motoryzacja

Artykuły - Motoryzacja (382)

Filmy - Motoryzacja (195)

 • MOTO SHOW 2017 w Krakowie

  Powietrze, ziemia, ogień i woda to cztery żywioły, które według pierwszych filozofów rządzą światem. Podczas tegorocznej 4. edycji MOTO SHOW w Krakowie siły przyrody zawładnęły motoryzacją!
 • Stężenie szkodliwych substancji w kabinie auta jest wyższe niż na zewnątrz. Konieczne jest stosowanie filtrów kabinowych

  Na zanieczyszczenia powietrza narażeni są przede wszystkim kierowcy. Stężenie szkodliwych substancji w kabinie samochodu może być nawet kilkukrotnie większe niż na zewnątrz. Standardowe filtry kabinowe nie zatrzymują zanieczyszczeń smogowych. Warto więc stosować filtry z aktywnym węglem i regularnie je wymieniać. W walce ze smogiem może także pomóc wprowadzenie kar za poruszanie się pojazdem z usuniętym filtrem cząstek stałych. Na Zachodzie mandaty sięgają kilku tysięcy euro. – Z punktu widzenia właściciela pojazdu można zadbać o swoje zdrowie poprzez okresowe kontrole samochodu i sprawdzanie jego stanu technicznego. Przy tej okazji można się zainteresować filtrem kabinowym. Na pewno należałoby go wymienić dwa razy do roku. Warto kupować nieco droższe filtry, które zawierają węgiel aktywny. Wówczas poza samym zapyleniem, zatrzymujemy część gazów, które są dezaktywowane, co jest naprawdę istotną sprawą, zwłaszcza w centrum miasta – podkreśla Tomasz Niedbała, zastępca dyrektora sprzedaży ds. wyposażenia warsztatów w Inter-Team.
 • Fiat 126p vs Corvette na pokazie "klasyków"

  Maluch czy Corvetta? Zgadnijcie, które autko wygra to starcie...
 • Niecodzienny wskaźnik doładowania

  W każdym aucie przydałby się taki "wskaźnik", który by pokazywał jak szybko jedziemy. PS. film zawiera głośne trzaski.