nastroje

Artykuły - Nastroje (106)

 • Nastroje konsumenckie w styczniu poprawiły się

  Bieżące i wyprzedzające nastroje konsumenckie w styczniu 2015 r. poprawiły swoje notowania w porównaniu do poprzedniego miesiąca - podał GUS.
 • BIG InfoMonitor: Coraz lepsze nastroje wśród przedsiębiorców

  BIG InfoMonitor: Coraz lepsze nastroje wśród przedsiębiorców

  Wskaźnik BIG, mierzący poziom bezpieczeństwa prowadzenia działalności gospodarczej, rośnie nieprzerwanie od 12 miesięcy - wynika z opublikowanego we wtorek raportu BIG, przygotowanego przez BIG InfoMonitor. Najlepsze nastroje panują w branży finansowej.
 • Ukraina ciąży rynkom; inwestorzy czekają na wyjaśnienie sytuacji

  Ukraina ciąży rynkom; inwestorzy czekają na wyjaśnienie sytuacji

  We wtorek nie doszło do wyjaśnienia sytuacji na Ukrainie, co przekłada się na słabe nastroje na rynkach.
 • Nastroje MŚP w I kw. w ujęciu rocznym ponownie się poprawiły - EFL

  Nastroje MŚP w I kw. w ujęciu rocznym ponownie się poprawiły - EFL

  Wskaźnik nastrojów małych i średnich przedsiębiorstw KERNA w I kwartale spadł o 4,68 pkt. kdk i wzrósł o 25,2 pkt. rdr do poziomu minus 52,49 pkt. - wynika z kwartalnego badania Instytutu Keralla Research zrealizowanego dla EFL.
 • TNS Polska: W grudniu pogorszyły się nastroje konsumentów

  TNS Polska: W grudniu pogorszyły się nastroje konsumentów

  Wskaźnik klimatu konsumenckiego TNS Consumer Index w grudniu wyniósł minus 24,3 pkt, co oznacza spadek o 2,7 pkt proc. w porównaniu z listopadem 2013 r. - poinformował w czwartek TNS Polska. Polacy gorzej niż w listopadzie oceniają sytuację ekonomiczną kraju.
 • Mocne otwarcie na złotym, pozytywne nastroje utrzymują się

  Początek nowego tygodnia na rynku złotego przynosi lekkie odreagowanie piątkowego umocnienia polskiej waluty. Złoty wyceniany jest przez rynek następująco: 4,1825 zł za euro, 3,0549 zł wobec dolara amerykańskiego oraz 3,4237 zł względem franka szwajcarskiego. Rentowności polskiego długu wynoszą 4,537 proc. w przypadku obligacji 10-letnich.
 • Randstad: Poprawiają się nastroje na rynku pracy

  Randstad: Poprawiają się nastroje na rynku pracy

  Polacy zaliczają się do najbardziej otwartych na zmianę zatrudnienia pracowników w Europie; w ostatnim kwartale zatrudnienie zmienił co czwarty pracujący Polak - wynika z raportu Instytutu Badawczego Randstad, przedstawionego na wtorkowej konferencji w Warszawie.
 • Szklanka pełna do połowy

  Szklanka pełna do połowy

  Od 25 lat nie było nam tak dobrze. Bijemy rekordy w byciu szczęśliwymi. Na przekór kryzysowi, rządowi i opozycji, kursom walut i podwyżkom w sklepach. Zwariowaliśmy?
 • Pesymistyczne nastroje w aptece

  Pesymistyczne nastroje w aptece

  Coraz trudniej farmaceutom prowadzić apteki. Ponad połowa z nich jest zdania, że w nowym roku pacjenci częściej będą zmuszeni rezygnować z terapii, bo nie będzie ich stać na leki - dowodzą wyniki badania Barometr Nastrojów Farmaceutów Neuca 2012, zrealizowanego przez TNS Polska.
 • Fatalne nastroje w budownictwie

  W końcu listopada 2012 roku w budowie było 725,4 tys. mieszkań, o 0,8 proc. mniej niż w końcu listopada 2011 roku - podał w piątek GUS W grudniu oceny koniunktury w budownictwie są gorsze zarówno w porównaniu z poprzednim rokiem jak i poprzednim miesiącem - wynika z opublikowanych badań GUS.

Filmy - Nastroje (2)

 • Straszenie kryzysem szkodzi gospodarce

  Jeśli nie zniknie pesymizm wśród konsumentów i przedsiębiorców, nie mamy co liczyć na poprawę sytuacji gospodarczej – twierdzą eksperci SGH. Oceniają, że samo tylko poprawienie nastrojów pozwoliłoby na odbicie się polskiej gospodarki od dna w ciągu kolejnych sześciu-dziewięciu miesięcy. Komentuje prof. Elżbieta Adamowicz z SGH.
 • Umiarkowane nastroje na giełdach

  Piątkową sesję inwestorzy rozpoczęli ostrożnie. W pierwszych godzinach notowań główne indeksy poruszały się w okolicach poziomów poprzedniego zamknięcia. Rozstrzygnięcie nastąpiło dopiero po publikacji wyników stress-testów dla europejskich banków oraz po kilku pozytywnych publikacjach wyników kwartalnych ze spółek.