Muzeum Narodowe

Artykuły - Muzeum Narodowe (51)

 • RMF FM: Skarb z Mołtowa to zaginione po wojnie zbiory z Muzeum Narodowego

  RMF FM: Skarb z Mołtowa to zaginione po wojnie zbiory z Muzeum Narodowego

  W Mołtowie pod Kołobrzegiem znaleziono zaginione po wojnie zbiory Muzeum Narodowego w Szczecinie. Na znalezisko w lesie natknęli się poszukiwacze złomu. Na miejscu już pracują archeolodzy ze Szczecina, którzy mają dokładnie zbadań znalezisko - informuje RMF FM.
 • 42,5 tys. widzów obejrzało wystawę "Stanley Kubrick" w Muzeum Narodowym

  42,5 tys. widzów obejrzało wystawę "Stanley Kubrick" w Muzeum Narodowym

  42,5 tys. widzów obejrzało trwającą od maja do ostatniej niedzieli wystawę prezentującą życie i dorobek reżysera Stanleya Kubricka w Muzeum Narodowym w Krakowie. Ekspozycja znalazła się wśród wystaw cieszących się największym powodzeniem w historii placówki.
 • Zdewastowano instalację przed Muzeum Narodowym

  Artystyczna instalacja służąca relaksowi i wypoczynkowi znajdująca się przed Gmachem Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie została zdewastowana w nocy z poniedziałku na wtorek - poinformowała rzeczniczka krakowskiego muzeum Katarzyna Bik.
 • Od września dzieci wejdą do muzeów za złotówkę

  Od września dzieci wejdą do muzeów za złotówkę

  Muzea Narodowe w Krakowie i Warszawie, Muzeum Sztuki w Łodzi i Muzeum - Pałac w Wilanowie znalazły się wśród placówek, które od września udostępnią swoje zbiory dzieciom za 1 zł. Minister kultury podkreśla, że nie jest to jednorazowa akcja, ale stała oferta.
 • Ponad 83 tys. zł dla spadkobiercy Branickich za utracone rękopisy

  Ponad 83 tys. zł dla spadkobiercy Branickich za utracone rękopisy

  83 tys. 333 zł i 33 grosze mają zapłacić Muzeum Narodowe i jego oddział w Wilanowie, jednemu z dziewięciorga spadkobierców przedwojennego właściciela pałacu, za kilkanaście utraconych po wojnie cennych rękopisów - orzekł w poniedziałek warszawski sąd.
 • "Infantka" Velazqueza w MN we Wrocławiu

  "Infantka" Velazqueza w MN we Wrocławiu

  Portret Infantki Małgorzaty Teresy - dzieło Diego Velazqueza - będzie można zobaczyć w Muzeum Narodowym we Wrocławiu. Obraz wypożyczono z wiedeńskiego Muzeum Historii Sztuki na potrzeby realizowanego przez wrocławskie muzeum projektu "Ganymed goes Europe".
 • Wystawy prezentujące kulturę i sztukę Niderlandów w poznańskim muzeum

  Dwie wystawy prezentujące kulturę, tradycję i sztukę Niderlandów pokazywać będzie od piątku Muzeum Narodowe w Poznaniu. Obok edukacyjnej wystawy "Co ma koronka do wiatraka? Niderlandy" będzie to pokaz kolekcji malarstwa belgijskiego z XIX i początku XX w.
 • Cenne monety w zbiorach Muzeum Narodowego

  O 21 monet z czasów panowania Gryfitów - w tym złote guldeny, półorty, talary, duettcheny - wzbogacił się dział numizmatów Muzeum Narodowego w Szczecinie. W środę placówka zaprezentowała swoje nowe eksponaty.
 • Wystawa "Antonisz. Technika jest dla mnie rodzajem sztuki"

  Dorobek artystyczny reżysera eksperymentalnych animacji, konstruktora, muzyka i wynalazcy Juliana Antoniszczaka, znanego jako Antonisz, będzie można od soboty oglądać na wystawie w gmachu głównym Muzeum Narodowego w Krakowie.

Filmy - Muzeum Narodowe (1)