naukowcy

Artykuły - Naukowcy (2913)

 • Polski Kret poleci na Marsa

  Polski Kret poleci na Marsa

  Polski robot Kret poleci na Marsa w ramach misji NASA InSight w 2018 roku - powiedział na konferencji prasowej dr Jerzy Grygorczuk, wiceprezes firmy Astronika. Kret będzie pierwszym kompletnym systemem dostarczonym przez polski przemysł na tak istotną misję.

Filmy - Naukowcy (18)

 • Czy zagraża nam sztuczna inteligencja?

  Czy maszyny zastąpią ludzi? Czy możliwe jest, że przejmą panowanie nad światem? W studiu programu wypowiedzieli się na ten temat naukowiec dr Jakub Bochiński i dziennikarz naukowy Jan Stradowski. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Młodzi konstruktorzy robotów. "Może wejść tam, gdzie nie może wejść człowiek"

  Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego w Kole skonstruowali robota. - To robot kroczący, który kształtem przypomina pająka - powiedziała w "Dzień Dobry TVN" uczennica Aleksandra Kukawka. - Konstrukcja jest w miarę ergonomiczna, więc może wejść tam, gdzie nie może wejść człowiek - podkreślił uczeń Filip Bagiński. Jakie trudności spotykają podczas testowania swojego robota? (Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news).
 • Ta sama rakieta Falcon 9 ponownie wystrzelona w kosmos. Przełomowy eksperyment SpaceX

  Przylądek Canaveral, Floryda, USA. Firma SpaceX wystrzeliła po raz drugi rakietę kosmiczną Falcon 9. Lot trwał 8 minut i zakończył się pomyślnym lądowaniem rakiety. Sukces cieszy przede wszystkim założyciela SpaceX Elona Muska, który zapowiedział, że dzięki rakietom wielokrotnego użytku już niedługo loty kosmiczne będą dużo tańsze. Ta sama - rakieta nośna Falcon9 w kwietniu 2016 roku przetransportowała zapasy na Międzynarodową Stację Kosmiczną i z powodzeniem wylądowała na ziemi. (Źródło: US CBS/x-news).
 • Genetyczni superwojownicy niszczą raka. Na czym polega nowa terapia leczenia nowotworów?

  W "Dzień Dobry TVN" dr Frederick Locke z Moffitt Cancer Center opowiedział o rewolucyjnych badaniach nad lekiem na raka. Na czym polega innowacyjna terapia i do kogo jest skierowana? Czy rzeczywiście niszczy komórki nowotworowe? Czy w Polsce ta metoda jest już stosowana? Wyjaśnił to w studiu programu dziennikarz Marcin Sawicki. - Ta dziedzina medycyny jest tak nowa, że czasami lekarze nie wiedzą, że gdzieś na świecie pojawiła się nowa terapia, która działa - podkreślił Sawicki. Dlaczego lekarze ostrożnie podchodzą do przełomowego leczenia raka? (Źródło: Dzień Dobry TVN/x-news).