mrozy

Artykuły - Mrozy (103)

 • Mrozy na południu Europy podbiły ceny warzyw

  Mrozy na południu Europy podbiły ceny warzyw

  W styczniu i na początku lutego utrzymywał się silny wzrost cen warzyw importowanych związany ze znaczącymi stratami mrozowymi na południu Europy. Obecnie obserwowane jest wygasanie tego efektu. W II kw. br. oczekujemy utrzymania dodatniej dynamiki cen owoców i warzyw, która przyjmie minimum lokalne na przełomie II i III kw.
 • Katowice: Pierwsza ofiara mrozów na Śląsku

  Katowice: Pierwsza ofiara mrozów na Śląsku

  W Katowicach w pustostanie znaleziono zwłoki 41-letniego mężczyzny.
 • Pogoda: Jak długo będzie trzymał mróz?

  Pogoda: Jak długo będzie trzymał mróz?

  Jak informuje IMGW, w niedzielę Polska pozostanie na skraju wyżu, w mroźnym powietrzu arktycznym. W nocy temperatura może spaść nawet poniżej minus 20 stopni.
 • Kolejne ofiary mrozu. Wczoraj zmarło 9 osób

  Kolejne ofiary mrozu. Wczoraj zmarło 9 osób

  Wczoraj z wychłodzenia zmarło w naszym kraju dziewięć osób. To o sześć więcej niż dzień wcześniej. Dziś odnotowano kolejne ofiary, m.in. na Lubelszczyźnie. Rano w Białej Podlaskiej natrafiono na zwłoki kobiety, a w Puławach odnaleziono zamarzniętego mężczyznę. W obu przypadkach znajdowali się w pustostanach i wcześniej pili alkohol.
 • Mrozy w Syrii zabiły trójkę niemowląt i mężczyznę

  Mrozy w Syrii zabiły trójkę niemowląt i mężczyznę

  W ciągu minionej doby w obozach dla uchodźców w Syrii w wyniku niskich temperatur zmarły cztery osoby. Ofiarami mrozów są trójka niemowlęta i starszy mężczyzna.
 • Nadciąga wir polarny. Meteorolodzy ostrzegają

  Nadciąga wir polarny. Meteorolodzy ostrzegają

  Zima w USA wciąż nie daje za wygraną. Kolejna fala arktycznych mrozów, nazywana polarnym wirem, nadciąga nad środkowe i północno-wschodnie stany.
 • Ustawiono koksowniki. W nocy temperatura spadnie do minus 18 st. C

  Ustawiono koksowniki. W nocy temperatura spadnie do minus 18 st. C

  W związku z silnymi mrozami w centrum Gdańska w piątek ustawiono cztery koksowniki. Stoją w okolicy przystanków komunikacji miejskiej przy dworcu PKP i przy Bramie Wyżynnej. Jeżeli mrozy się utrzymają, to w poniedziałek ma być ustawionych kolejnych sześć.
 • Mroźna zima zawitała do Chin. Zamarzł odcinek Żółtej Rzeki

  Mroźna zima zawitała do Chin. Zamarzł odcinek Żółtej Rzeki

  Mroźna zima zawitała także do Chin. Zamarzł odcinek Żółtej Rzeki w prowincji Ningxia. Stało się to 17 dni później niż zwykle.
 • MSW apeluje o rozwagę podczas mrozów

  MSW apeluje o rozwagę podczas mrozów

  Od początku grudnia 2013 roku z powodu wychłodzenia organizmu zmarło 18 osób, z czego dwie w tym roku. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych apeluje o rozwagę podczas mrozów i zwracanie szczególnej uwagi na ludzi bezdomnych, starszych oraz dzieci.

Filmy - Mrozy (5)

 • Nastolatek nocuje w lodowej jamie. "Mam tu ciepło jak w domu"

  Hermantown, Minnesota, USA. „Słowo harcerza" w przypadku Rudiego Hummela oznacza... zimę spędzoną w lodowej jamie przed domem. Siedemnastoletni skaut z Minnesoty nocuje w niej mimo trzydziestostopniowych mrozów. Kluczem do sukcesu, którego miarą jest przetrwanie do kolejnego poranka, okazuje się gruba warstwa śpiworów i ubrań, oraz – bez wątpienia – niezwykły upór. Nastolatek ma nadzieję, że dzięki zainteresowaniu mediów uda mu się znaleźć sponsorów, dzięki czemu jego survivalowe przedsięwzięcie będzie mogło służyć zbiórce środków na cele charytatywne (CNN Newsource/x-news). UWAGA! Ze względu na przepisy licencyjne materiał dostępny tylko na terytorium Polski.
 • Nieobecność w pracy z powodu złych warunków atmosferycznych oznacza utratę dniówki

  Zimą przedsiębiorcy muszą zapewnić pracownikom odpowiednią temperaturę w biurze i na hali, a w przypadku pracy na zewnątrz - odzież ochronną, pomieszczenie, gdzie będą mogli się ogrzać, a nawet posiłki regeneracyjne i ciepłe napoje. Ale pracownicy, którzy nie dotrą do pracy z powodu śniegu czy mrozu, mogą nie otrzymać pensji za ten dzień. - Pracownicy, którzy wykonują prace na zewnątrz, w okresie od listopada do końca marca, powinni być wyposażeni w odpowiednią odzież ochronną, chroniącą przed niskimi temperaturami - mówi Agencji Informacyjnej Newseria Aleksandra Zagajewska, rzeczniczka prasowa Okręgowego Inspektoratu Pracy w Warszawie. Taki obowiązek mają przedsiębiorcy, gdy temperatura powietrza spada poniżej 10 stopni C.
 • Mrozy drenują kieszenie Polaków

  W najbliższym tygodniu mrozy tylko nieznacznie odpuszczą. To znaczy, że gospodarka wciąż będzie tracić, bo relacja jest prosta - im niższa temperatura, tym większe ubytki dla naszych finansów. Komentuje Paweł Cymcyk z ING TFI.
 • Trzynaście swetrów, osiem par spodni...

  Zima zadomowiła się w całej Polsce. W niektórych miejscach temperatury spadły do -18, -20 stopni. Jak z mrozem radzą sobie mieszkańcy Wrocławia?