Mundial 2014

Synonimy:
MŚ w piłce nożnej 2014, Mundial Mundial w Brazylii
Inne znaczenia:
brak

Artykuły - Mundial 2014 (2580)

 • Mundial 2026. Maroko chce być gospodarzem

  Mundial 2026. Maroko chce być gospodarzem

  Władze Marokańskiego Związku Piłki Nożnej ogłosiły w piątek, że starają się o prawo do organizacji mistrzostw świata w 2026.
 • Reprezentacja Rosji z mundialu w 2014 roku na dopingu?

  Reprezentacja Rosji z mundialu w 2014 roku na dopingu?

  Rosja znalazła się w centrum kolejnego, dopingowego skandalu. Cały skład piłkarskiej reprezentacji z mundialu w 2014 roku jest podejrzany o stosowanie dopingu. FIFA bada już tę sprawę.
 • Chińczycy myślą o organizacji piłkarskich mistrzostw świata

  Chińczycy myślą o organizacji piłkarskich mistrzostw świata

  Prezydent Chin Xi Jinping spotkał się w środę w Pekinie z szefem FIFA Giannim Infantino. Obserwatorzy twierdzą, że Pekin stara się o organizację piłkarskich mistrzostw świata.
 • Mundial 2026. Meksyk oburzony planem podziału meczów

  Mundial 2026. Meksyk oburzony planem podziału meczów

  Meksyk chce zorganizować piłkarskie MŚ 2026 wspólnie z USA i Kanadą. Póki co, meksykańskie media i fani są oburzeni po tym jak ogłoszono, że w tym kraju ma odbyć się zaledwie 10 z 80 spotkań mundialu.
 • 48 drużyn na mundialu. Liga hiszpańska zaskarży decyzję FIFA

  48 drużyn na mundialu. Liga hiszpańska zaskarży decyzję FIFA

  Rzuty karne w... fazie grupowej? FIFA podjęła kontrowersyjną decyzję o rozszerzeniu mundialu do 48 drużyn od 2026 roku. Zdecydowanie zareagowała w tej sprawie Hiszpania, która grozi zaskarżeniem decyzji do dwóch europejskich trybunałów!
 • Jose Mourinho za zwiększeniem liczby uczestników mundialu

  Jose Mourinho za zwiększeniem liczby uczestników mundialu

  Jeden z najsłynniejszych trenerów piłkarskich Jose Mourinho wsparł szefa Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej (FIFA) Gianniego Infantino, który dąży do zwiększenia liczby uczestników mundialu.
 • Mundial 2026 poza Europą i Azją

  Mundial 2026 poza Europą i Azją

  Jak ujawnił członek Rady FIFA Sunil Gulati, Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej zdecydowała, że mundial w 2026 roku nie odbędzie się w Europie ani Azji.
 • Blatter krytykuje pomysł zwiększenia liczby drużyn na mundialu

  Blatter krytykuje pomysł zwiększenia liczby drużyn na mundialu

  Gianni Infantino, prezydent Międzynarodowej Federacji Piłki Nożnej zapowiada zwiększenie liczby drużyn występujących w mistrzostwach świata. Szwajcar chce, żeby na mundialu zagrało aż 48 reprezentacji. Pomysł skrytykował jego rodak, poprzedni prezydent FIFA, Joseph Blatter.
 • Aż 40 drużyn na mundialu? Joachim Loew jest przeciwny

  Aż 40 drużyn na mundialu? Joachim Loew jest przeciwny

  Szefowie FIFA noszą się z zamiarem powiększenia liczby drużyn uczestniczących w mundialu z 32 do 40, ale ich pomysł ma wielu przeciwników. Jednym z nich jest selekcjoner mistrzów świata - Joachim Loew.
 • Brazylia w centrum uwagi

  Brazylia w centrum uwagi

  Im gorzej dzieje się w Brazylii, tym giełda zachowuje się lepiej. Paradoks? Nie - rynek liczy, że może być już tylko lepiej. Na zdecydowaną poprawę trzeba będzie jednak poczekać. Brazylię osłabia afera korupcyjna o epickiej skali, obejmująca dochodzeniem i zarzutami 150 parlamentarzystów, przewodniczącego parlamentu, wiceprezydenta, wielu biznesmenów w tym szefostwo państwowego giganta naftowego Petrobras. Tymczasem brazylijski real należy od początku roku do najsilniejszych walut rynków wschodzących.

Filmy - Mundial 2014 (298)

 • FIFA rozszerzyła mundial do 48 drużyn. Memy i komentarze

  Decyzją FIFA od 2026 roku w mistrzostwach świata w piłce nożnej będzie występowało aż 48 zespołów, które utworzą 16 grup. Zmiana, której gorącym zwolennikiem był prezydent federacji Gianni Infantino, wywołała sporo kontrowersji i stała się pożywką dla internautów oraz twórców memów. Agencja TVN/x-news
 • Infantino chce 40 drużyn na mundialu

  Nowy szef FIFA, Gianni Infantino, mówi o zmianach, jakie chciałby wprowadzić w futbolu.
 • Stadion w Brasilii przekształcony w zajezdnię autobusową

  Jeszcze kilka miesięcy temu gościli tu najlepsi piłkarze i kibice z całego świata. Dziś stadion w Brasilii odwiedzają wyłącznie… autobusy. Jedna z aren ostatniego mundialu została przekształcona w zajezdnię dla ponad 400 pojazdów. Koszt budowy Estadio Mane Garrnicha wyniósł ponad 900 milionów dolarów, co sprawia, że obiekt był drugim najdroższym w historii po londyńskim Wembley. Natomiast miesięczne utrzymanie stadionu to wydatek około 250 tysięcy dolarów. Od czasu mundialu w Brasilii rozegrano jedynie dwa mecze towarzyskie, dlatego decyzją lokalnych władz sportową arenę przekształcono w parking dla miejskich autobusów.
 • Rihanna na piłkarskich salonach. Najlepsze mundialowe "selfie"

  "Selfie" to amatorski autoportret wykonany najczęściej za pomocą telefonu komórkowego. Dla wielu osób zdjęcia tego typu są szczytem złego smaku, jednak ostatnimi czasy negatywne nastawienie zaczyna się zmieniać. Nie jest to już tylko domena usposobionych ekshibicjonistycznie nastolatek. Fotografie "z rąsi" robią sobie teraz znani aktorzy, gwiazdy sportu i politycy. Moda nie ominęła mundialu w Brazylii. Źródło: Agencja TVN/x-news