będziemy obserwować to, co się będzie działo - każdy na swoim poletku. Będziemy badać, jak reforma jest wdrażana, czego uczone są nasze dzieci, jaka jest sytuacja kadrowa nauczycieli, ile wydajemy na "bezkosztową" reformę, ilu nauczycieli traci prace - tłumaczył przewodniczący Związku Nauczycielstwa Polskiego Sławomir Broniarz.
 • Kaskader testował rampy dla niepełnosprawnych

  Rosyjski kaskader postanowił przetestować rampy dla niepełnosprawnych. Jego celem było pokazanie, jak fatalnie są one skonstruowane, i że wręcz zagrażają życiu osób poruszających się na wózkach. Wiele z tych ramp znajdowało się przed aptekami czy szpitalami (!). Co prawda nagranie pochodzi z Rosji, jednak w Polsce też jest wiele takich ramp, które wcale nie ułatwiają przemieszczania się osobom niepełnosprawnym.
 • Niepełnosprawni? Są spraniejsi od większości osób!

  Niesamowita kompilacja. Ludzie mimo, że nie mogą chodzić, nie stracili chęci do życia. I nie boją się ekstremalnych zabaw!
 • Niepełnosprawni sportowcy zawstydzilli zdrowych

  Na początku użytkownicy siłowni byli zdziwieni na widok niepełnosprawnych osób. Zdziwienie przerodziło się w szok kiedy zobaczyli do czego mogą być zdolni. Tylko pozazdrościć chartu ducha i umiejętności!