muchomor sromotnikowy

Artykuły - Muchomor sromotnikowy (7)

 • Grzyboznawca: Najbardziej smakuje mi muchomor

  Grzyboznawca: Najbardziej smakuje mi muchomor

  Sezon na zbieranie grzybów w pełni. Jakie gatunki grzybów zbierać, jak rozróżnić grzyby jadalne od trujących i jak zachować się w lesie - radzi grzyboznawca Wiesław Kamiński.
 • RMF24: 10-latek zjadł muchomora, jest w ciężkim stanie

  RMF24: 10-latek zjadł muchomora, jest w ciężkim stanie

  10-letni chłopiec z okolic Trzcińska w Zachodniopomorskiem zatruł się muchomorem sromotnikowym. Dziecko jest w ciężkim stanie. Na razie nie wiadomo, czy konieczny będzie przeszczep wątroby.
 • Muchomor sromotnikowy - najbardziej trujący organizm żyjący w Polsce

  Muchomor sromotnikowy - najbardziej trujący organizm żyjący w Polsce

  Muchomor sromotnikowy, jest najbardziej trującym organizmem naturalnie żyjącym w Polsce. Jeden owocnik może wytruć całą rodzinę. Nasz organizm nie potrafi rozkładać substancji trujących w nim zawartych - powiedział prof. Andrzej Grzywacz z SGGW.
 • Zupa z szatańską wkładką

  Zupa z szatańską wkładką

  Były funkcjonariusz służby więziennej maltretował i upokarzał żonę. Zdesperowana kobieta postanowiła otruć go zupą grzybową...
 • Sanepid radzi, jakie grzyby powinniśmy zbierać

  Sanepid radzi, jakie grzyby powinniśmy zbierać

  Zbierajmy tylko te grzyby, które znamy - przestrzegają specjaliści. W niektórych lasach już pojawiły się kurki, kanie czy prawdziwki. Doszło też do pierwszych poważnych zatruć. W Szczecinie o życie walczy młody mężczyzna, któremu przeszczepiono wątrobę, bo zatruł się muchomorem sromotnikowym.
 • 28-latek zatruł się muchomorem - walczy o życie

  28-leni mężczyzna, który zatruł się muchomorem sromotnikowym, walczy o życie w szczecińskim szpitalu. Wczoraj po południu pacjentowi przeszczepiono wątrobę. Operacja trwała 8 godzin.
 • Zatruli się muchomorem. Czekają na przeszczep

  Troje mieszkańców województwa lubuskiego zatruło się grzybami i trafiło do szpitala w Poznaniu. Dwoje z nich w stanie ciężkim przetransportowano na oddział transplantologii do Szczecina.
 • Specjaliści ostrzegają przed zatruciami grzybami

  Specjaliści ostrzegają przed zatruciami grzybami

  W Polsce zatruciu grzybami ulega od kilkuset do tysiąca osób rocznie, umiera coraz mniej, ale wciąż są pojedyncze przypadki. Sanepid i lekarze ostrzegają, że najczęściej ofiarami zatruć padają osoby, którym wydaje się, że dobrze znają się na grzybach.
 • Sanepid ostrzega: Uważajmy na grzyby

  Sanepid ostrzega: Uważajmy na grzyby

  W Polsce zatruciu grzybami ulega od kilkuset do tysiąca osób rocznie, umiera coraz mniej, ale wciąż są pojedyncze przypadki. Sanepid i lekarze ostrzegają, że najczęściej ofiarami zatruć padają osoby, którym wydaje się, że dobrze znają się na grzybach.