narkotyki

Artykuły - Narkotyki (895)

 • Szczepionka przeciwko uzależnieniu od heroiny

  Szczepionka przeciwko uzależnieniu od heroiny

  Szczepionka, która mogłaby być stosowana w leczeniu osób uzależnionych od narkotyków, jest na prostej drodze do testów na naczelnych. Preparat stworzony w Instytucie Badawczym Scripps blokuje stan odurzenia heroiną i wykazuje skuteczność do 8 miesięcy od momentu podania.
 • Fentanyl - najniebezpieczniejszy narkotyk świata

  Fentanyl - najniebezpieczniejszy narkotyk świata

  Jest do stu razy silniejszy od morfiny, uzależnia szybciej niż metamfetamina i zabija częściej niż heroina. Fentanyl to nowy supernarkotyk – a przy tym dostępny na receptę.
 • Manny Pacquiao: W młodości zażywałem narkotyki

  Manny Pacquiao: W młodości zażywałem narkotyki

  Mistrz ośmiu kategorii wagowych w boksie, obecnie również filipiński senator, Manny Pacquiao (58-6-2, 38 KO), przyznał, że jako nastolatek zażywał narkotyki.
 • GIS tropi sklepy z dopalaczami

  GIS tropi sklepy z dopalaczami

  W ubiegłym roku dopalaczami zatruło się ponad 7 tys. osób. Kary administracyjne dla handlujących substancjami są jednak mało skuteczne. 80 procent tego rynku skupiona jest w dwóch ośrodkach łódzkim i śląskim.
 • Kierowcy i narkotyki. Szykuje się zmiana przepisów

  Kierowcy i narkotyki. Szykuje się zmiana przepisów

  Prawnicy, lekarze i toksykolodzy będą dyskutować w piątek w Krakowie na temat projektowanych przez Ministerstwo Sprawiedliwości zmian w kodeksach karnym i wykroczeń, dot. przestępstw popełnianych po użyciu oraz pod wpływem substancji obniżających sprawność psychofizyczną.
 • Witamina C wyleczy narkomanów?

  Witamina C wyleczy narkomanów?

  Niesamowite odkrycie związane z witaminą C i naturalnym leczeniem uzależnienia od narkotyków! Niedobór witaminy C wydaje się korelować z uzależnieniem od narkotyków, a podawanie witaminy C w wysokich dawkach zapewnia głębokie działanie lecznicze, bez negatywnych skutków ubocznych związanych z konwencjonalnymi terapiami toksykologicznymi.
 • Ponad 88 mln obywateli UE zażywało narkotyki

  Ponad 88 mln obywateli UE zażywało narkotyki

  Ponad 88 mln obywateli UE w wieku 15-64 lata nielegalnie zażywało narkotyki - wynika z ogłoszonego we wtorek w Lizbonie dorocznego raportu Europejskiego Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA). Stanowią oni ponad 25 proc. obywateli w tym wieku.
 • Kolumbia: Udaremniono przemyt 8 ton kokainy

  Kolumbia: Udaremniono przemyt 8 ton kokainy

  Kolumbijska policja przechwyciła ponad osiem ton kokainy. Tym samym udaremniła jedną z największych prób przemytu w historii kraju. Narkotyki znaleziono na farmie bananów w mieście Turbo położonym na północy kraju, około 500 km od stolicy Kolumbii - Bogoty. Narkotyki, jak ustaliły władze, docelowo miały zostać przerzucone przez Amerykę Środkową do Stanów Zjednoczonych. W czasie operacji aresztowano trzy osoby.
 • Zapomniany lek najniebezpieczniejszym narkotykiem na świecie

  Zapomniany lek najniebezpieczniejszym narkotykiem na świecie

  ​Niedawno na ulicach Kanady pojawił się nowy narkotyk znany jako W-18. Substancja ta może być nawet 10 tys. razy silniejsza od morfiny! Czy szykuje się kolejna fala uzależnień?

Filmy - Narkotyki (30)

 • Toksyczne tabletki przypominające słodycze

  Wyglądają niewinnie: małe różowe cukierki w kształcie misia. W rzeczywistości to nie słodycze, a narkotyki, które pojawiły się na terenie województwa małopolskiego. Jak uchronić przed nimi dziećmi? Gościem "Dzień Dobry TVN" był insp. Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji. (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Dopalacze dostępne są na każdym kroku

  W studiu programu szefowa Monaru Jolanta Łazuga-Koczurowska i pedagog społeczny prof. Mariusz Jędrzejko powiedzieli, dlaczego młodzież sięga po używki. Co zrobić, aby chronić dzieci przed szkodliwymi substancjami? (Dzień Dobry TVN/x-news)
 • Skandal wyborczy! Dostają narkotyki w zamian za głosy

  Premier Indii, Narendra Modi, jest w trakcie prowadzenia kampanii. Jak się okazuje, najbardziej ze zbliżających się wyborów zadowoleni są... narkomani. Kupowanie poparcia w Indiach jest normą. Pacjenci ośrodka leczenia narkomanii dostają co tylko zechcą, oczywiście pod warunkiem zagłosowania na odpowiedniego kandydata. Oficjalnie mówi się o wysokich karach dla handlarzy narkotyków, w praktyce wygląda to inaczej. Od czasu ogłoszenia daty wyborów w Pendżabie policja przejęła już 2,5 tony narkotyków!
 • Te gwiazdy były uzależnione od narkotyków

  Ile są w stanie poświęcić w imię uniesienia i pozbycia się stresu? Jak się okazuje dużo. Jedni stracili życie, inni wolność...