motoryzacja

Artykuły - Motoryzacja (377)

 • Polska może zyskać na przejęciu Opla przez PSA

  Polska może zyskać na przejęciu Opla przez PSA

  Konsolidacja rynku motoryzacyjnego widoczna jest już od kilku lat i teraz tak naprawdę zaczyna się rozkręcać. Pierwsze znaczne fuzje i przejęcia mogliśmy zaobserwować już w 2007 roku, jednak to ostatnie dwa lata (2015-2016) były rekordowe w tym zakresie.
 • Motoryzacyjni giganci coraz częściej wybierają Polskę. Będzie tysiące nowych miejsc pracy!

  Motoryzacyjni giganci coraz częściej wybierają Polskę. Będzie tysiące nowych miejsc pracy!

  ​1,7 miliarda euro - tyle w ubiegłym roku wyniosły nakłady inwestycyjne w projektach realizowanych przy wsparciu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Jednym z liderów inwestycji zagranicznych była branża motoryzacyjna. W Polsce zostały ulokowane fabryki takich międzynarodowych koncernów jak Daimler, Volkswagen czy Toyota. Znajdzie w nich pracę kilka tysięcy osób.
 • E-wizja. Horyzont 2025

  E-wizja. Horyzont 2025

  Wiadomo, ile możemy produkować w Polsce e-busów, ile trzeba energii dla e-pojazdów, nawet ile mogą zarobić elektrownie... Ale czy Polacy kupią w ciągu dekady milion e-aut?
 • Volvo: Motoryzacyjny wyścig o bezpieczeństwo trwa

  Volvo: Motoryzacyjny wyścig o bezpieczeństwo trwa

  Systemy autonomiczne mogą zrewolucjonizować branżę motoryzacyjną. Volvo ma w tym procesie do odegrania ważną rolę. O tym jak może wyglądać świat przyszłości pytamy Arkadiusza Nowińskiego, prezesa Volvo Car Poland. - Nie sądzę, że zniknie kierownica, że całkowicie wyeliminujemy kierowcę i możliwość prowadzenie samochodu. Natomiast pojawi się możliwość, by oddać na jakiś czas kontrolę nad samochodem zaawansowanym systemom - mówi w rozmowie z Interią Nowiński.
 • Nowa fabryka z branży motoryzacyjnej powstaje w Opolu

  Nowa fabryka z branży motoryzacyjnej powstaje w Opolu

  ​Około 550 miejsc pracy zapewni zakład produkcji elementów wnętrz samochodowych w Opolu. We wtorek przedstawiciel International Automotive Components wmurował kamień węgielny pod zakład, którego koszt szacuje się na 20 mln dolarów.
 • Morawiecki: Rolls Royce zainwestuje w Polsce

  Koncern Rolls Royce zainwestuje w Polsce - poinformował wicepremier Mateusz Morawiecki. Jak powiedział PAP w Londynie, zakłady badawcze i wdrożeniowe koncernu mają powstać w Ropczycach pod Rzeszowem i stworzyć nawet 3 tys. miejsc pracy.
 • Koncerny samochodowe oszukują klienta, gdzie się tylko da

  Koncerny samochodowe oszukują klienta, gdzie się tylko da

  Przeciętne zużycie paliwa jest o 42 procent większe od tego, jakie podają oficjalnie producenci samochodów - twierdzi Międzynarodowa Rada Czystego Transportu (ICCT).
 • Auta nowe i używane idą jak świeże bułeczki

  Auta nowe i używane idą jak świeże bułeczki

  Według badania opinii przeprowadzonego wśród klientów AAA AUTO na temat czynników wpływających na decyzję zakupu, 78% osób odwiedzających AAA AUTO chce wykorzystać środki pochodzące z Programu 500+ na zakup samochodu. Większość osób (67%) planuje wykorzystać otrzymane pieniądze na spłatę miesięcznych rat kredytowych.
 • Idziemy z prądem

  Idziemy z prądem

  Według planów resortów rozwoju i energii za 10 lat po polskich drogach ma jeździć milion aut elektrycznych, a produkcja autobusów o napędzie elektrycznym stanie się polską wizytówką w biznesowej ekstraklasie.

Filmy - Motoryzacja (194)

 • Stężenie szkodliwych substancji w kabinie auta jest wyższe niż na zewnątrz. Konieczne jest stosowanie filtrów kabinowych

  Na zanieczyszczenia powietrza narażeni są przede wszystkim kierowcy. Stężenie szkodliwych substancji w kabinie samochodu może być nawet kilkukrotnie większe niż na zewnątrz. Standardowe filtry kabinowe nie zatrzymują zanieczyszczeń smogowych. Warto więc stosować filtry z aktywnym węglem i regularnie je wymieniać. W walce ze smogiem może także pomóc wprowadzenie kar za poruszanie się pojazdem z usuniętym filtrem cząstek stałych. Na Zachodzie mandaty sięgają kilku tysięcy euro. – Z punktu widzenia właściciela pojazdu można zadbać o swoje zdrowie poprzez okresowe kontrole samochodu i sprawdzanie jego stanu technicznego. Przy tej okazji można się zainteresować filtrem kabinowym. Na pewno należałoby go wymienić dwa razy do roku. Warto kupować nieco droższe filtry, które zawierają węgiel aktywny. Wówczas poza samym zapyleniem, zatrzymujemy część gazów, które są dezaktywowane, co jest naprawdę istotną sprawą, zwłaszcza w centrum miasta – podkreśla Tomasz Niedbała, zastępca dyrektora sprzedaży ds. wyposażenia warsztatów w Inter-Team.
 • Fiat 126p vs Corvette na pokazie "klasyków"

  Maluch czy Corvetta? Zgadnijcie, które autko wygra to starcie...
 • Niecodzienny wskaźnik doładowania

  W każdym aucie przydałby się taki "wskaźnik", który by pokazywał jak szybko jedziemy. PS. film zawiera głośne trzaski.
 • Mechanik

  Ciężkie jest życie mechanika, raz na wozie, raz pod wozem :-)