morze

Artykuły - Morze (346)

Filmy - Morze (17)

 • Tragiczny wypadek na pokazach lotniczych we Włoszech. Myśliwiec spadł do morza, pilot zginął

  Do tragicznego wypadku doszło na włoskim Air Show. Myśliwiec Eurofighter po serii akrobacji runął do Morza Tyrreńskiego. Wszystko na oczach tysięcy widzów. Do wypadku doszło podczas pokazów lotniczych w rejonie miasta Terracina na południe od Rzymu. Wielozadaniowy myśliwiec wykonywał pokaz jako przedostatni. Na amatorskim nagraniu widać, jak w pewnym momencie maszyna z impetem runęła do morza. Po kilku godzinach poszukiwań ekipy ratunkowe odnalazły ciało 36-letniego pilota. Nie wiadomo co było przyczyną wypadku.
 • Pomimo cukrzycy, chce pokonać trasę wzdłuż całego polskiego wybrzeża

  Andrzej Michalik od 30 lat choruje na cukrzycę typu pierwszego. To jednak nie powstrzymuje go przed podejmowaniem sportowych wyzwań. W ub. roku samotnie przepłynął Wisłę kajakiem. Po 25 dniach walki z żywiołami i pokonaniu 1000 km szczęśliwie dopłynął do Gdańska. „Słodki Bałtyk” to jego kolejny projekt. Andrzej planuje przejść polskie wybrzeże na dystansie ok. 600 km. Celem podjęcia tego wyzwania jest udowodnienie sobie samemu, że pomimo cukrzycy może więcej aniżeli tylko spacerować po parku. To również inspiracja dla innych diabetyków do działania i przełamywania swoich barier. Wyprawa rusza 25 sierpnia i będzie trwać 3 tygodnie. (Agencja TVN/x-news)
 • Każdego dnia ktoś się topi. WOPR radzi: Jak wypoczywać nad wodą?

  Każdego roku w okresie wakacyjnym do miejscowości wypoczynkowych przyjeżdżają setki tysięcy turystów. Lato to dla nich czas odpoczynku i dobrej zabawy, kiedy mogą poświęcić czas rodzinie i bliskim. Dla ratowników to jednak okres najbardziej wytężonej pracy – setek interwencji i akcji ratunkowych. Wielu tego typu sytuacji można byłoby uniknąć, uruchamiając wyobraźnię i zdrowy rozsądek. – Przy wyborze kąpieliska należy zwracać uwagę na to, gdzie jest plaża strzeżona i ratownicy. To jest najważniejsze. Musimy bowiem pamiętać, że nie każdy pływak będzie nas w stanie uratować. Pamiętajmy o tym, że jeśli ratownik nas upomina to robi to dla naszego bezpieczeństwa. Ratownicy zwracają także uwagę na prewencję i profilaktykę. Jeśli widzą zagrożenie to na bieżąco o tym informują – mówi Arkadiusz Galiński, Instruktor Ratownictwa Wodnego MSWiA.
 • Uratował zagubioną małą fokę

  Mężczyzna znalazł małą fokę, która najwyraźniej się zgubiła. Była ponad 9 kilometrów od najbliższego morza.