Naczelna Prokuratura Wojskowa

Synonimy:
prokuratura wojskowa,
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Naczelna Prokuratura Wojskowa (291)

Filmy - Naczelna Prokuratura Wojskowa (7)

 • "Biegli stwierdzili obecność nitrogliceryny"

  Policyjni biegli nie stwierdzili na wraku prezydenckiego tupolewa występowania materiałów wybuchowych lub produktów ich degradacji - ogłosili na konferencji prokuratorzy Naczelnej Prokuratury Wojskowej. Prokurator płk Ireneusz Szeląg wyjaśnił również, że stwierdzono obecność nitrogliceryny, która znajdowała się w pojemniku z lekiem nasercowym, dostępnym na terenie Polski. Przed konferencją do prokuratury wpłynął nagły wniosek o wyłączenie dwóch prokuratorów z wszelkich czynności związanych z prowadzonym śledztwie smoleńskim. Nie został on przyjęty (TVN24/x-news).
 • Prokuratura wojskowa: Będą kolejne ekshumacje

  Prokurator wojskowy płk Ireneusz Szeląg przyznał, że śledczy badający katastrofę smoleńską mają wątpliwości, czy ciała, które zostały ekshumowane, nie zostały zamienione przed pogrzebem. Szeląg dodał, że podobne wątpliwości zachodzą jeszcze co do dwóch kolejnych par zwłok. Zapowiedział, że ciała te również będą ekshumowane. (TVN24/x-news)
 • "Nie lustrowaliśmy pilotów Tupolewa"

  Naczelny Prokurator Wojskowy Jerzy Artymiak poinformował, że prokuratura wojskowa nie zwracała się do Instytutu Pamięci Narodowej z prośbą o udostępnienie materiałów lustracyjnych członków rodziny pilotów Tupolewa, który rozbił się pod Smoleńskiem (Agencja TVN/TVN24).
 • "Parulski nielojalny wobec państwa polskiego"

  Wydaje się, że dalsza współpraca prokuratorów Seremeta i Parulskiego nie jest już możliwa. Będą decyzje ustawowe i personalne - zapowiedział w Kontrwywiadzie RMF FM minister sprawiedliwości Jarosław Gowin.