Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie

Artykuły - Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie (0)

 • XIX-wieczny bagnet zarekwirowany przemytnikowi trafił do muzeum

  XIX-wieczny bagnet zarekwirowany Rosjaninowi, który chciał go nielegalnie wwieźć do Polski, trafił we wtorek do Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie. Broń wyprodukowaną we francuskiej manufakturze przekazali warmińsko-mazurscy celnicy.
 • Kolekcja skarbonek i portmonetek na wystawie w muzeum

  Skarbonki z gliny, drewna, srebra i złota a także kolekcję portmonetek ze zbiorów Muzeum Historycznego w Trokach na Litwie można oglądać do końca września w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.
 • Muzeum zaprezentowało zbiór zabytkowych ikon

  Wystawę ponad stu zabytkowych ikon z XVI-XIX wieku, w tym unikatowy zbiór malowideł z klasztoru staroobrzędowców w Wojnowie, można oglądać od środy w Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie.
 • Grunwald w Europejskiej Sieci Muzeów Pól Bitewnych

  Porozumienie o powołaniu Europejskiej Sieci Muzeów Pól Bitewnych podpisali w środę w Stębarku koło Grunwaldu muzealnicy z Polski, Czech, Niemiec i Rosji - poinformował Janusz Cygański, dyrektor Muzeum Warmii i Mazur.
 • Zabytkowa więźba do remontu

  Rozpoczyna się remont XIV wiecznej oryginalnej więźby dachowej w olsztyńskim zamku, w skrzydle w którym mieszkał astronom Mikołaj Kopernik. Potrwa on do 30 listopada.
 • Muzeum Warmii i Mazur zaprezentowało nowe eksponaty

  Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie zaprezentowało w niedzielę muzealia zakonserwowane, zakupione i ofiarowane tej placówce w 2009 roku. Wśród nich były m.in. bransoletka z monet z XVI wieku, obrazy Dwurnika i wypchany dzik.
 • Zmarł prof. Janusz Kaczmarski

  Profesor sztuk plastycznych, malarz Janusz Kaczmarski zmarł w wieku 78 lat w Warszawie. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek na Cmentarzu Wolskim - poinformował rektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie prof. Józef Górniewicz. Na tej uczelni prof. Kaczmarski pracował w ostatnich latach.
 • Olsztyn: Pikieta w obronie dyrektora muzeum

  Olsztyn: Pikieta w obronie dyrektora muzeum

  Około 100 pracowników Muzeum Warmii i Mazur oraz podległych mu placówek muzealnych, a także innych instytucji kulturalnych przemaszerowało w poniedziałek ulicami Olsztyna pod Urząd Marszałkowski. Pracownicy pikietowali urząd w obronie dyrektora Muzeum Janusza Cygańskiego, którego zarząd województwa chce zwolnić.
 • Pracownicy piszą list w obronie dyrektora Muzeum

  Zamiar odwołania dyrektora Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie jest decyzją krzywdzącą i pochopną - ocenili pracownicy placówki oraz podległych jej jednostek. Napisali oni list otwarty w obronie szefa.
 • "Nienowocześni" dyrektorzy do zwolnienia

  "Nienowocześni" dyrektorzy do zwolnienia

  Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego podjął decyzję o zamiarze odwołania dyrektora Muzeum Warmii i Mazur w Olsztynie Janusza Cygańskiego oraz dyrektora Muzeum Mikołaja Kopernika Henryka Szkopa.